Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogy mondjak nemet a kéregető...

Hogy mondjak nemet a kéregető embereknek?

Figyelt kérdés
3 éve kezdtem epertermelésbe hobbi szinten kicsi területen, jelenleg kb 70kg termésre számítok az idei évre, tavaly pedig 45kg volt. A tavalyi 45kilóból lett végül 6 liter lekvárunk, mert a többit elosztogattam. Rokonok, ismerősök, munkatársak, szomszédok, mindenki csak jött kéregetni, és szégyelltem azt mondani, hogy "nem adok". Volt, hogy a szomszéd kért belőle, és azt mondtam, hogy, gyere csak, szedj amennyit akarsz. -Aztán leszüreletlt magának 2x10 literes vödörbe. Persze tudom, én vagyok a hülye, mert azt mondtam, hogy szedjen amennyit akar.

máj. 2. 18:21
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
Amikor kerdezik van e eper mondd hogy igen van elado.
máj. 2. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
Mondd meg, hogy nekik kedvezményes áron adod, de ingyen most nem fér bele, mert ki kell gazdálkodnod a műtrágyát és a permetezőszert is.
máj. 2. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
#12 tulajdonképpen nincs vele költségem, csak sok munka. Istálótrágya ingyen van, az évi permetszer pedig talán 2-3e ft. Az öntözőszivattyú üzemeltetése is kijön évi ezerből.
máj. 2. 19:31
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

Mondd azt, hogy: "Köszönöm a segítséget, de most egyedül is boldogulok", aztán leszüreteled, eladod-felhasználod.

A 12# jót ír, gonndold át még1*.

máj. 2. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 Noren1989 ***** válasza:
100%
"Jocikàm, kell cefrének, aztàn veheted 16ezres literàron!"
máj. 3. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%

"Ezt a nagybanin 2000ft/kg áron fogom árulni, de az ismeretségre, rokonságra tekintettel neked odaadom 1500ft/kg áron"

Nem mondtál nemet, sőt, szerintem egy 25%-os kedvezmény eléggé nagyvonalú, de úgy gondolom, erre már nekik kínos azt mondani, hogy de hát ők ingyér akarják, már, ha van bennük némi önbecsülés. Lehet, hogy nincs, és megharagszanak, de akkor te jártál jobban, hidd el :D És ha elfogadják az ajánlatot, biztos, hogy nem fognak pofátlan mennyiségekkel megkopasztani, ha fizetni kell érte, illetve ha mégis, legalább kapsz érte valamennyit. Lehet, nem annyit, mint amit a piacon kapnál, de legalább nem ingyen osztottad el a munkád gyümölcsének egy részét.

Árakkal lehet, hogy hülyeséget mondtam, nagyon rég nem vettem friss gyümölcsöt, de szerintem érthető, mit akarok mondani.

máj. 3. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!