Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Legszívesebben a fantáziavilág...

Legszívesebben a fantáziavilágomban ragadnék. Más is van így?

Figyelt kérdés
Nem tudom másoknak van e, nekem van. Egy világ, egy éket, amit én képzeltem el magamnak. Már gyerekkorom óta létezik, és mindig szívesebben voltam ott. Mostanában ez valahogy felerősödött. Munka közben, otthon, alvás előtt és után fejben kb nem is vagyok már itt. Nem vagyok jelen a saját életemben.

jún. 23. 17:28
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Sajnos én máshogy élem meg ezt.
jún. 23. 17:54
 12/19 anonim ***** válasza:
100%
Én is szívesen ott ragadnék veled mert a valódiból már elegem van.
jún. 23. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

Egy elképzelt világom nekem is van, habár nem fantasy szerű :)

Csak néha már úgy érzem, hogy valóban meg is történt.

jún. 23. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

Én hasonlorol irtam ki kérdést, csak ugy, hogy hogy lehet az, hogy van egy éntudat, álmok vágyak ami te vagy, amiben fejben "élsz", és van a reál ami meg teljesen más mint te és teljesen kiábrándító lehozó?


Hogy térhet el ennyire a kettő?

Pl valaki fejben álmokban boldog megvan mindene, elérte, sikerülnek a tervei céljai, barátja társai vagy élete van, a valóságban meg csak a gond problémák traumák munkahelyi mobbing, kirabolnak, elhagynak, nincs penzed meg úgy kb egy horror az egész reál.


Mikor azt írják hogy "minden fejben dől el", vagy fejben kezdődik, vagy ott van az önfejlesztés is hogy higyj bízz magadban képes vagy rá, hozd ki magadból a legjobbat, javitsd a hibáid dolgozd fel a traumáid, ezeken izzadsz, tanulsz fejlődsz, és megteszed és kapsz akkor jó sok masik pofont az élettől.

jún. 23. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
0%
Hány éves vagy kérdező ?
jún. 23. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%

Ismerős ez a fantáziavilág😅

Azt viszont sajnálom, hogy ellopták a történeted, sajnos az ilyesfajta húzások manapság nagyon elszaporodtak. Ha nem is másoknak, szerintem, nyugodtan folytasd azért az írást magadnak, főleg, ha ennyire jó érzéssel töltött el.


Az ilyesfajta világok, történetek elképzelése nekem is (szinte) mindennapos dolog; segít elaludni, ahogy rosszabb időszakokban is, mert akkor ennek hála ki tudok szakadni a mókuskerékből.

Azzal viszont vigyázni kell, hogy ne billenjen el az egyénsúly, és közben ne felejts el élni is.

jún. 23. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%

Ennek neve is van: maladaptive daydreaming (maladaptív álmodozás)!!!

Szerintem nézz utána ennek a kifejezésnek, rájössz majd, hogy nem vagy egyedül.

Álmodozni teljesen normális (persze vannak álmodozóbb típusú emberek), maladaptív attól lesz, ha már az életed minden területébe annyira belemászik, hogy hátráltat is (pl. munka helyett is csak álmodozol).

Egyébként én is ilyen vagyok gyerekkorom óta.

A maladaptív álmodozás mögött állhat trauma is, vagy úgy általában szorongás, és az, hogy az ember elmenekül egy nemlétező világba, egyfajta védekező mechanizmus.

jún. 24. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%
Én is szeretek sokszor elkalandozni. Saját kis világom nincs, szitukat képzelek el, vagy ha olvasok egy jó könyvet, beleképzelem magam egy plussz karakternek :D Hétvégén annyira elmerültem benne, hogy észre se vettem a külvilágot.
jún. 24. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%
Nahát, én is a fejemben éltem gyerek- és tinédzserkoromban! Tök jó tudni, hogy nem vagyok ezzel egyedül. :) Én a mindennapos bántalmazás és szeretethiány miatt menekültem a világomba. Segített túlélni.
jún. 24. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!