Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Akartál már valaha valami...

Akartál már valaha valami bűntényt csinálni, de csak fejben tetted meg?

Figyelt kérdés

Kort és nemet szeretnék csak látni. Ne ird le h mit akartal csinalni.


23F



tegnap 19:08
 1/8 anonim ***** válasza:
78%

Sokszor. Én leírom, mit. Ha valami igazságtalanságot tapasztalok, gyakran elkêpzelem, hogy az illetőn/ elkövetőn átmegyek egy kamionnal. 🤷

32N

tegnap 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
61%
Nálam is hasonló, mint az #1-es válasza. 20/F
tegnap 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Mivel a bűntényt definítciója nem egy univerzális jóra épül, viszonylag könnyen adódik olyan szituáció, amikor a törvény betűje hülyeségeket mond, rosszul van fogalmazva, valami cég önző érdekeit képviseli.


A Holokauszt legális volt. Ez alatt zsikókat bújtatni bűnténynek számított.


A kommunizmus alatt szintén volt sok baromság.


Most is van.


Szerinted olyan korrupció meg mindeféle legális anyagi seftelések mellett minden ami morálisan jó legális, és minden ami bűntény morálisan rossz?


Ugyanabban a világban élünk?

tegnap 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
83%

Főleg igazságosztó szerepben. Tökéletesen eltervezem hogyan ne bukjak le és hogyan ne hagyjak nyomot, tökéletes helyszín és időzítés, aztán a tett hergelő mértéke alapján döntöm el hogy mennyire brutális és kegyetlen a módszerem. Általában mindig az adott tetthez passzoló kínzást/roncsolást/leszámolást/kivégzést találok ki. Aztán végül nem hajtom végre.


30F (Nem kérek rendőrségi megkeresést, ezek csak fantáziák)

tegnap 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
76%
#4 Szerintem azok azok, akik képesek elkövetni olyan dolgokat, amikért én ezt képzelem. Ők megteszik, én csak gondolom.
tegnap 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Metionin ***** válasza:
55%
5-öshöz hasonlóan én is el szoktam képzelni, hogy büntetném meg pl. az állatkínzókat. Ilyen random emberek ellen, akik nem ártottak senkinek, nem fantáziálok bűntettről, csak akkor ha valakinek a tette nagyon kiakaszt és tudom, hogy a jelenlegi btk szerint csak ejnye bejnyét kapna ha elkapnák.
tegnap 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem gondolatban már majdnem mindenki tett bűntényt. Nekem is vannak ilyen gondolataim, de ezek csak gondolatok. Gondolni bármit szabad, szerencsére azt nem büntetik.
tegnap 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
#4 Szerintem te egyáltalán nem tudod, mit jelent ez a szó. Olvass utána, mielőtt hülyeségeket beszélsz.
tegnap 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!