Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha örökölnél felmondanál a...

Ha örökölnél felmondanál a munkahelyeden ha nem szereted?

Figyelt kérdés
Ha örökölnél egy szép kis vidéki házat amit kb. 15 millióért eltudnál adni, plusz 5 millió forintot mellé. Munkahelyedet nem szereted, csak nincs más azért vagy ott.

#Munkahely, felmondás, öröklés, hagyaték,
jún. 19. 13:47
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
93%
Simán!
jún. 19. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 Gyakori93 ***** válasza:
100%

Én ha örökölnék egy ilyen lakást, akkor sem mondanék fel. Mert lassan vége a cégnek, és a 10 évért járó végkielégítést már megvárom.

Azért 1millió plusz is pénz. Még ha nincs is olyan nagy értéke manapság.

jún. 19. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Esetleg le is költöznétek vidékre ha jó környék? Viszont munkalehetőség nem nagyon van.
jún. 19. 13:59
 4/14 A kérdező kommentje:
Albérlet helyett
jún. 19. 13:59
 5/14 anonim ***** válasza:
96%
Ilyen semmi pénzből akarsz nyugdíjba menni? Mire új állást találnál elfogy az összes hétvégi bevásárlás közben.
jún. 19. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Először inkább azon fáradozz, hogy olyan munkahelyet találj, amit szeretsz. Hiába mondasz fel, ha nincs semmi célod. Nincs az a sok pénz, ami egyszer el ne fogyna, ha nincs utánpótlás. Ha semmi igényed sincs, az a 20 millió ugyan elég egy darabig, de erre nem appelálhatsz, mert minél kevesebbet dolgozol, annál kevesebb lesz majd a nyugdíjad, ha megéled.


Ha utálod, amit csinálsz, akkor abból a pénzből menj tanfolyamra, vagy tanfolyamokra, képezd magad és keress olyan munkát, amit majd szeretni fogsz.

jún. 19. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem szeretem a munkahelyemet, akkor is keresek másikat, ha nem örököltem. Mi az összefüggés?


Egyébként pedig attól, hogy örököltél, még nem kell azonnal eladni vagy elkölteni a pénzt. Okosan kell bánni vele, vagy tartsd meg, hogy nőjön az értéke vagy add ki és az abból befolyt összegből fizesd a saját albérleted. Odaköltözni azért butaság, mert ahogy írod, ott nincs munkalehetőség.

jún. 19. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:
56%

Nincs olyan szó, hogy eltudni. Tudnál + eladni = el tudnál adni.

Lapozgass kicsit az elváló igekötőknél többet.

jún. 19. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Velem megesett. Nincs kimagasló fizum, de a szabadon beosztható pénzem megsokszorozódott azzal hogy az albérlet àra kiesett a költségeim közül.


Ne fogok hazudni. Elsőre elragadott a sok pénz. Vettem magamnak új telefont lecserélni a régi 8 év utàn, új szàmítógépet lecserélni a régit 10 év utàn. Új kabàtot, új nadràgot, stb. Meg egy rakat aprósàgot. Viszont 3-4 hónap pénzszóràs utàn elkzdtem gyűjteni és egy év múlva olyan nyugodtan mondtam fel a munkahelyemen,hogy tudtam hogyha sokàig nem talàlok munkát se probléma. Pihentem, egészségem jobb lett, mentàlis àllapotom javult. Baràtokkal újra felvettem a kapcsolatot. És 2 hónap alatt az egy mumkahely ahova leadtam a jelentkezésemet fel is vett, több fizetésért. Jobb, kevésbé stresszes munkakörbe.


Lehet magyaràzni ki a self made és ki nem. De az hogy az "ölembe hullott" a tehermentes sajàt ingatlan, majdnem easy mode-ra tette az életemet.

jún. 19. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
#9 Nagyon ügyes voltál!
jún. 19. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!