Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit élveznek sokan az esős...

Mit élveznek sokan az esős időben, hogyan lehetne megszeretni?

Figyelt kérdés

(Előre megjegyzem: az aszály borzasztó dolog, és a növényeknek mindenképpen kell a csapadék. De itt nem erre gondolok.)


Olyan sokszor látom mostanában, hogy valaki alig várja az esős időt.


Bevallom elég nehezen látom, hogy mi olyan jó benne..

- nagyon rossz egész nap vizes ruhában ülni (ez a legnagyobb bajom)

- a közlekedés könnyen káosz lesz, utakon balesetek, tömegközlekedésben késések

- beázik a tető, busz, aluljáró, minden

- minden tele meztelencsigával és gilisztával

- bokáig érő sár mindenütt

- nem lehet szellőztetni rendesen, mert beesik az eső a nyitott ablakon

- sötét van, délben lámpafénynél kell kuksolni bent

- sok dolog tönkremegy ha megázik (papír, elektronikai dolgok, stb)


Én maradok le valamiről? Mi a pozitívum abban, ha esik? Ha nem kell menni sehova a házból akkor még elviselhető, de kellemesnek akkor se mondanám. Ha meg menni kell bárhova, akkor pláne borzalom. Szeretném megszeretni, ha már úgyis muszáj szembesülni vele elég gyakran.


Ti miért szeretitek az esős időt? Hogy kerülitek el az általam tapasztalt negatívumokat? Meg lehet valahogy szeretni? (minden időjárást szeretek, kivéve az esőt)


szept. 9. 15:15
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
87%

Pl a hangulatát. Én épp itthon fekszem betegen, nyitva az ablak, és néha kicsit elered az eső. Iszonyú jó hallgatni, és érezni az illatát. Kicsit bensőséges hangulatot hoz magaddal vagy a szeretteiddel.

Amikor esik az eső, az ember általában szeret bent maradni, "bekuckózni". Ilyenkor kicsit "jogos", hogy csak otthon vagy, hiszen nem mész ki esőben, ha nem muszáj. Ilyenkor jól esik egy forró levessel, itallal összegezni, vagy csak egyedül betakarózni a kanapén, és nézni valamit, amit szeretsz, esetleg csendben olvasni, miközben hallod az esőt.

Egyébként nem minden eső jön be az ablakon.

Az eső hangja segít a jelenre figyelni, egyfajta meditáció, ami egyben relaxációt is tud okozni. Esős időben nincsenek az utcák tele emberekkel. Számomra is is megnyugtató.

Pár éve volt egy nagyon erős gyomorrontásom, ahol egész éjszaka hánytam és/vagy ment a hasam. Reggelre olyan szinten lefáradtam tőle, hogy csak arra vágytam, hogy végre nyugodtan feküdhessek az ágyamban, és ne legyek többé rosszul. Akkor egyszer csak elkezdett esni az eső odakint. Iszonyú jó érzés volt, hogy történik valami békés. Csak én - végre jobban - és az eső. Ezt a pillanatot így éltem meg. Az exem is ott volt, de elvolt foglalva, meg betegen nem szeretem ha nyaggatnak. De annyit mondtam neki, hogy de jó, hogy esik...ekkor meg is jegyezte, hogy milyen érdekes pillanat ez, hogy ilyen betegen az eső hangja mekkora örömet tud okozni.

szept. 9. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
80%
Előző voltam, bocsi, volt pár elírás. "Összebújni" akart lenni az összegezni helyett.
szept. 9. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:

#1


"Ilyenkor kicsit "jogos", hogy csak otthon vagy, hiszen nem mész ki esőben, ha nem muszáj"

Csak az a baj hogy 7 napból 5 (vagyis inkább 6) napon muszáj... :(


Filmezni jó, olvasni elviselhető ilyenkor (utóbbi kevésbé kellemes mert muszáj hozzá lámpa), de ez nagyon ritka sajnos, hogy egész nap csak kuckózhassak...

szept. 9. 15:37
 4/28 anonim ***** válasza:
89%
Mert az elmúlt három hónap ebben a hőségben szenvedés volt. Az eső pedig frissesség, lehűlés. A levegő is tisztább, a szervezet is magához tér. Imádom ezt a mai időt.
szept. 9. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
73%
De nem azt mondtam, hogy a kuckózásban az olvasás vagy a filmnézés a jó. Hanem az egésznek a hangulata, hogy ilyenkor mindenki "bezárkózik". És nyilván nem is úgy értettem, hogy akkor egész nap be kell zárkózik. Többmindent írtam róla, mindig azt szeretem benne, amilyen helyzetben épp vagyok. Ha munkába kell menni, akkor az eső hangja, illata, az eső kopogása az esernyőn a jó. Vagy jó, hogy kevesebb ember van az utcákon az eső miatt. A félhomály is hangulatot tud hozni, kicsit ilyen elgondolkodós, csendes, romantikus hangulatot. Ezen kívül igazából nem tudom mikor lehet zavaró még az eső. Maximum munkába menet és hazafelé találkozik vele az ember. Esetleg bemegy boltba. Ne ilyenkorra szervezz kinti programot, kirándulás. Egyébként én azt is szeretem, ha nyáron kicsit elázok. Mi rossz van abban, ha 40 fokban kicsit rád esik az eső? Csak nyilván ezt ne munkábamenet csináld, hanem hazafelé jövet.
szept. 9. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
74%
A hasznát , a nyár 10 éve kivégzés minden élő számára . Az Őszi esőket 2010 előttig utáltam , okt elejétól nov végéig heti több esetben állandóan zuhogott , állt a víz mindenhol . Ez a másik véglet , a rosszabb friss levegő víz nincs csak napsütés melegrekord minden hónapban .
szept. 9. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
80%

Ahogy mondani szokták, nincs rossz idő, csak rossz ruházat. Én szeretek sétálni az esőben, az olyan mintha az ember kívül állna a világon :D van egyfajta, meghittebb, bensőségesebb része, van, amikor másokat is ugyanúgy kap el az eső, és együtt nevettek, vagy bosszankodtok miatta. Én azt szeretem, amikor esik, csak úgy, semmi villámlás, dörgés, és csak megyek, a gondolataimba merülve. Vagy amikor osztozunk a csajommal az esrnyőn, és hagyom hogy a nagyobb része őt takarja, de az is jó, amikor egy fülledt kora őszi délután, kipucolja a nehéz , fülledt levegőt.

Bírom, az 5-ös válaszát :D

szept. 9. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:

#4

Nem csak az elmúlt hónapokban látom, csak mostanában IS, bocsánat, rosszul fogalmaztam.

A tiszta levegő valóban egy plusz pont, pollenallergiásként ez jól jön nekem, köszi! :)



#5

Értettem amit írtál, biztos jó a hangulata a bezárkózásnak, de nagyon nagyon ritka hogy ezt megtehesse az átlag ember szerintem.

Én nem veszem észre hogy kevesebb ember lenne az utcán, hiszen a legtöbb embernek muszáj mennie suliba, munkába.


"Maximum munkába menet és hazafelé találkozik vele az ember. Esetleg bemegy boltba."

Hát igen, ez épp elég.


"Ne ilyenkorra szervezz kinti programot, kirándulás."

Természetesen eszem ágában sincs esős időben kirándulni - egyébként ez is eléggé zavar, van hogy hetekig-hónapokig nem tudok eljutni túrázni, ami pedig a kedvenc hobbim és jó lenne gyakrabban menni.


"Egyébként én azt is szeretem, ha nyáron kicsit elázok. Mi rossz van abban, ha 40 fokban kicsit rád esik az eső?"

40 fokban az eső eleve kínzás, szauna lesz tőle a világ. Amúgy eláznak és akár tönkremennek a cuccaim, és hajat kell mosnom ami egy-másfél órás program amire nincs időm minden nap. Plusz a sártól mindenem koszos lesz.



#7

"Ahogy mondani szokták, nincs rossz idő, csak rossz ruházat."

Tudom, már egy kisebb vagyont elköltöttem vízálló ruhákra, táskákra, táskahuzatokra és a többire, de például nadrágból nem találok olyat ami megfelel, olyan megoldást se ami a táskámat se védi 100%-ban, arról nem beszélve hogy az előrejelzés mennyire megbízhatatlan, de nincs kapacitásom minden nap mindenhova vinni magammal a tartalék esőruhát, hátha kelleni fog... ha megbízhatóbb lenne az előrejelzés, az segítene valamennyit.

szept. 9. 16:04
 9/28 anonim ***** válasza:
61%

Kérdező, szerintem te inkább csak mindenben a rosszat, a kifogásokat keresed. Minden mondatodban ott van a "de...".

Jó, ha esik nyáron az eső, de...

Vannak esőálló ruhák, de...

Jó bekuckózni, de...

Igen, csak munkába menet találkozom vele, de...

Igen, esőben nem megyek kirándulni, de...


Szerintem neked akármit ír bárki, nem fogsz elismerni vagy átérezni semmit. Túl kényelmes vagy, és ha valami ebből kicsit is kimozdít, haragszol rá.

Ha ennyire zavar az eső, járj kocsival, vegyél fel gumicsizmát, keress otthon végezhető hobbit, hogy ne esőben is arra gondolj, hogy "na megint nem tudok kirándulni menni". Végső esetben menj el home officeba, és rendeld otthonra a kaját, ki se kell mozdulnod.

De gyanítom, ha hetekig 35 fok van, vagy 2 méteres hó esne télen, esetleg hetekig jeges az út tavasszal, azokat ugyanúgy utálod. 😃

Még azt is utálod, hogy hamarabb kell lámpát kapcsolnod.


Egyébként valamivel kevesebb ember van az utcán, hiszen ilyenkor elég látványos, vagy az ember inkább autóval megy dolgozni/iskolába, és nem biciklivel/gyalog/tömegközlekedéssel.

szept. 9. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
41%

Nem tudom, szerintem szar. Én kimegyek és túrázok esőben is, de sokkal élvezetesebb, mikor nem kell a sárban tapicskolni. Nem szeretem otthon tölteni a szabadidőmet, negyedannyira sem tölt fel és kapcsol ki az, ha otthon filmezek, vagy internetezek, mintha kimennék kirándulni, vagy futni, a nyílt vízi úszást meg eleve el lehet felejteni szeptembertől májusig. Járok uszodába a kieső időszakban, de rohadtul nem ugyanaz.

Ha valakinek az a hobbija, hogy aktív, és a szabadban sportol, azt nem lehet kiváltani azzal, hogy otthon kirakok egy puzzle-t, vagy megtanulok hímezni. Covid alatt nagyon szép párnákat hímeztem, de gyűlöltem az életemet.

Az meg miért jobb, ha mindenki esernyőnek használja a kocsiját, és emiatt mérgezi a környezetet, ami még csak el sem tud szállni, mert az időjárás itt tartja. Nézzetek meg egy levegő mindőségére vonatkozó térképet augusztusban meg januárban (nem az autósokat hibáztatom ezért, mert a mindent eltüzelés szerintem sokkal inkább hozzájárul, de az is nagy szerepet játszik, hogy "beszorul" a levegő). Pont, hogy járjon minél több ember gyalog, biciklivel, meg tömegközlekedéssel, az, hogy nekem esetleg kényelmes, hogy nem kell embereket kerülgetni az utcán, semmit nem jelent, a közjó azt kívánja, hogy inkább kevesebb autó legyen az utakon.

Illetve valamiért nyáron az a többség, aki nem légkondiban ül egész nap, nem igazán lesz beteg. Vajon miért lehet ez...

szept. 9. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!