Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Jobban éreztétek magatokat a...

Jobban éreztétek magatokat a 90-es, 2000-es években?

Figyelt kérdés

Arra gondolok, hogy nem volt ennyire szabályozva az élet minden területe, ti örültök, hogy számotokra könnyítő szabályozások vannak, vagy éppen sok a rengeteg törvény, rendelet, ami régen nem volt, és nem foglalkozott vele senki.

- avarégetés szabályozása

- dohányzás betiltása rengeteg helyen

- játékgépek elvitele a vendéglátóiparból

- 30-as táblák kihelyezése mindenhova

- magánterület, belépni tilos táblák mindenhol, ahol eddig szabad volt

- rossz állattartás kemény büntetések

- zajrendeletek



jún. 24. 18:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
47%

Nem.


Egy rakást szabályt felsoroltál, aki jórészt minket véd, mégis hogyan éreztem volna jobban magam attól, hogy nem voltak? Baromira örültem, hogy végre nem vehettem meg apámnak a cigarettát, amit aztán az arcomba füstölt.


Ráadásul ezek nagy része a 2000-es években már megvolt.

jún. 24. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

- avarégetés szabályozása

K*rva szar volt végigmenni az utcán, mikor az összes nyugger kint égette az avart.


- dohányzás betiltása rengeteg helyen

Ez abszolút pozitív.


- játékgépek elvitele a vendéglátóiparból

Ez is.


- 30-as táblák kihelyezése mindenhova

Ez is, lakóövezetben nem kell száguldozni.


- magánterület, belépni tilos táblák mindenhol, ahol eddig szabad volt

???


- rossz állattartás kemény büntetések

Pozitív.


- zajrendeletek

Pozitív, csak be is kellene tartatni.

jún. 24. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
66%

azért nem írtál ki mindent...

Bologna, TB, GDPR, kp/kártya...


A 90-es éveknél eddig mindent csak rosszabbnak látok. Természetesen az sem volt tökéletes, messze sem, de azóta, amit civilizáció fejlődésének hiszünk (technológia, okoseszközök stb), az valójában nagyon erősen porba taszítja az emberiséget, s visszafejlődést jelent

jún. 24. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Sok minden eszembe sem jutott hirtelen, lenne még rengeteg, csak eszembe sem jut.
jún. 24. 19:08
 5/12 A kérdező kommentje:
Az biztos, hogy a falu, ahol élek, modernebb lett, de az emberi kapcsolatok szétestek. Persze ez nem ezeknek a szabályoknak köszönhető, de más világ van, az biztos.
jún. 24. 19:10
 6/12 anonim ***** válasza:

"- rossz állattartás kemény büntetések"


Ööö...ezzel mégis mi a bajod? Jobb volt, amikor még nem büntették egyáltalán a szándékos állatkínzókat?

jún. 24. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Semmi bajom ezekkel a szabályokkal, megnyugtatok mindenkit. :)

Csak ti hogy látjátok, mennyire változott az életetek. Erről szól a kérdés. :)

És ne veszekedjünk! :)

jún. 24. 19:13
 8/12 anonim ***** válasza:
Szerintem nem ezektől a szabályoktól változott meg igazán senki élete a 90-es és 2000-es évekhez viszonyítva. Ezek csak apró részletek, bár tény, ha be vannak tartatva akkor szinte mind pozitív és előnyös. Viszont van rakás dolog a negatív oldalról ami részben szabály, részben szokás, részben emberek közötti változás, meg persze trendek, digitális dolgok jelenkori irányzatai amilyen szempontból meg sokkal rosszabb minden. Vagy akár gazdaság, életminőség, társadalom mentális és idegállapota, igényessége, stb. Szerintem sokkal rosszabb a jelenünk mint a 2000-es évek. De én a 90-es éveket is sokkal jobban szerettem minta 2010 és főleg 2020-as éveket. Annak ellenére is, hogy már nem lehet a kocsmában bagózni, vagy hogy a legtöbb helyen végre nincs avarégetés sem.
jún. 24. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Sokkal jobban. Akkor az ország egy fejlődési időszakát élte, még akkor is, ha nehéz/veszélyes volt.
jún. 24. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Igen, klasszisokkal jobban, mint most.
jún. 24. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!