Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Milyen jellegű halál kell...

Milyen jellegű halál kell ahhoz hogy donor legyél?

Figyelt kérdés

Tudom hogy veséhez pl nem feltétlen kell meghalni, most nem ilyenekre gondolok. De nyílván mondjuk egy szív már más tészta.


Néztem egy videót hogy kevés a donor és elgondolkoztam rajta, hogy alapból se sok esély van rá, hogy valaki úgy haljon meg hogy a szervei alkalmasak legyenek rá hogy másnak adják .


Olyat hallottam, ha valaki motorbalesetben hal meg de a szervei nem sérülnek, "csak" az agyhalál áll be és már csak gépek tartják életben, akkor jó donor lehet. Milyen esetek vannak még?


aug. 13. 14:11
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
28%
Pl szem
aug. 13. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Gyakorlatilag mindegy, milyen módon hal meg valaki, akkor lehet donor, ha van használható, egészséges szerve - nem kell mindennek jó állapotban lenni -, másrészt a halál bekövetkezte után rövid idön belül ki tudják venni és megfelelöen tárolni.

Egy motorbalesetes semmivel sem alkalmasabb, mint aki elesett és agysérülése lett, vagy lehet akár betegség is a halál oka, ha egy-egy szerv ép - pl retina akkor is lehet transzplantáható, ha az illetö tbc-ben vagy más betegségben halt meg.

Szóval alapesetben azt lehet mondani, mindenki lehet donor és ha van ép szerv az illetöben (egy vonatgázolás után nem igazán fordul elö), az elvileg felhasználható. Ezt azonban mindig az adott eset ismeretében és az adott szerv(ek) vizsgálata alapján lehet eldönteni. Egyébként meg majndem mindenki alkalmas donornak, nagyon kevés az, aki nem.


Azért van egyébként kevés donor, mert a legtöbb ember még életében megtiltja ezt, vagy a családtagjai halála után nem egyeznek bele.

aug. 13. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
21%
2.ha megtiltják a hozzátartozók,akkor elvileg levan tudva a dolog?ha elvan keseredve egy szülő és aztmondják ezzel még tud segiteni másokon,akkor ugyis beleeggyezik,tudok olyanrol hogy a szülő aztmondta nem,mert nem akarta hogy a gyereket felvágják,de ez azért furcsa,mert az úgyis megtörténik,boncolás lessz,akkor meg mi a különbség?nem értem,valaki leírná?
aug. 13. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
84%

Azért a kettes annyiben téved, hogy ha a családtagok az illető halála után nem tilthatják meg, hogy odaadják a szerveket.

Vagy amíg élsz elintézed a papírokat vagy halálod után kiveszik, utána már nem lesz eldöntendő még a családnak sem .

aug. 13. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
30%
4,le írom mégegyszer,ha meghalsz boncolásnál kivesznek mindent,annyi a különbség hogy ha donor vagy akkor más kapja meg amit kivettek
aug. 13. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
36%
Elég, ha bevonulsz egy magyar közkórházba kezelésre.
aug. 13. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
45%
Ki kérte, hogy írd le mégegyszer? Full érhetően írtam én is... :D
aug. 13. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
29%

Elöször is nem mindenkit boncolnak - a legtöbb esetben lehet felmentést kérni ez alól, másrészt a boncolás adott esetben jóval késöbb, akár több nap után történik, így akkor már a szervek használhatatlanok, harmadszoe meg rengetegen halottgyalázásnak tartják, ha a családtagjukat szétszedik és szétosztogatják idegen emberek között.

Ezen kívül a boncolás és a szervadományozás között az a különbség, hogy egy boncolás után mindent visszatesznek a helyére, a halott megint egyben lesz minden szervével együtt, ha hiányzanak belöle szervek, az sokak szerint csonkítás.

aug. 13. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem boncolnak minden esetben!

Ha a halál oka boncolás nélkül is megállapítható és/vagy a hozzátartozó nem járul hozzá, akkor nem boncolnak.

aug. 13. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
30%
Szerintem senki nem azt figyeli a koporsónál hogy az illető be vajon benne vannak e a belső szervei,de furcsállom,kiszednek mindent,szakszerűen,majd visszarakosgatják a dolgokat?én a szülőre írtam,hogy a felvágás elkerülhetetlen,nyilván ha meghal egy szülő gyereke,próbálják kideríteni az okát,így elkerülhetetlen a felvágás,furcsa lenne ha mindent visszarknának az elhunytba,lenne ott bűz a ravatalozóba
aug. 13. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!