Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szoktál borravalót adni...

Szoktál borravalót adni pincérnek, postásnak, futárnak, stb. ?

Figyelt kérdés
Én nem szoktam senkinek adni. Emiatt többen leszóltak már, hogy ez szemétség, fukarság. Nem értem, hogy miért kéne egyes munkavállalókat pozitívan megkülönböztetni a többitől. Hogy a munkabérükönk kívül zsebbe is kapnak. Főleg azok miért adjanak, akiknek majdnem hogy ugyanannyi a bérük. Én se keresek sokkal többet. Szinte minden Ft ki van számolva. Ugyanúgy elvégezzük a munkánkat, mégis csak a bér jár.
ma 10:26
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:

Magyarországon akkor adok pincérnek, pultosnak, ha elégedett vagyok, szóval ha kedves, figyelmes volt, segített esetleg dönteni, válaszolt a kérdéseimre, ilyesmi. Futárnak nem szoktam, mert előre ki van már fizetve, kp nincs nálam általában, sokszor nem is vagyok itthon, csak berakja az udvarra a csomagot. Postással pláne nem találkozom.

Szolgáltatók közül aki vállalkozó, annak nem nagyon szoktam adni, hiszen ő szabja az árát. Max akkor, ha beletett valami pluszt. Egyedül a fodrászomnak adok mindig, mert a lánya hozzám jár (körmös vagyok) és ő is mindig ad. Én amúgy sosem várom el, és egyáltalán nem számít nekem, hogy ki ad és ki nem.

ma 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!