Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit élveznek sokan az esős...

Mit élveznek sokan az esős időben, hogyan lehetne megszeretni?

Figyelt kérdés

(Előre megjegyzem: az aszály borzasztó dolog, és a növényeknek mindenképpen kell a csapadék. De itt nem erre gondolok.)


Olyan sokszor látom mostanában, hogy valaki alig várja az esős időt.


Bevallom elég nehezen látom, hogy mi olyan jó benne..

- nagyon rossz egész nap vizes ruhában ülni (ez a legnagyobb bajom)

- a közlekedés könnyen káosz lesz, utakon balesetek, tömegközlekedésben késések

- beázik a tető, busz, aluljáró, minden

- minden tele meztelencsigával és gilisztával

- bokáig érő sár mindenütt

- nem lehet szellőztetni rendesen, mert beesik az eső a nyitott ablakon

- sötét van, délben lámpafénynél kell kuksolni bent

- sok dolog tönkremegy ha megázik (papír, elektronikai dolgok, stb)


Én maradok le valamiről? Mi a pozitívum abban, ha esik? Ha nem kell menni sehova a házból akkor még elviselhető, de kellemesnek akkor se mondanám. Ha meg menni kell bárhova, akkor pláne borzalom. Szeretném megszeretni, ha már úgyis muszáj szembesülni vele elég gyakran.


Ti miért szeretitek az esős időt? Hogy kerülitek el az általam tapasztalt negatívumokat? Meg lehet valahogy szeretni? (minden időjárást szeretek, kivéve az esőt)


szept. 9. 15:15
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
67%
Mindent. A látványt, a hangját, ahogy kopog a párkányon, az illatát, azt, hogy minden lassúbb, hogy a mellettünk lévő iskolából nem hozzák ide a parkba üvölteni, rohangálni a gyerekeket, üresebbek az utcák, jól esik, ha a bőrömhöz ér a víz, meg ilyenek. Imádom. Szexelni is ilyenkor a legjobb:)
szept. 9. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 A kérdező kommentje:

#9


Nem látom mindenben a rosszat, pl szeretem a hideget is, meleget is, én is elviseltem hogy a nyarat mindenki végigpanaszkodta hogy milyen meleg van, télen felöltözök és nem panaszkodok hogy hideg van. Mint írtam, ez az egy időjárási helyzet van amivel nem sikerült eddig megbarátkoznom, de szeretnék. Csak tényleg mélységesen gyűlölöm jelenleg. :D EGY dolgot. Egyet. Ne lásd bele, hogy mikor máskor panaszkodok, mert nem teszem. (Egyébként az elmúlt időszakban pontosan azért lettem többször elküldve az anyámba, meg lepontozva a pokolig, mert leírtam hogy én elvagyok a 35 fokban is tök jól. Menj redditre a "rohadtmelegvan" subra és ott is szólj be mindenkinek amiért panaszkodnak.)


"Ha ennyire zavar az eső, járj kocsival"

Nem szeretnék többmillió forintos kiadást bevállalni, és a napi utazási időmet órákkal nyújtani emiatt. Bocsi, ehhez tényleg "túl kényelmes" vagyok, ezt belátom.


"vegyél fel gumicsizmát"

Fentebb már írtam, vettem több vízálló lábbelit is. Nem védi a lábszáram, nem védi a holmijaimat.


"keress otthon végezhető hobbit"

Van több is, de NEM TUDOK OTTHON MARADNI MINDEN ESŐS NAPON továbbra se. Valamint a filmnézés nem váltja ki a túrázást, hiába szeretem mindkettőt.


"menj el home officeba"

Ha létezne a végzettségemnek megfelelő full h.o. munka, már réges rég azt végezném.



Egyébként megint beáztunk, de gondolom ez is az én hibám hogy túl kényelmes vagyok és nincs több tízmillám hogy jobb házat vegyek. :(

szept. 10. 08:56
 13/28 anonim ***** válasza:
48%
Sajnálatos, hogy neked még az időjárás is problémát okoz. El tudom képzelni, milyen nehéz lehet az élet. Valószínűleg még sosem szembesültél valódi nehézségekkel.
szept. 10. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 A kérdező kommentje:

#13

Mint írtam, menj és oktass ki mindenkit akinek valaha okozott kisebb vagy nagyobb kellemetlenséget az időjárás élete során. Engem hagyj békén kérlek.

szept. 10. 10:09
 15/28 anonim ***** válasza:

De miért nem tudsz otthon maradni munkán kívül egy esős napon? Mi kényszerít rá, hogy kimenj?!

Meg milyen helyen laksz, ahol minden kisebb eső után beázik a ház? Gondolom ez inkább valami régi családi ház lehet, de én laktam már elég sok helyen, és sosem ázott be esőtől semmi... még egy régi családi ház sem (a lakások meg főleg nem, főleg ha nem a tetején laksz).

szept. 10. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 A kérdező kommentje:

#15

Nyilván otthon maradok munkán kívül esős napokon (még boltba megyek, de csak ha nagyon nem várhat). Hol írtam, hogy kényszerítene bárki bármire?

Igen, régi kertes ház.

szept. 10. 11:57
 17/28 anonim ***** válasza:
Azt írtad, hogy NEM TUDSZ otthon maradni. 😃
szept. 10. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 A kérdező kommentje:

#17

Igen. Nem tudok munka helyett otthon maradni filmezni. Munkába kell mennem. Munkán kívül nem megyek sehova ahova nem muszáj. Nem tudom ennél érthetőbben elmagyarázni.

szept. 10. 12:04
 19/28 anonim ***** válasza:
32%
Én meg nem tudom ennél érthetőbben leirni, hogy ha csak napi 2x találkozol az esővel, abban mi fáj.
szept. 10. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 A kérdező kommentje:

#19


Leírtam fent, a kérdés leírásában, hogy mi "fáj".


"- nagyon rossz egész nap vizes ruhában ülni (ez a legnagyobb bajom)

- a közlekedés könnyen káosz lesz, utakon balesetek, tömegközlekedésben késések

- beázik a tető, busz, aluljáró, minden

- minden tele meztelencsigával és gilisztával

- bokáig érő sár mindenütt

- nem lehet szellőztetni rendesen, mert beesik az eső a nyitott ablakon

- sötét van, délben lámpafénynél kell kuksolni bent

- sok dolog tönkremegy ha megázik (papír, elektronikai dolgok, stb)"

szept. 10. 16:14
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!