Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Kinek adnátok igazat ebben a...

Kinek adnátok igazat ebben a helyzetben? (ismerkedés/párkapcsolat)

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Szeretek vitatkozni, mert tartom magam annyira intelligensnek, hogy nem megyek át személyeskedésbe és veszekedésbe. De rá kell jönnöm, hogy ezzel nem mindenki van így. Szóval:


Egyik haverommal elég sokat beszélünk így kapcsolati dolgokról, ha van valami lány a képben egymással beszéljük meg mi a helyzet.

Mai téma:


Rászeretett volna írni egy lányra és kikérte a véleményem. A lánynak nincs kint sehol sem az, hogy lenne barátja, szerinte ez egyértelműen azt jelenti, hogy nincs barátja, hisz, ha lenne, akkor biztosan lenne vele közös kép, stb.


Szerintem ez teljesen baromság, mert nagyon sok ember telibe sz*rja a közösségi médiát és egyáltalán nem kötelező, hogy mutogassuk egymásnak ki kivel van..


Szerinte ez egy alap dolog egy kapcsolatban, hogy ne titkoljuk egymást. Felhoztam neki rengeteg érvet, hogy mi rossz ebben a gondolatmenetben.


Ő szokásához híven 1db érvet se tudott mondani, minden témánál ez van, és mindig én "nyerek", mert ész érvekkel sikerül őt meggyőznöm.

De, a mai dolog átment személyeskedésbe a részéről.

Azt írta, hogy "Hát igen, látszik, hogy neked nem volt még komoly kapcsolatod, emiatt rosszul látod a dolgokat."


Igen, nem volt komoly kapcsolatom, de tisztában van vele, hogy ez mennyire szarul érint, 2 lány is átvert, amiről tud, hisz mindent vele beszélek meg.

Ettől függetlenül, a témák többségében olyan idióta felfogása van párkapcsolat téren, hogy az valami hihetetlen, egyértelmű dolgokat lát teljesen rosszul.


Ennek ellenére, hogy nincs kapcsolatom, konkrétan 1 szöveget nem tud megfogalmazni és mindig engem kér meg, hogy segítsek neki, hogy milyen szöveget írjon a lánynak.. Szóval vannak ellentmondások, neki volt egy másfél éves toxikus kapcsolata, és azt gondolja, hogy Ő már mindent tud, én meg itt vagyok kapcsolat nélkül, mégis tőlem kér tanácsot. Értitek Ti ezt?



júl. 15. 18:26
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

#10

Én annak örülök, ha nem nekem van igazam. Ez lenne a lényege ennek, hogy ész érvekkel meggyőzzük a másikat és elfogadjuk az Ő nézőpontját is. Ha valaki megtud győzni, én ennek csak örülök,

mert ez jó kommunikációs képességre vall a másik félnél is. A problémám az, hogy a legtöbb ember személyeskedésbe megy át, vagy azt hiszik, hogy ez veszekedés..

júl. 16. 09:50
 12/13 anonim ***** válasza:

Abban nincs igazad, hogy a srác egyáltalán nem érvelt, csak mivel annyira magadra vetted, amit mond, így neked fel sem tűnt, hogy ez egy viszonylag helytálló érv: nincs elég tapasztalatod kapcsolatokkal, hogy megértsd azokat a tapasztalatokat, amikre alapozva neki meggyőződése, hogy csak úgy lehet, ahogyan ő gondolja/tapasztalta.


Ettől még nincs igaza benne, hogy csak úgy lehet és máshogyan egyáltalán ne lehetne.


Abban teljesen igazad van, hogy akár az egész közösségi médián posztolás sem feltétlenül érdekel valakit. Akár tudatos döntés is lehet, hogy titkolják, hogy együtt vannak. Az is lehet, hogy ezek az infók csak ismerősök számára láthatók (vagy még nekik sem) és sok minden más is lehet.


Viszont nem kell mindenben egyetérteni mindenkinek. Miért ne lehetne egy ilyen vitát azzal lezárni, hogy "te így gondolod, én meg nem értek egyet. vagy kiderül, hogy kinek volt igaza, vagy nem".


Illetve, ha annyira fontos neked a személyes sértés, amivel ő odaszúrt neked, talán neki mondd el, hogy ez mennyire bánt téged, mert a jelek szerint ő mégsem tudja annyira jól, mint te gondolod róla. Az, hogy folyton kiöntöd neki a lelked még nem feltétlenül jelenti azt, hogy minden más helyzetben is figyelembe veszi, hogy ez neked mennyire fontos kérdés. Ha elmondanád neki, talán könnyebben menne neki és akkor téged is kevésbé bántana ilyenekkel - ha meg akkor is (vagy még inkább) ellened használja ezt a tudását, akkor átértékelheted a barátságotokat.

júl. 16. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

Tudja, hogy milyen rosszul érint ez a párkapcsolat téma, mégis mindig ezt az "érvet" hozza elő..

Ezzel átértékelődtek a dolgok bennem, nem is kicsit.

júl. 16. 15:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!