Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szoktál borravalót adni...

Szoktál borravalót adni pincérnek, postásnak, futárnak, stb. ?

Figyelt kérdés
Én nem szoktam senkinek adni. Emiatt többen leszóltak már, hogy ez szemétség, fukarság. Nem értem, hogy miért kéne egyes munkavállalókat pozitívan megkülönböztetni a többitől. Hogy a munkabérükönk kívül zsebbe is kapnak. Főleg azok miért adjanak, akiknek majdnem hogy ugyanannyi a bérük. Én se keresek sokkal többet. Szinte minden Ft ki van számolva. Ugyanúgy elvégezzük a munkánkat, mégis csak a bér jár.
ma 10:26
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
72%
Nem, mivel így is rendesen lehúznak, és azt gondolom a munkaadónak kell kifizetni az alkalmazottat.
ma 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
53%

A pincéreknek mindig adok, mert eddig egy bunkó, béna pincérrel se volt szerencsém, és mivel egyetem mellett én is voltam pincér, ezért van bennem egy ilyen ösztönös szimpátia, hiszen voltam a másik oldalon.

A postásoknak nem szoktam, bár velük általában nem is szoktam találkozni, mert amikor jönnek, vagy alszok még, vagy már nem vagyok otthon.

A futároknak általában csak akkor szoktam, ha készpénzzel fizetek, és mondjuk kilenc euróért rendeltem egy pizzát, akkor azt a maradék egy eurót tartsa meg. Nem vagyok olyan rossz helyzetben, hogy ilyen apróságokért kapkodjak.

ma 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
60%
Soha, de nekem adnak a boltban ahol dolgozom ha mondjuk ki kell vinni a parkolóba a virágföldet vagy 25 kilós zsákos műtrágyát amit vett az öreg nénike és látom hogy egyedül nem fogja tudni.
ma 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
500 - 1000 Ft-ot illik adni ismerőseim szerint. 100 Ft alatti összegeket én is ritkán számoltatok ki
ma 10:34
 5/21 anonim ***** válasza:
83%
A helyzettől függ. Mondjuk postásnak nem adok. Pincérnek szoktam, ha kedves volt. Futárnak annyit, hogy felfelé kerekítek 500 vagy 1000 forintra (kivéve, ha kártyával fizetek). Taxisnak 10%-ot szoktam (de ez évi kb. 1 alkalom)
ma 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
93%

Kedvencem az a kávézó, ahol pultnál rendelsz, sorszámot kapsz, és ha elkészült, kiviszed a saját asztalodhoz, utána pedig ha végeztél, vissza is viszed. És akkor a képernyőn ott van, hogy 5-10-20-0% borravalót akarok adni.


Mire?

ma 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
0%
Kérdező "minden Forint ki van számolva", de azért éttermekbe jársz, mesélj még..... Mindig adok borravalót..... Sokszor többet is, mint az illő 10 százalékot......Futárnak, postásnak is adok ha csomagot hoz..... Régen rossz, ha valaki emiatt kerül rossz anyagi helyzetbe....
ma 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
44%
Szoktam, amikor iszunk valami helyen és mindenkitszeretekre iszom magamat, akkor rányomok a képernyőn az 5-10%-ra. Amúgy nem jellemző.
ma 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

"Kérdező "minden Forint ki van számolva", de azért éttermekbe jársz, mesélj még"


Ki mondta, hogy étterembe járok ? Csak példának soroltam fel. Vegyél vissza kicsit az arcodból

ma 10:57
 10/21 A kérdező kommentje:
Egyébként múltkor a plázában (a bérletért mentem) vettem egy üveg vizet, mert rosszul lettem a nagy melegben. Ilynekor is várják a borravalót. A panelon van lehetőség.
ma 10:59
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!