Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szoktál borravalót adni...

Szoktál borravalót adni pincérnek, postásnak, futárnak, stb. ?

Figyelt kérdés
Én nem szoktam senkinek adni. Emiatt többen leszóltak már, hogy ez szemétség, fukarság. Nem értem, hogy miért kéne egyes munkavállalókat pozitívan megkülönböztetni a többitől. Hogy a munkabérükönk kívül zsebbe is kapnak. Főleg azok miért adjanak, akiknek majdnem hogy ugyanannyi a bérük. Én se keresek sokkal többet. Szinte minden Ft ki van számolva. Ugyanúgy elvégezzük a munkánkat, mégis csak a bér jár.
ma 10:26
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
72%
Egyedül pincérnek, feltéve hogy nincs szervízdíj.
ma 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
54%

Nem. Eleve nem nagyon veszek igénybe ilyen szolgáltatásokat (csomagot automatába rendelek, nem találkozok a futárral)

Étteremben néha veszek elvitelre kaját (szóval pultnál rendelek és viszem is, nem kell pincér)


De ha vennék igénybe ilyeneket is max akkor adnék ha felülmúlták a várakozásaim és extra gyors/kedves volt. Amúgy kap fizut a főnökétől.

ma 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
79%
Egyedül a pincérnek adok, feltéve hogy elégedett voltam a pincérekkel.
ma 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
20%
Nem veszek vissza Kérdező, mert az ismerőseid valamiből leszürték, hogy ekkora paraszt vagy.... Ha meg csak elméleti síkon tetted fel a kérdést, sok értelme nem volt..... Mivel ezek szerint nem is kerültél olyan szituba, hogy borravalót kelljen adnod..... Leszarom a lepontozásod.... És igen, ahogy elöttem szóló már írta, egyre több helyen van szervidíj, szintén 10 százalék, amit nem kérdeznek meg, hogy ki fizeted- e.... Úgyhogy jó tanácsként, ha edig sem jártál étterembe, ezután főleg ne tedd😁😁😁😁😁
ma 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
79%

#12 vagyok

Miért lettem rommá pirosozva? A kérdésre válaszoltam szerintem. :D

ma 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
0%
Kedves 12-es 😁😁😁😁 Nyugi én is rommá lettem pirosozva.... A kérdező nem tudja elfogadni a tényt, hogy nem mindenki olyan fukar , mint ő.....
ma 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
#16 Egy piros nem fog 0-ra lökni. Legalább 3 értékelés után jelzi ki, hogy hogy áll a válasz.
ma 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Én afféle gyakorlatias "spiri" vagyok, azaz a spirituális dolgokat a mai világba itegrálva alkalmazom. De hogy jön ez ide?

Úgy, hogy a pénz az a tárolt energia. A világ az energiák áramlásából áll, a világ működésének, rezgésének elengedhetetlen része az áramoltatás.

Ha nem áramoltatsz, az egy elakadás, megrekedés.


Nem véletlen van az, hogy ismerek olyan spúr faszari szarrágó embereket, akik az anyjukat megbasznák 2 fillérért és inkább nem hugyozik, hogy ne kelljen fizetni érte, de érdekes módon ezek az emberek sosem gazdagodnak meg, nem sokra viszik, legtöbbször sosincs pénzük stb.

Ha adok némi jattot - vendéglátásban 10-15% - futárnak a vásárlás értékétől fügően felkerekítem a legközelebbi 500 vagy 1000 forintig, akkor az illetőnek örömet szereztem, ez egy pozitív energia, ami rám is kihat. A pénzemet önkéntesen áramoltattam, ami a nagy körforgásban úgyis vissza fog térni. Én fejben úgy is "könyvelem", hogy ez nem vág földhöz, tehát akkor megyek étterembe és úgy választok, hogy a rászánt keretből ez kijöjjön. És azóta sokkal jobban működik is az életem, amióta így gondolkodom és nem kezdem el tudományosan levezetni, hogy kinek mi van a bérébe beépítve, meg hogy különben is miért is adjak többet stb. Ez sem szemétség, mert nem kötelező a jatt, de a nagyvonalúság nálam mindig kifizetődőbb volt, mint a kicsinyesség.

ma 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Nem szoktam, mindenki kap fizetés.
ma 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

#16

De én is “fukar” vagyok és így kaptam. Gondolom akkor van pár user aki mindenkire nyomja a pirosat, el se olvassa a választ…

ma 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!