Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Régen okosabbak voltak a...

Régen okosabbak voltak a gyerekek?

Figyelt kérdés
Több olyan videó is szembejött velem mostanában ahol 80-as 90-es és 2000-es években készült interjúk vannak gyerekekkel, vagy egy műsorba vagy hogy az utcán megállították őket és sok kommentelő szerint (szerintem is) sokkal normálisabban beszélnek és okosabbnak tűnnek, régen tényleg okosabbak voltak a gyerekek? vagy csak a mai digitális világ miatt a kommunikációjuk visszamaradottabb? vagy csak én és a kommentelők látjuk így miközben semmi különbség sincs? ti mit gondoltok mit tapasztaltatok? a régi gyerekek tényleg okosabbak lennének mint a maiak?

ma 10:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nem tudom. Ezt egy 30-40 éve tanító tanár tudná megmondani.
ma 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Azt mutat a média, amit akar, ha okosnak akarja beállítani a mai embert, akkor okosnak állítja be, ha nem, akkor látod, hogy mi van.
ma 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
29%
Egyértelműen. Ismerek olyan 16 évest, aki nem tudja leolvasni az analóg órát. Nekem ezt már az oviban megtanították, a nagycsoport végén már saját analóg karórám volt.
ma 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
44%

3-as


Mivel a mai gyerek kevésbé találkozik analóg órával, ettől nem lesz kevésbé okos. Nem tanították meg neki, mert nem volt rá szükség. Ő olyat tud már alapszinten 10 évesen, amit te lehet, hogy nem tudnál megtanulni 1 hét alatt sem.

ma 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
71%

3. Ez önmagában nem jelent sokat, mert lehet ugyanaz a gyerek úgy ért a számítástechnikához ahogy sosem fogsz. Ez inkább a korszak jellemzője. Szinte minden óra már digitális. Ettől persze szomorú jelenség.


Engem egy matek tanár tapasztalata érdekelne.

ma 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
42%

Ha okosabb nem is, de életrevalóbb igen.

Minket 10 evesen otthon tudtak hagyni több órára, el tudtunk intezni apro bevasarlast a sarki boltba, es tudtuk melyik buszra kell felszállni.

A mai gyerekekek egy resze borzasztoan önállótlan, hiaba boldogul a digitalis vilagban, ha sokszor egy tányér kajat nem tud megmelegiteni.

ma 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Én azt gyanítom, igen. Jó, ebben benne van az is, hogy hogy definiálod az okosságot. Nyilván eltérő skill-jeik vannak, mivel ez korok szerint eltér, de alapvetően tudást és talpraesettséget nézve szerintem romlott a helyzet.

Régen a szülő és tanár egy oldalon állt, mindkét fél irányából érkezett elvárás a gyerek felé, hogy tanuljon.

Viszont ma már a szülő sok esetben a tanárral szemben helyezkedik el a gyerek társaként, akihez lehet fordulni, hogy beszéljen a tanárral, hogy jobb jegyet adjon.


Amíg nem ment nyugdíjba addig visszajártam a matektanáromhoz és pár évvel ezelőtt mesélte, hogy akkor volt az első alkalom, hogy bejött egy szülő vele vitatkozni, mert a gyerek nem tanul.

Régen amikor a gyerek nem tanult, akkor a gyerekkel vitatkozott a szülő.


Ez pedig úgy fordulhatott elő, hogy a szülők úgy állnak hozzá, hogy "leszarom a gyereket, amíg nem okoz nekem gondot". Ha megbukik, az a szülőnek gond.


#3

Tehát az az 5 éves, aki jobban tud okostelefont használni, mint egy 60 éves, az okosabb nála? :D

ma 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanolyan buták mint mi voltunk, max prioritás változott. Régen elegáns beszéd és még régebben öltözködés fontos volt, manapság a kényelem magasabb pioritást élvez. Ezért is ritkább manapság a magázás.


Engem csak az aggaszt hogy mai világban hiányzik a kényszer az informatika legalább felhasználói szintű megértése, pedig egyre digitálisabb az élet.

ma 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
53%

Ez egy MIT-s felvételi vizsga 1869-1870-es évfolyamból: [link]


Ez manapság középiskola első osztály.

ma 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Metionin ***** válasza:
Dehogyis. 90-es vagyok, a legtöbb osztálytársam tökhülye volt, gimiben már azért látszott, hogy értelmesebbek de az tagozatos osztály volt, szóval nem egy sima utcai átlagot mutatott.
ma 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!