Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Érezted már a társas magányt?

Érezted már a társas magányt?

Figyelt kérdés
Írnál róla picit.
júl. 6. 11:35
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Rengetegszer. Pl régen eljártam az akkor barátaimnak hitt emberekkel bulikba, de ott nem éreztem jól magam velük, nem éreztem, hogy megértenének, vagy hogy egyáltalán érdekelném őket. Más társaságban is sokszor jártam így. Egyszerűen egyedül éreztem magam társaságban is. Sokszor van hogy elkezdek egy mondatot, más meg belevág, végig se hallgatja. Ez majdnem ugyanolyan érzés mint otthon tök magányosan számomra.
júl. 6. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Sokszor érzem ezt. 35 vagyok és elég nehéz új kapcsolatokat, barátságokat kialakítani mert mindenkinek szinte megvan a kis zárt köre.

Van barátnőm is de egyre távolabb kerülünk egymástól mert kezd nagyon eltérni az elképzelésünk arról, hogy milyen fajta életek szeretnénk élni.

Ő inkább otthon ülős típus én meg szívesen mennék, felfedeznék új helyeket.

Nem tudom mi a megoldás.

júl. 6. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Munkahelyen szoktam meg céges rendezvényeken,csapatépítőkön, gyűléseken. Valahogy egyik sem az "én köröm", vagy családos szülők vagy 10-20 évvel idősebbek, elbeszélgetek ugyan bárkivel, de förtelem hogy ebben kell létezni munkahelyeken.

Mikor a balcsin is voltunk hát kirándulás kastély muzeum nézegetés kajálás, a pincérrel összejöttem(ő ugyanaz mint én csak másnemű), és tiszta romeo julia lett az egészből mert bőven több értelme lett volna vele mennem mindenhova balatonozni, de rángattak a céges buszra hogy na most indulunk a múzeumba vagy hova. És el kellett búcsúznunk:(


Meg pl szomszédok esetén szinte menekülök is a pletykák elől meg a társasházi dolgok elol is.

júl. 6. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Én mindig ezt érzem, ha emberek közé megyek.
júl. 6. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Eléggé egyedül vagyok és árvának érzem magam, de ezt senki nem tudja, mert jól kijövök mindenkivel, beszédes és mosolygós vagyok alapból. Nonszensz.
júl. 6. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Együtt érzek veletek!
júl. 6. 17:41
 7/13 anonim ***** válasza:
Én is Veled, kérdező! :/
júl. 6. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Veled mi a helyzet kérdező ?
júl. 6. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Sajnos többször éreztem, éltem át ilyent én is.


Például felsőben volt egy pár lányból álló társaságunk, aminek egy jó darabig oszlopos tagja voltam. Aztán egy idő után becsatlakozott oda pár srác, ami eleinte kifejezetten jó volt, mert bírtam őket, meg a humorukat. Csakhogy nem telt sok időbe, míg felborult a dinamika; egyre többször szólt bele már szinte mindenki a szavamba, átbeszéltek rajtam, nem hallottak meg. Utána már nem sokáig voltam ott. Egy másik lány is így járt, ő is velem együtt vált ki onnan. Vele amúgy a mai napig nagyon jóban vagyunk (~10 évvel általánosból való ballagás után).


De ugyanezt éltem meg a sportom körül is, annyi különbséggel, hogy ott viszont egy olyan társaságba kerültem, akik egyrészt fiatalabbak is voltak nálam, másrészt fél életükön át ismerték egymást.

júl. 7. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Azért én azon sokszor gondolkodom, hogy ez mennyire az én hibám, mit nem csinálok jól? Tehát tulajdonképpen megjátszom magam, vagy legalábbis titkolom a legmélyebb érzéseimet mások előtt, vagy csak szimplán nem vagyok jó helyen?

Szintén magányos, barátokkal, szerető családdal, munkahellyel rendelkező egyén.

júl. 7. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!