Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért érzem magam lemaradva?

Miért érzem magam lemaradva?

Figyelt kérdés

Próbálok rövid lenni, minden részletre kiterjedten.


Gyermekkorom óta azt érzem, hogy kevesebb vagyok mint mások. Anyám aggódása és mivel szegények voltunk minden unokatestvérem menőbb volt mint mi.

Például ha elakartam menni buliba, se normális ruhám ( erre példa később) se engedély nem volt.

,, Zolika nem mehet, ilyen későn biztos nem "

Mikor 16 éves voltam a falunkból nem mehettem ott aludni sehova, ezért a lányok akikkel ismerkedtem mindig a menőbb srácokat választották. Egy közeli városról beszélek, mivel a faluban nem volt nagy élet. Suli miatt ha valakivel összeismerkedtem, mindig ez volt a vége.


Ez miatt rendszerint maradinak éreztem magam. Nem jártam később sem szórakozóhelyekre, mert nem tudtam, hogy működik. Nem éreztem magam jól, mert idegen volt az egész. Plusz mivel nem voltam menő, azon feszültem, hogy mindenki rajtam nevet.


Volt olyan, hogy az unokatesóm meglátott egy buli mellett, ahova nem is akartam bemenni, majd odajött, hogy így be ne merjek menni, melegítőben.


Kb 19 évesen kezdtem el dolgozni, ez miatt elköltöztem, ekkor volt az áttörés. Saját lábra álltam és pár év alatt teljesen mínuszban kötöttem ki, mivel minden olyan ruhát, dolgot megvettem, amit régen nem lehetett.


Kb 20 évesen megismertem a volt feleségem, ők nagyon gazdagok. Ott éltem velük. 9 év kellett ahhoz,hogy rájöjjek, amit csinálunk az semmit nem ér. A szülei pénze miatt mindenhova eljutottunk, de nekem ez 29 évesen már kellemetlen volt, mintsem jó.


Ez miatt lett sok vita, majd a vége az, hogy elváltunk 5 év házasság után.


Jelenleg 2 éve albérletben élek.

A fizetésem kb 430 ezer forint. Nincs gyerekem, jelenleg nem is szeretnék.

Van egy párom azóta, nagyon jól megvagyunk.


A probléma az, hogy a gyermekkorom ismétli önmagát.

A korábbi iskolatársaim, ismerőseim, mindenki aki akkor a környezetemben volt, utazgat, vállalkozik, sikeres, sokan szeretik ( látszólag )


Én pedig senkihez nem állok közel, kivéve a páromat.


Nincsenek fiú barátaim, se lány barátaim, se haverok, se senki. Azt érzem nem is lesz 32 évesen senki már, hiszen az összes ismerősöm gyerekkori haverjaival lóg. Az instan folyamatosan látom a 20 fos férfi haverokat, mindannyian menők, én pedig itt ülök egyedül.


Sokszor gondolkodom azon, ha meghalnék senki se venné észre, max a főnököm, mert nem mentem be dolgozni.


Sokszor azt érzem, hogy kevés a pénz amit keresek, máskor meg azt látom, hogy mások 200 - 300 ezret keresnek. Nem igazán tudom, hogy mi lenne a megoldás.


Tudom, hogy az itteni picsogás sem segít, de le kellett írnom.


A párom azt mondja, hogy ne foglalkozzak azzal amit látok. Vagy nem igaz, vagy pedig nem tudjuk mi van mögötte és ahogy én is futtattam magam a nullára, a volt felesegem szülei miatt, úgy lehet ez is arról szól.


Pszichologusnal is jártam már, de azt is abbahagytam..


ma 08:53
 1/5 anonim ***** válasza:
79%

Kb mintha én írtam volna. Leszámítva, hogy fiatalabb vagyok, és nő.

Nekem is van boldog párkapcsolatom, szakmák, jó munkahely, szolgálati autó, viszonylag jó fizetés, egyetemre járok, stb. Mégis kevesebbnek érzem magamat. Az ismerőseimnek már mindnek diplomája van, sok barátai vannak, stb. Nekem egy barátom van, aki a párom. Vele beszélek meg mindent.

Mielőtt nem volt párom én ugyanezt mondtam nagyon sokszor, hogy senki nem venné észre, ha meghalnék, max a főnököm hogy nem mentem be dolgozni, és ő is max annyit problémázna az egészen, hogy most akkor kit tegyen a helyemre.

Ez kisebbségi komplexus. Ezt sajnos magadban kell legyőznöd(nem elnyomni, hanem legyőzni). Ezen senki nem tud segíteni, csak te. Rengeteg önmunka. Nekem is évek óta csak ideig-óráig múlik, aztán előjön újra valami miatt.

ma 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
79%

Túltolod, kérdező. Tök átlagos szitu a tiéd, nagyon sokan szegények, nagyon sokaknak nincsenek felnőttként barátai, sőt nagyon sokaknak párjuk sincs, és emellett még szegények is. A szegényt úgy értsd, hogy havi 200-250 ezret keres, vagy még annyit sem.


"Nem igazán tudom, hogy mi lenne a megoldás."


Nincs semmilyen megoldás, mivel probléma sincs, csak te generáltál magadnak valami problémát, amitől szenvedhetsz.

ma 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
79%

Hàt ha neked az a fontos, hogy olyan vagy akàr több/jobb legyél a régi ismerősöknél, az sz.r ügy.


Én sem vagyok boldog, mert nem azt csinálom amit szeretekném , amire képes volnék (nem önhibámból), ráadásul jóval idősebb vagyok nálad, ráadásul nő is vagyok és életem szerelmét sem találtam még meg. Viszont baromi nagy ívben teszek arra, hogy mãsok hogy élnek, hol tartanak. Én attól sem több, sem kevesebb nem leszek. Utálom is ezt a versengős, legyünk sikeresebb és gazdagabb mindenki mãsnál életfelfogást...


Szóval van egy szerető párod, és azért tűrhető fizud, és semmi lelki nyugalom benned... Én nem értelek. Gondolom semmi hobbid vagy amiben örömöd leled, mindig csak a kivagyiság, meg mit csinálnak mások...

Ja, én Facebook tag sem vagyok, viszont imádom a természetet, meg a bringázást, és ezért nincs is időm másokat méricskélni. Na megyek is vissza a milyen növényt láttam témába...

ma 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Valóban lehet, hogy magamnak generálom ezt az egészet. Az élet minden területén így voltam ezzel.

16 évesen imádtam volna a mostani életem, most nem elég.

Igazából az zavar, hogy mindig azt csinálnám amit a nálam sikeresebb emberek. Vagyis, ha én találok egy hobbit amit szeretek, akkor is az van, hogy miért nem ott tartok benne ahol mások?

Például imádok fotózni. Egy rahedli holmit vásároltam hozzá. Nagyon sok oktatásra mentem, ez miatt megismertem sikeres fotósokat. Itt is ugyanaz lett a vége. Ők ebből élnek, külföldön fotoznak, jó helyeken vannak, én pedig semmit sem értem el...

Igazatok van, hogy csak nyígok, azonban annyi ideje küzdök ezzel, hogy förtelmes..

ma 10:49
 5/5 anonim ***** válasza:

Abbahagytad. Mert ennek a mélyére leásni akár több év is lehet. És nagyon hosszú, fájdalmas belenézni.

Megúszni pedig nem lehet.

Nincs recept erre, nincs excel táblázat. Folytatni kellene a terápiát.

ma 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!