Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek gáz, hogy 24...

Szerintetek gáz, hogy 24 évesen gáz, hogy nincs saját kocsim és az anyáméval járok mindenhova?

Figyelt kérdés
Szerencsére gyakran tudom használni mivel csak dolgozni jár vele, és új szép kocsi is, de ha például találkozok egy lánnyal és megtudja, hogy nem a sajátom akkor az nem ciki? Egyetemista vagyok még 1 évig, nincs még keresetem, vehetnék mert van 1,5 millió megtakarításom, tehát tudnék venni, viszont olcsót se akarok, amit kinéztem egy AUDI A5 coupe ami 3millió forint, viszont mire arra még összegyűjtenék az legalább 2 év(abból még 1 év tanulás szinte 0 jövedelemmel), ha azzal számolok, hogy kb 1év alatt tudnám meg a maradékot megspórolni.

jún. 2. 22:16
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
60%
Még szerencse, hogy szabadon választhatunk sarlatánt magunknak. Neked dilidokinak kéne menni, oda besimulnál hamar.
jún. 4. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
75%

#20


Tehát öt évig b*sztad a rezet, és sehová sem jutottál egyedül a felső ezerben, most 27 évesen ötödéves vagy, mellette mást nem csinálsz, és egyedül a szüleid eredményei miatt van kilátásod egy értelmes életre, mert beleültetnek a tutiba, mint egy maga alá csinált ovist. Ez igy rendben is van, de hogy büszke vagy rá, az durva. Egyébként amikor annyi voltam, mint te, már két műszaki diplomám volt, és sikeres kis cégem a szakterületemen, szülői segítség nélkül, amivel nemzetközi klienseknek hála kb. az átlagfizetés ötszörösét kerestem. Ha az első hónapban annyit fogsz keresni, mint mi egy év alatt, akkor valahová a havi 30-35 millió környékére lőj. Ha ezt összeszeded azzal, hogy nyugdíjasokat vizsgálgatsz, akkor csodálkozom, hogy mindenki menekül a praxisból. Egyébként csodálkozom, hogy a felső ezerben nem telik önálló egzisztenciára, szerintem már a felső tízezer környékén is alap a gyereknek lakást venni. Vagy az elvesztegetett öt év alatt herdáltad el a rád eső részt?


Egyébként az élet nem a nyerésről szól, de aki passzív agresszív emoji spamben éli ki magát, arról sok dolog süt, de a siker pont nem. Tudom frusztrál, hogy sok tini önállóbb, mint te, de én drukkolok, hogy egyszer felzárkózz, és nyugalommal szemléld a világot.

jún. 4. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
13%

#22


3 luxuslakás van csak a nevemre íratva, ezeknek összértéke 950 millió forint. De nem én vagyok a haszonélvezője, szüleim lakása. Így nem is tekintem magaménak. Egy forintom nincs! Zsebpénzből élek, nekem amúgy sincsenek nagy igényeim.


A műszaki diploma az egy nagyon büdös semmi. Nincs presztízsértéke. Első helyen toronymagasan az orvosi van, utána kisebb lemaradással jön a gyógyszerészeti, utána nagyobb lemaradással pedig valamilyen mérnöki szak (főleg építészmérnök/építőmérnök).


Én azt mondom, szükségünk ilyen szervilisekre, "társadalmi rabszolgákra" mint te, aki csontig benyal a rendszernek és nem képes a saját útját járni.

Voltak magánéleti dolgok, amikről nem hiszem, hogy be kéne számolnom, mert senki vagy. Nekem mindenem megvan és nagyon hálás leszek egész életemben a szüleimnek. Neked nem jutott ez, ez van.


Am..az életben okosnak is kell ám lenni, nem csak becsicskulni és követni a társadalmi normákat.


Az a durva, hogy lóversenyként fogod fel, de még így is elveszíted a harcot az életben. Mert ha tényleg ennyire sikeres lennél, amit elmondtál magadról, akkor leszarnád, hogy valaki (pl. én) még tanulok és nem kezdtél volna el kötekedni 1 nappal a farmakológia szigorlatom előtt. (Tudod..Winners focus on winning, losers focus on winners...).


Egyébként megjegyzem: Nálam minimum 5 idősebb van az évfolyamban, kíváncsi lennék nekik mit szólnál be.


Mindenki a saját időzónájában van. Tudod, a KFC-s csávó 65 évesen csinálta meg az életét, addig csóró volt. Vannak olyan focisták, akik 16 évesen kerültek a Barcelona kezdőcsapatába, majd ki is koptak rettenetesen gyorsan és röhejes pályafutást futottak be (Ansu Fati, Bojan Krkic).

Vannak viszont olyan focisták, akik gyárban dolgoztak, alacsonyabb ligában fociztak huszonéves koruk közepéig, majd utána felfelé ívelt a karrierjük harmincéves koruk körül (Ngolo Kanté, Jamie Vardy, Leo Trossard stb..).



Én megcsináltam az életemet, innentől számított 5 éven belül pedig a lőtéri sánta kutyát nem fogja érdekelni (igazából néhány gyökeren kívül most sem érdekel senkit téged is beleszámítva, mert már a klinikumban vagyok), hogy 29 évesen fejezem be summa cum laudé-val az ország legjobb egyetemén a legjobb, legnagyobb presztízsű és legmegbecsültebb szakon.


Egyébként érdekes, hogy mindenki halál irigy rám a volt osztályból, te pedig itt vergődsz és szólogatsz be, hogy csecsemő. Ha ismernél a való életben, nagyon más lenne a véleményed, az fix.

jún. 5. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
71%
Jó csak te emberileg szardarab alatti vagy lóversenyke
jún. 5. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
81%

#23


De ha te is beismered, hogy mindent anyuci-apuci ad, és zsebpénzből élsz, akkor miért vágod be a durcit, ha valaki csecsemőnek hív, vagy közli veled, hogy sok tini életrevalóbb, mint te a huszonéveid végén?


"a műszaki diploma egy nagy büdös semmi", következő mondat "[presztizsben harmadik helyen] valamilyen mérnöki szak". Azt ugye tudod hogy a műszaki és a mérnöki ugyanarra vonatkozik? Tudod, Műszaki Egyetem, meg ilyenek.


Több orvos és kórházi gyógyszerész is van a közeli baráti körömben és családomban, egyáltalán nem akkora nagy durranás elvégezni, mint gondolod, sokak normális emberi működés mellett (kapcsolat, munka, család, világjárás) is képesek voltak rá. Neked anyukád törli a feneked, és hatalmas hattyú halál közepette sikerült 27 évesen elérned az ötödévig. Big success.


Mi alapján mondod azt, hogy "szervilis" és "társadalmi rabszolga"? Tudod, a beszólogatás a te szinteden biztos menő, de amint semmi alapja nincs, és nem tudod a szavakat kontextusban használni, inkább röhejes lesz. Mint írtam, huszonéves korom óta sikeres vállalkozásom van, amivel külföldre (főleg EU, ÉAmerika és Ázsia) dolgozunk, jól megy a szekér, és sokat utazom miatta. Ellenben te átveszed apukád seggmeleg ülőhelyét egy rendelőben, hogy nénik torkát nézegesd. Én abszolút becsülöm és értékelem a leendő hivatásod, de azért a társadalmi rabszolgázás erős, nem?


Nyilván irigy rád, aki látja, hogy kitömtek pénzzel a szüleid. Viszont van egy elég látványos tendencia, ami alapján sikeres szülőknek az erős kezdés ellenére max középszerű eredményeket érnek el a gyerekeik, mert nem tanultak meg alázatosak lenni, dolgozni a sikerért, és megbecsülni a kicsit. Te ennek a mintapéldánya vagy.


Ha így viselkednél a való életben, kétlem hogy más lenne rólad a véleményem.

jún. 5. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
19%

#25


Én nem értem, hogy ez az ország miért a Európa segglyuka, ha ilyen pedáns tökéletes emberek vannak, akik már huszonévesen önerőből milliókat visznek haza. Aki pedig esetleg később találta meg az útját, az pedig ássa el magát. Nem értem, az ország akkor miért egy hatalmas ciganyputri, ha ilyen belevaló tökéletes emberek lakják. Minden féle irónia nélkül felmerül az emberben a kérdés.

jún. 5. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
73%
Nem sok olyan ember van, a te fajtádból viszont bőven több van már most is, mint kéne.
jún. 5. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
100%

Mindig meglepődök, ha ilyen gyalázatos véleményet olvasok, mint a 23-as válaszoló véleménye. Úgy isteníti magát, mintha nem is tudom ki vagy mi lenne. Lehet alulbecsülöm a szám adatokat, de évente Magyarországon kb. 400-an végeznek a gyógyszerészetin, orvosin még többen.


Köztük én is befejeztem a fent felsorolt szakok egyikét, mégis megtartottam az empátiámat és tiszteletemet mások felé. Attól, hogy valaki kiválló eredménnyel elvégzi az egyetemet, még ha az egyetem kiválló a maga kategóriájába, attól még nem kell ilyen primitíven és bután viselkedni. Ezzel magadat és a szakmádat (pontosabban fogalmazva hivatásodat) járatod le. Pont az ilyen megnyílvánulások miatt alakulnak ki ilyen sztereotípiák, mint pl. "Az orvosok többsége bunkó."


A summa cum laude minősítésű diplomáddal úgy viselkedsz mint egy taknyos gyerek aki igazából biológiailag felnőttnek minősül még sem az. Primitív, szűk látókörű gondolkodásmóddal tudnálak jellemezni téged.


De én nem tudlak és nem is akarlak megváltoztatni.


Kedves kérdező! Én megértem az aggodalmaidat, hiszen olyan világot élünk ami arról szól, hogy ki mit tud felmutatni. Én ezzel a világgal nem foglalkozok. Nem érdekel, hogy kinek milyen autója van, vagy van-e egyeltalán az illetőnek autója. Az sem érdekel ki lakik albérletben és ki sajátban. Illetve az sem érdekel, hogy a TV, internet mit reklámoz. Egy a fontos és ezt soha ne felejtsd el! Ne próbálj másoknak megfelelni. Ne próbálj beileszkedni a tömegbe, ha nem érzed magad oda valónak. Ne veszítsd el önmagadat, ne add fel az egyéniséged.


Szóval a válasz: Nem, nem gáz, hogy nincs saját autód. Hogy legyen saját, ha eleve nincs kereseted? Plusz egy autót fenn is kell tartani. Amikor egyetemre jártam akkor még nem ismertem a barátnőmet. A lányok/nők többségének ezek voltak a "legfontosabb" kérdései: 1. Van-e saját lakásod? 2. Van-e autód? 3. Mennyit keresel? Ők teljes mértékben a pénz érdekelte.


Az emberi értékek nagyon fontosak. Persze a pénz is nagyon fontos, hiszen az határozza meg, hogy milyen életszínvonalon élhetsz, mit ehetsz, ihatsz, hol nyaralhatsz. Sokan az emberi értékekről egyszerűen fogalmazva megfeledkeznek vagy nem is tartják fontosnak. Pedig nagyon fontosak az emberi értékek, hiszen egy emberi élet pótolhatatlan!

jún. 5. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
16%

#28


A gyógyszerészeti az kb. egy bukott orvosis szak. Tőlünk az összes bukott orvosis gyógyszerészetire ment végül.


Azt írtam, hogy toronymagasan orvosi van az első helyen.

Ergo, ezt a gyógyszerész második és mérnöki harmadik helyet úgy értsd, ha egy f1-es verseny lenne, akkor körhátrányban lennének az orvosis (fog, állat, általános) szakokhoz képest.



Én ezennel pedig lezárom a vitát, törlöm a kérdést is a válaszaimból. Erdemes megjegyezni es észben tartani, hogy én kezdtem a vitát, a wannabe utazómajom dollármilliárdos vállakozó műszakis szólt be, miközben neki senki nem osztott lapot. Amúgy nem értem, kinek vagy minek a torkát nézem, mert apukám nőgyógyász, en is az leszek. Ráadásul hatodévben párhuzamosan el fogok kezdeni egy gazdasági szakot is, mert klinikát fogok nyitni.


Sok sikert mindenkinek az életben!😚

jún. 5. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:
100%
29-es látom átment amit írtam 😂.. Sokszor el kell fogadni, ha valakinek nincsenek meg a képességei a szövegértéshez.
jún. 5. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!