Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ilyen életszínvonal mely...

Ilyen életszínvonal mely társadalmi osztálynak számít ma Magyarországon? Közép közepe?

Figyelt kérdés

4 fős család (2 gyerek).

Hitelmentes 3 szobás, 110m2-es felújított tégla családiház, medencével, jó környéken, megyeszékhely közelében.

Két 10-12 éves középkategóriás családi utazóautó.

Számlák időben befizetve, heti 1-2 étel rendelés, ritkábban éttermi vacsora.

Évente 1 hetes nyaralás tengerparton.

3 millió Ft vésztartalék.


Ezt Magyarországon középosztály-közepéhez sorolnám, de nyugatabbra ez gondolom max. csak belépő oda.



júl. 7. 13:22
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
86%
Ez jó életnek tűnik
júl. 7. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
70%
Civilizált, a modern kor kihívásainak megfelelő, mondjuk felsőközéposztály, bár nem elég tudatos!
júl. 7. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
68%

Most dicsekednk jöttél?:)


Ez már bőven felső kategória.

A mi körünkben csak azok járnak nyaralni, ahol mindkét szülő jól keres.

júl. 7. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
93%

Nagyon nehéz rá válaszolni, mert mindannyiunknak mások az igényei.

Hogy kicsit konkrétabbat is írok azért magunkról, de mint mondtam: Ízlések és pofonok...100 négyzetméter kertes családi ház, saját tulajdon.

Szintén 2 gyerek, de már kirepültek

Évi 1 hetes nyaralás belföldön, sok egynapos kirándulás.

Minden rezsi mindig rendben, nem szeretjük a rendelt kaját csak összejöveteleken.

Anyagiak: Befektetve, nem nagy vagyon, de azért sokszorosa az előbb leírtnak. Középosztálynak gondolom.

(pedagógus, és kis-közép vezető házaspár)

júl. 7. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
55%

Ez Magyarországon jómód barátom.

A középosztály az a panel

júl. 7. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
74%
4. Ez is jómód, sokaknak fele ennyi sincs. Úgy az ország 70%-ának kb.
júl. 7. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
90%

ma 14:04 Érdekes amit írsz, lehet hogy van benne igazad is, de nem tudom. Ha meg kimegyek az utcára mindig azt lesem: Egymást érik az olyan autók hogy nekem álmomban nem jutna eszembe olyanokat vásárolni. Vannak ám rohadtul gazdag emberek ebben az országban

Az igazság kedvéért azt kihagytam: fiatalabb koromban rohadtul sok fizikai melót is elvégeztem, munkaidő után és hétvégeken gépjárművek tucatjainak javítását is végeztem. (volt egy sokak szerint buta elvem: Először az embernek legyen pénze, és csak utána menjen vásárolni.)Kortársaim, munkatársaim, rokonaim mind autóval jártak mikor én még csak bicajoztam:D És máig is önellátóak vagyunk: Baromfi, tojás, gyümölcsök, zöldségfélék mind nálunk teremnek.

júl. 7. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
"nyugat" címke miért van itt?
júl. 7. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez inkább tendál a felső-középosztály felé, főleg hogy nem Budapest (hacsak nem úgy vagyunk vele, hogy a felsőosztály az egy és egyedül Lölő).
júl. 8. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
71%
7. Ez a legjobb, nálunk is ez a cél, nem a csillogás. :)
júl. 8. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!