Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért ilyen türemetlenek a...

Miért ilyen türemetlenek a kis boltokban?

Figyelt kérdés
Sokszor tapasztaltam már,hogy ha bemegyek egy kis boltba, ne adj isten én vagyok az egyetlen bent, akkor az eladó árgus szemekkel bámul engem. Jóformán épp hogy végigpásztázom a szememmel a kínálatot, pl egy pékségben, már kérdezi, hogy "sikerült választani???" Ha azt mondom, hogy még nem, akkor bámul tovább, és pár másodperccel később megint megkérdezi. Ez főleg fodrászkellékes boltban frusztráló... Nem akarok fél órát válogatni, de basszus, hadd ne fél perc alatt kelljen eldöntenem, milyen színű lesz a hajam két hónapig.... És kicsit azért szomorú vagyok emiatt, mert az említett boltot és a pékséget is nagyon szeretem egyébként, jók a termékek, az árak szintén, és mindkettő nagyon közel van, csak ez kicsit elveszi a kedvem a bemeneteltől.

jan. 2. 13:47
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
#7 Fodrászkellékes boltban konkrétan van minden márkából egy katalógus, benne minden egyes elérhető árnyalatból egy (mű)haj minta, és az adott árnyalat neve mellette. Csak Yellowt használok, de azon belül is van vagy 50 szőke árnyalat. Szerintem itt el se lehet előre dönteni, mit akarsz, annyiféle van, max egy halvány elképzelésed lehet hogy hamvas szőke legyen, aztán azon belül van vagy 10. Nem állok bambán a boltban fél órát, hogy "öhhhhhh nem tom... valami festéket adjá...." Festék vásárásnál jó, ha 5 percet válogatok, vagy hát válogatnék, ha hagynák. A pékségben meg szerintem az emberek kínálat alapján választanak, nem előre kitalálják hogy baracklekváros buktát esznek és már vágják is rá amint belépnek, ha van, ha nincs :D De ott még annyi időt sem adnak az embernek, hogy végignézze, mi van.
jan. 2. 18:48
 12/16 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem az is lehet, főleg a pékségben, hogy az eladó gyorsan le akarja tudni az aktuális vevőt, mert jön a következő és hamar feltorlódik a sor.
jan. 2. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
86%
7-es, a hozzád hasonló, szemforgató, türelmetlen eladók miatt vásárolok már szinte mindent csak online. Ki akar ilyen emberekkel találkozni?
jan. 2. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
0%

Nagyon sajnálom, hogy mindenki azt látta bele a kommentembe, amit akart, nem pedig azt, amit valójában írtam.

Nincs dolgom más reakciójával.

jan. 2. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

Miért, mit írtál valójában? Ezt:

"Én ezért forgatom a szemem sokszor, mikor kérnek egy rúzst, de azt nem tudják, hogy milyet. Ezt az embernek magának kellene tudni."


A szemforgatás nagy bunkóság a vevővel (meg bárkivel) szemben. Másrészt az eladó munkája eredetileg az lenne, hogy ért a termékekhez, amit elad, és tanáccsal segíti a vevőt a megfelelő termék kiválasztásában. Ha te csak állsz ott fejeket vágva és várod, hogy mondja konkrétan, mit kér, akkor te igazából csak egy árufeltöltő vagy.

jan. 2. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%
Pontosabban a normális árufeltöltők is elhatárolódnak tőled.
jan. 2. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!