Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért mondják ezt betegesnek...

Miért mondják ezt betegesnek amit csináltam? (Egy internetes közösség tagjai)

Figyelt kérdés
Valaki akivel még évekkel ezelőtt írogattam sokat aztán megszakadt a kapcsolat, múltkor megtudtam hogy meghalt fiatalon. És engem ez érdekelt volna, hogy miben halt meg ennyi idősen. Emiatt ráírtam néhány emberre ebből a közösségből hogy megkérdezzem, és jól kiakadtak rajta, meg elmondtak mindenféle gyökérnek meg betegesnek. De nem értem miért, el se magyarázták rendesen, mi volt ezzel a probléma? Hogy kellett volna csinálni?
jún. 18. 16:54
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Konkrétan milyen szöveget írtál?
jún. 18. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Csak hogy ismeri-e őt, meg hogy nem tudja-e miben halt meg. Néhány embertől rákérdeztem aztán kibeszéltek a hátam mögött
jún. 18. 16:58
 3/19 anonim ***** válasza:
52%
Mindezt hogyan fogalmaztad meg? Részvétet nyilvánítottál, úgy kezdted a levelet?
jún. 18. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
85%
Hülyék, semmi beteges nincs ebben.
jún. 18. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Nem csak konkrétan rákérdeztem
jún. 18. 17:01
 6/19 anonim ***** válasza:
67%

Például:

Kedves István! Szomorúan hallottam Gyuláról a hírt, szeretném a részvétem kifejezni. Tudom, hogy ez most Önöknek nagyon nehéz, gyászoló időszak, nem szeretnék zavarni, de amennyiben ideje engedi, meg tudná kérem írni, miben hunyt el ilyen hirtelen? Olyan életerős, kedves fiatal volt, hihetetlen, hogy ilyen hamar elragadta a halál. Még egyszer részvéte, üdvözlettel...


Másik változat:

Hallod, Gyula miben halt meg???



Ugye te is érzed kérdező a különbséget.

jún. 18. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
47%
Én akkor sem neveznélek betegesnek, ha a második verziót írnád, de válaszra nem méltatnálak a tiszteletlenséged miatt.
jún. 18. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
52%
Részvétet nyilvánítani??? Kinek? Minek? A rokonaiból áll az a csoport?
jún. 18. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Semmi beteges nincs ebben, ha úgy fogalmaztad meg.

De én inkább valamelyik családtagjára írtam volna, hogy xy vagyok yx régi barátjak akivel nagyon rég beszélt és szomorúan hallod mi történt, ha szabad kérdeznéd, hogy mi történt mert xyz…

jún. 18. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
77%

Nagy tapintatlanság, de ezt vagy érzi az ember, vagy nem, ha meg nem, akkor nem lehet elmagyarázni.


Az tényleg jogos, és ártatlan a részedről, hogy érdekel hogy miben halt meg ez az illető. Az viszont egyenesen bizarr, hogy random emberekre csak azért ráírsz hogy ezt megtudd. Pláne hogy jóformán nem is volt kapcsolatod az elhunyttal, és gondolom azokkal az emberekkel sem, akikre ráírtál.


A részvétnyilvánítás még oké lett volna, de ez a fajta nyílt, szemérmetlen faggatózás nem.

jún. 18. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!