Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha 30 éves koromig nem vittem...

Ha 30 éves koromig nem vittem sokra, akkor ez már valószínűleg így is marad? F

Figyelt kérdés
Idén nyáron töltöttem be a 30at. Ez egyfajta rádöbbenést is hozott arra, hogy az emberek többségéhez viszonyítva mennyire különböző a hozzáállásom az élethez, a gondolkodásom, világnézetem. Ez a lustaság, nemtörődömség, introvertáltság, kihívásoktól ódzkodás megspékelve a gyerekkorom óta megmutatkozó hátráltató tulajdonságaimmal (kétbalkezes, szerencsétlen, bamba, lassú felfogású) ahhoz vezetett, hogy 30 évesen is úgy élek, viselkedem, gondolkozom mint egy kamasz gyerek. Édesanyámmal élek, ugyan el tudom látni magam, a legtöbb teendőt el tudom intézni önállóan is, tehát ilyen téren nem szorulok segítségre, viszont az alacsony fizetésem miatt egy ma normálisnak tekintett színvonalon nem tudnék megélni (pl. lakás bérlése, pláne vásárlása nem kivitelezhető). Van egy diplomám, amivel nem tudtam elhelyezkedni, jó lenne még valamit tanulni, de csak halogatom, sajnálom rá a pénzt és az időt. A jogosítványt is sokan mondják hogy tegyem le, attól meg a bambaságom, szerencsétlenkedésem tart vissza. A "férfias" fizikai munkákhoz is béna vagyok, ez is zavar hogy nem tudok férfiként tekinteni még magamra se. Nem is volt barátnőm, de szerintem már nem is tudnék mit kezdeni vele, annyira elrugaszkodtam a valóságtól ilyen téren is. Szóval ez van, érzem hogy sokan furán néznek rám vagy lenéznek mert egy 30 éves, anyjával élő, egyedülálló, csóró, balfácán vagyok, de azért bennem van hogy a hozzállásom is szerepet játszott ebben hogy így alakultak a dolgaim. Az meg a sok gyerekkori trauma miatt is alakulhatott ki, nem sok sikerélmény ért gyerekkoromban, sokat csúfoltak a kinézetem miatt és sokat kerültem olyan helyzetbe hogy szerencsétlenkedtem és kinevettek. Szerintetek?
aug. 31. 09:05
 1/6 anonim ***** válasza:

Szerintem változtass. Kezdésnek keress egy jobb munkahelyet.

Szedd össze magad

aug. 31. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Igazad van. Jól csinálod.
aug. 31. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
21%

Bro velem is ez van 33 évesen.

Annyit csinálj hogy videojátékozzàl és ne érdekeljen semmi. Ja meg nyugtatók is nagyon jók.

aug. 31. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
58%

A saját életedért egyedül csak te vagy a felelős. Már ma is elkezdheted a változást, ha akarod és minden egyes nap teszel is érte. Ha nem vagy megelégedve jelenlegi életed, akkor változtass, tanulj új szakmát, keress fel pszichológust, ha a traumáidat nem tudod egyedül feldolgozni..stb..változtass.


"Egyetlen állandó a változás maga " Hérakleitosz

aug. 31. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

30 évesen kb én is így voltam. Most 36 vagyok. Feleségem van, gyerekem, saját hitelmentes családi házam és saját profitos vállalkozásom.


Mindent lehet csak akarni kell. Kár hogy erre nem 10 évesen jöttem rá.

aug. 31. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha tudnád hányan vannak ennyi idősen, vagy még idősebb korban ilyen helyzetben, ha nem rosszabban. Az már mondjuk jó dolog hogy felismerted a problémát. Változtass. Ilyen videojátékos, meg nyugtatós badarságokkal ne foglalkozz. Kezdésnek nézz jobb munkahelyet. Egyébként milyen diplomád van? Akár külföldre is elmehetnél dolgozni. Az legalább jobban fizet.
aug. 31. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!