Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért divat manapság azt...

Miért divat manapság azt mondani, hogy sohase késő a dolgokhoz illetve semmiről sincs az ember lemaradva?

Figyelt kérdés

Egy példa.

Ha egy nő 30 évesen szingli, akkor már sokkal kisebb eséllyel talál párt magának illetőleg a maradékból kell válogatnia. Ez igaz férfiakra is.

A szülés miatt írok nőt.

30 felett már igenis öregszik a test illetve egyre nagyobb a valószínűsége a veszélyeztetett terhességnek, mindenféle komplikációnak.

Ha 35 éves a nő, amikor szül (és esetleg 40 a férfi), akkor majdnem 55 illetve 60 évesek, amikor a gyerek érettségi után továbbtanul.

55 évesen az ember nem éppen fiatal, krónikus betegségei vannak (bár az szerintem már fiatalon is van a legtöbbünknek), itt fáj - ott fáj, nehezen mozog. Ráadásul 60 körül sokan meghalnak.


Vagy valamit megtanulni is igenis késő lehet már akár 25 felett.

De pl 35 évesen már nem fog úgy az agy, pláne, ha régóta nem használta az ember annyit. Nem biztos, hogy érdemes 2, 3, 4 évig hanyagolni gyereket, házasságot, saját egészséget, mert jajjjj dehátő karriert akar.


Manapság a hurráoptimizmus a lényeg és a száraz tények figyelmen kívül hagyása.



2020. máj. 30. 11:27
 1/6 anonim ***** válasza:
16%
Én sem értem,hogy miért divat ezt mondani.Például 50 évesen nehéz lehet külföldön munkát találni,ha csak érettségije van és angolul se tud valami jól.
2020. máj. 30. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
95%

Régen azért szültek a nők nagyon fiatalon, elég sok gyereket, mert nem tartott még ott az orvostudomány, ahol ma tart. Akkoriban egyrészt nem is engedték őket karriert építeni, másrészt ha lett volna rá esélyük, akkor se tudták volna megcsinálni, hiszen a gyerekek fele a 6 éves kort sem élte meg.

Ma már teljesen normális, hogy egy nő 30 évesen szüljön, de abban igazad van, hogy nagyobb rizikót vállal. Valaki 20 évesen is beteg gyereket szül, valaki pedig 45 évesen gyönyörű babát hoz a világra. De az, hogy valaki később, vagy nem vállal gyereket, az nem feltétlen a karrierépítés miatt van. (lehet betegség, korábbi trauma, anyagi gondok...stb.)

Az átlag életkor is jóval magasabb. Apukám 55 éves, nagyapám 71 és le se lehet őket lőni, mindketten dolgoznak, nem érzik magukat idősnek. Az a gond, hogy idehaza ha valaki 65 elmúlt, akkor betolják egy idősek otthonába, és akkor ő lesz a haszontalan, buta idős, akire nincs szükség, így nem csoda, ha úgy érzi, hogy neki már "nincs itt dolga" a Földön. Máshol meg 80 évesen valaki még repülőgépet vezet, vagy borászatot nyit. Egyik tanárnőm 65 évesen kezdett kémiát tanulni, rá két évre leérettségizet belőle, csak azért, mert kihívást látott benne.

A legtöbben nem azért nem váltanak karriert, mert nem fog az agyuk, hanem mert félnek tőle. A tanulást lehet fejleszteni, csak iszonyatosan sokat kell gyakorolni, amivel úgy van vele sok ember, hogy az melós dolog. Valakik inkább életük végéig egy olyan munkát végeznek, amit utálnak, és megbánják a halálos ágyukon, minthogy befektessenek pár évet, de helyette egy normális állásuk legyen, amivel a családjukat el tudják tartani. Pont azért, mert a környezetük azt mondta, hogy már késő nekikezdeni.


Szerintem a probléma ott kezdődik (és ezzel én is egyet értek, hogy ma hatalmas probléma a nyugati társadalmakba), hogy valaki azért nem vállal gyereket mert az felelősség, azzal csak a munka van. Szintén a párkapcsolattal, azzal dolgozni kell, helyette magányosan körbeutazza a világot, és elhiteti a közösségi médiával, hogy ő mennyire boldog.

2020. máj. 30. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
80%
Attól, hogy nehezebben tanul meg valamit még elkezdheti tanulni. 25 éves kor után csak vágyakozzunk új hobbik és tudás után, ahelyett hogy felemelnénk a fenekünket és elkezdenénk tanulni, csak mert "jajj az agyam nem olyan, túl késő" és sopánkodjunk a halálunk napjáig?
2020. máj. 30. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Hello. Egyrészt nem mindenki megy egyetemre, sosem értem mikor valaki ezt a gyerekvállalás miatt felemlegeti.


Másrészt szerintem mostani szulogeneracio egy resze is vaskosan felelős azért hogy nem a társkeresés/családalapítás vonalra koncentrálnak a fiatalok. A nőket emeled ki... De valahogy az mindig elsikkad hogy a férfiak nem akarnak általában gyereket. És vajon miért?

2020. máj. 30. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Namost kezdjük ott, hogy a "száraz tények" és a te igaznak vélt állításaid 2 különböző dolog.


Ez a "30 felett a maradékból kell válogatni" tipik gyakoris hülyeség. Eleve manapság nem arról híresek a párkapcsolatok, hogy holtig tartanak. Másrészt mindenkinek más az igénye, pl. én nem bánom, hogy Béla elkelt, mert nem illenék össze vele, vagyis az nekem jó, ha ő nincs a "maradékban".


Azt sosem értettem, hogy mi köze van az egyetemre felvételiző gyereknek ahhoz, hogy a szülőjének fáj a dereka. Az 50-es éveiben járó szülőnek ígyis-úgyis kell még vagy 5-10 évet dolgoznia, és utána sem fog egyből meghalni, nem a középkorban élünk, az átlag életkor jóval magasabb.

"60 körül sokan meghalnak" :D 20-30-40 évesen is sokan meghalnak.


A 25 felett is késő valamit megtanulni szöveget nem is kommentálnám. Minden a szorgalmon és a kitartáson múlik. Én 20 évesen döntöttem el, hogy természettudományos vonalon tanulok tovább, előtte kémiából 0 azaz nulla tudásom volt. Először OKJ-t végeztem, aztán egyetemre mentem. Nem mondom, aki vegyész középsuliból jött, nyilván előnyben volt velem szemben, de idővel behoztam a lemaradásomat. De persze, akinek annyiból állt életében a tanulás, hogy évekkel ezelőtt érettségin valahogy átcsúszott, meg angolból el tud makogni valamit, annak nehezebb belekezdeni valami újba, de ahogy írták, ennek inkább az az oka, hogy félnek, már előre lebeszélik saját magukat, hogy nekik már mindegy, az ő agyuk ezt már nem képes befogadni, túlbonyolítják, stb.


"Nem biztos, hogy érdemes 2, 3, 4 évig hanyagolni gyereket, házasságot, saját egészséget, mert jajjjj dehátő karriert akar."

Szinte minden diplomával kapcsolatos kutatás azt hozza ki eredményül, hogy a diplomával rendelkezőknek jobbak az anyagi körülményeik. Szerintem igenis megéri befektetni azt a 2-3-4 évet, mert az anyagi stabilitás érzelmi stabilitást hoz, ami mind a gyereknek, mind a házastársnak jobb. Ellenben aki egész életében zsörtölődik a szar munkakörülményeken és fizetésen, jellemzően az válik depresszióssá, alkoholistává, akitől elválnak és akitől menekül a gyerek, ha felnő.

2020. máj. 31. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

**"Ez a "30 felett a maradékból kell válogatni" tipik gyakoris hülyeség. Eleve manapság nem arról híresek a párkapcsolatok, hogy holtig tartanak. Másrészt mindenkinek más az igénye, pl. én nem bánom, hogy Béla elkelt, mert nem illenék össze vele, vagyis az nekem jó, ha ő nincs a "maradékban"."**


Pedig igenis kevés a szingli, erre könnyű rájönni.

Korosztályomban ismerősi körben alig vagyunk páran. Ráadásul sokan ilyen-olyan defekttel, pont ezért maradtunk egyedül.

Akkor szerinted?



**"Azt sosem értettem, hogy mi köze van az egyetemre felvételiző gyereknek ahhoz, hogy a szülőjének fáj a dereka. Az 50-es éveiben járó szülőnek ígyis-úgyis kell még vagy 5-10 évet dolgoznia, és utána sem fog egyből meghalni, nem a középkorban élünk, az átlag életkor jóval magasabb."**


Szándékosan próbáltam úgy fogalmazni, hogy ne az egyetem jöjjön le az olvasónak, hanem bármilyen továbbtanulás. Ezek szerint nem sikerült így fogalmaznom.

50 felett az emberi szervezet már eléggé ratyi állapotban van az esetek bőven több, mint felében. A gyerek viszont otthon maradhat 22-24 éves koráig, vagy tovább. Lényegében a szülő már egy "élőroncs" (legalábbis az ilyen korú rokonaim azok), de még ott a gyerek, akiről VALAMILYEN SZINTEN gondoskodni kell.


**"A 25 felett is késő valamit megtanulni szöveget nem is kommentálnám. Minden a szorgalmon és a kitartáson múlik."**


Én 30-hoz közeledve igenis érzem, hogy jóval nehezebben tanulok meg dolgokat, mint 20 évesen. Pedig folyamatosan használtam az agyamat és sokkal jobban koncentrálva, összpontosítva tanulok. Plusz dupla annyit mozgok és háromszor annyi zöldség-gyűmölcsöt tuszkolok magamba, mint akkor. Mégis érezhetően nehezebben megy.


Szorgalom és kitartás. Igen. De ha az ember túlhajszolja magát, akkor annak nem lesz jó következménye. Szingliség 30 évesen, krónikus betegségek stb.


**"annak nehezebb belekezdeni valami újba, de ahogy írták, ennek inkább az az oka, hogy félnek, már előre lebeszélik saját magukat, hogy nekik már mindegy, az ő agyuk ezt már nem képes befogadni, túlbonyolítják, stb."**


Ebben is van valami. Mérlegelni kell. Van, hogy simán megérné, de nem kezd bele, de olyan is van, hogy sajnos már késő.


**"Szerintem igenis megéri befektetni azt a 2-3-4 évet, mert az anyagi stabilitás érzelmi stabilitást hoz, ami mind a gyereknek, mind a házastársnak jobb. Ellenben aki egész életében zsörtölődik a szar munkakörülményeken és fizetésen, jellemzően az válik depresszióssá, alkoholistává, akitől elválnak és akitől menekül a gyerek, ha felnő."**


Én benne vagyok és látok szintén benne lévő családos(!) embereket is.


Akkor magyarázd meg a házastársnak, hogy 3 évig ritkábban van az, mert a munka+suli kombó miatt hulla fáradt vagy, magyarázd meg neki, hogy 3 évig ingerlékenyebb vagy és kevésbé lehet megbeszélni veled dolgokat, egyáltalán, beszélgetni. Magyarázd meg a gyereknek, hogy 3 évig nem túlzottan fogod hazavinni a suliból, edzésre vinni (másik szülő fogja, aki szintén hajszoltabb lesz), 3 évig kevesebbet játszol vele és ülsz le vele tanulni.

Magyarázd meg a szervezetednek, hogy 3 évig keveset alszol és keveset sportolsz. Közben lehet, hogy évente egyszer elmennél 20 km-t túrázni (annyi lesz 3 évig az össz sport), de már nem bírod, mert legyengültél a sok üléstől.


Egyébként miért fontos a karrier?


Egy irodai adminisztrátor melóval mi a gond? Vagy egy eladó-tanácsadó pl. műszaki boltban?

Én inkább azokat becsülöm, akik nem karriert építenek, hanem a családjukkal (és az egészségükkel) törődenek.

A kettő együtt nem szokott működni. Jó, biztos van ellenpélda, de nem az a megszokott.

2020. máj. 31. 10:38

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!