Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Kinek adnátok igazat ebben a...

Kinek adnátok igazat ebben a helyzetben? (ismerkedés/párkapcsolat)

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Szeretek vitatkozni, mert tartom magam annyira intelligensnek, hogy nem megyek át személyeskedésbe és veszekedésbe. De rá kell jönnöm, hogy ezzel nem mindenki van így. Szóval:


Egyik haverommal elég sokat beszélünk így kapcsolati dolgokról, ha van valami lány a képben egymással beszéljük meg mi a helyzet.

Mai téma:


Rászeretett volna írni egy lányra és kikérte a véleményem. A lánynak nincs kint sehol sem az, hogy lenne barátja, szerinte ez egyértelműen azt jelenti, hogy nincs barátja, hisz, ha lenne, akkor biztosan lenne vele közös kép, stb.


Szerintem ez teljesen baromság, mert nagyon sok ember telibe sz*rja a közösségi médiát és egyáltalán nem kötelező, hogy mutogassuk egymásnak ki kivel van..


Szerinte ez egy alap dolog egy kapcsolatban, hogy ne titkoljuk egymást. Felhoztam neki rengeteg érvet, hogy mi rossz ebben a gondolatmenetben.


Ő szokásához híven 1db érvet se tudott mondani, minden témánál ez van, és mindig én "nyerek", mert ész érvekkel sikerül őt meggyőznöm.

De, a mai dolog átment személyeskedésbe a részéről.

Azt írta, hogy "Hát igen, látszik, hogy neked nem volt még komoly kapcsolatod, emiatt rosszul látod a dolgokat."


Igen, nem volt komoly kapcsolatom, de tisztában van vele, hogy ez mennyire szarul érint, 2 lány is átvert, amiről tud, hisz mindent vele beszélek meg.

Ettől függetlenül, a témák többségében olyan idióta felfogása van párkapcsolat téren, hogy az valami hihetetlen, egyértelmű dolgokat lát teljesen rosszul.


Ennek ellenére, hogy nincs kapcsolatom, konkrétan 1 szöveget nem tud megfogalmazni és mindig engem kér meg, hogy segítsek neki, hogy milyen szöveget írjon a lánynak.. Szóval vannak ellentmondások, neki volt egy másfél éves toxikus kapcsolata, és azt gondolja, hogy Ő már mindent tud, én meg itt vagyok kapcsolat nélkül, mégis tőlem kér tanácsot. Értitek Ti ezt?



júl. 15. 18:26
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
90%
sokkal érdekesebb kérdés, hogy neked miért olyan fontos, hogy mindig igazad legyen... még egy ilyen hülyeségben is.
júl. 15. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Senior Séf ***** válasza:
82%
Nekem is pontosan ez ugrott be, kedves 1-es.
júl. 15. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Ki mondta, hogy fontos?

Egy vitának ez a lényege, hogy meggyőzzük a másikat, érvekkel. Itt nincs senkinek igaza, hanem vélemények vannak, lehet rosszul fogalmaztam meg a kérdést.. Bocsi.

júl. 15. 18:49
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Azt mondod, nem személyeskedsz, itt mégis vannak cinikus megjegyzéseid felé, mint pl.: "Ő szokásához híven 1db érvet se tudott mondani(...).", vagy "(...) a témák többségében olyan idióta felfogása van(...).".


Szóval itt is vannak ellentmondások.

júl. 15. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Az, hogy itt "személyeskedek" (Bár ez szerintem nem az) az nem jelenti azt, hogy érvelés közben is..
júl. 15. 19:04
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
A tamogatas sokkal fontosabb mint a kinek van igaza
júl. 15. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem az határoz meg, hogy van e kint képed, vagy egyáltalán közösségi oldalad. Az csak egy virtuális világ, nem a valóság, ezt jó lenne mindenkinek tudatosítania magában...

Így, ha van is valakinek,nem törvényszerű, hogy mindent ki fog rakni ország-világ szeme láttára.


Az igazán értékes dolgokat nem kell közszemlére tenni ❤️

júl. 15. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Én értem. Nagyon logikai oldalról nézed ezeket. De az embereknél és az életben nem csak ez az aspektus létezik. Te, mint a matekot meg akarod fejteni, hogy segíts neki, és közös új pontra jussatok.


Ő viszont erzelmileg lehet butábbnak, gyengébbnek, kisebbnek érezte magát. Nem mindenki veszi könnyen azt ha a hiedelemrendszere kihívás elé kerül. Míg te neked ez egy pozitív és könnyű dolog, másoknak nehéz. Nekem is könnyű, és én is ilyen vagyok, de amióta van egy feminin párom, aki nagyon érzelmi nyelven beszél, azóta megtanultam hogy nem a logika és a megoldás és az igazság a legfontosabb sokszor, hanem az, hogy a másik ember biztonságban és szeretetben érezze magát. Fokozatosan érdemes át adni a dolgokat, ha nyitott rá a másik.


Persze lehet eddig jól dumáltatok, és a másik is logikus viszonylag, de nem bírja mindenki sokáig és van amikor szarabb napjuk van.


Az hogy nincs kapcsolatod meg nem jelenti azt hogy nincsenek jó meglátásaid. Nekem iszonyú jó meglátásaim voltak, de sok idő kellett, mire lett olyan párom aki mellett kitartok. Ez pedig időtől és szerencsétől függ. Szerintem te is simán tudnál párt szerezni, de felesleges lenne, mert csak egy púp lenne a hátadon ha nem megfelelő a csaj. Ha akarsz még erről beszélni írj nyugodtan.


Gyakorin meg az ilyen logikai dolgokat végképp nem fogják érteni az emberek.


24F

júl. 16. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

A 6os pont azt írta amit én csak röviden. Ő érti, hogy a támogatás fontosabb. A 7es is jót írt!

24F

júl. 16. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Az jó, hogy tudsz vitatkozni, és gondolkozni, de nem csak neked lehet mindig igazad. Viszont, teljesen egyetértek veled ezzel a közösségi médiás kérdéssel. 8 éve vagyok kapcsolatban, az én oldalamról vagy a párom oldaláról soha nem derülne, ki hogy párkapcsolatban vagyunk. Nem kifelé élünk. Ez nem felvállalás kérdése,hanem egyszerűen nem fogom ország világnak bizonygatni, hogy mennyire szeretem a másikat, vagy éppen milyen jó a kapcsolatom. Ezt mi ketten értjük, tudjuk. Én ebben a kérdésben, igazat adok neked, de nem kell feltétlenül mindig ráerőltetni a te nézőpontodat a másikra. Ha nem jutsz egy vitában dülőre a másikkal, el kell engedni.
júl. 16. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!