Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogy mondjak nemet a kéregető...

Hogy mondjak nemet a kéregető embereknek?

Figyelt kérdés
3 éve kezdtem epertermelésbe hobbi szinten kicsi területen, jelenleg kb 70kg termésre számítok az idei évre, tavaly pedig 45kg volt. A tavalyi 45kilóból lett végül 6 liter lekvárunk, mert a többit elosztogattam. Rokonok, ismerősök, munkatársak, szomszédok, mindenki csak jött kéregetni, és szégyelltem azt mondani, hogy "nem adok". Volt, hogy a szomszéd kért belőle, és azt mondtam, hogy, gyere csak, szedj amennyit akarsz. -Aztán leszüreletlt magának 2x10 literes vödörbe. Persze tudom, én vagyok a hülye, mert azt mondtam, hogy szedjen amennyit akar.

máj. 2. 18:21
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
90%

Így: "nem szeretném"


Aztán indokolja meg ő, hogy miért is kellene hagynod. Ne Te indokolj, mert csak belekötnek az indokaidba.

máj. 2. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Az elmondottak alapján téged az ilyen emberek csak pofátlanul kihasználnak, szóval mondj nekik egy hangos "NEM!"-et, emiatt ne legyen lelkifurdalásod, mert ezek az Igennél és a Nemnél is (így is, úgy is) csak hülyének és/vagy palimadárnak néznek...
máj. 2. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha extra jó fej akarsz lenni, akkor ilyenkor te szedj egy kicsi dobozkába nekik, aztán érjék be annyival. Pofátlanság teteje amit a szomszédod csinált.


De amúgy meg mondd meg simán hogy nem. Nincs ezen semmi szégyellnivaló.

máj. 2. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
52%

Először is: gratulálok! 45 kg eper, az szép munka!

Másodszor: szerintem, jó előre, mielőtt teremne az eper, harangozd be mindenkinek, hogy korlátolt mennyiségben tudsz csak adni mindenkinek, mert kell a pénz a többit eladód. Szerintem drasztikusan csökkentsd le azt a mennyiséget, főleg a szomszédét. Annak nem is adnák már, de csak hogy ne legyen harag, adj neki egy kilót aztán jó napot.

máj. 2. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Hallod a szomszédod helyében, ott elsüllyedtem volna szégyenemben.

Lerablom 2 vödörrel a szomszédot, azért ehhez is kell bőr! :D

Milyen élete lehet az ilyennek amúgy?

máj. 2. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Szomszédnál nagy a család, anya, apa, 5 gyerek, meg egy öregasszony, szóval összesen nyolcan élnek egy házban. Egy tepsi piskóta ott elmegy 5perc alatt :D Mindenesetre végül meghálálta egy jó nagy tányér sütivel.
máj. 2. 18:53
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudsz adni, mert eladásra termeled idén, te is pénzből élsz. Venni viszont lehet xy forint kilója.
máj. 2. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

6

Azt értem. De 2 vödört, nem azért szedett mert sokan voltak, hanem mert ingyen volt... 2 vödört tudod mikor vett volna piacon...

máj. 2. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

#8:

Hát de a kérdező meg mi a büdös francért hagyta mindezt? Na miért?


"Szomszédnál nagy a család, anya, apa, 5 gyerek, meg egy öregasszony"


Cigányok. Ezért hagyta a kérdező, mert ha nem hagyta volna, a família meglincseli. -.-

máj. 2. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk ilyesmi nem szokott előfordulni:)
máj. 2. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!