Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért ilyen türemetlenek a...

Miért ilyen türemetlenek a kis boltokban?

Figyelt kérdés
Sokszor tapasztaltam már,hogy ha bemegyek egy kis boltba, ne adj isten én vagyok az egyetlen bent, akkor az eladó árgus szemekkel bámul engem. Jóformán épp hogy végigpásztázom a szememmel a kínálatot, pl egy pékségben, már kérdezi, hogy "sikerült választani???" Ha azt mondom, hogy még nem, akkor bámul tovább, és pár másodperccel később megint megkérdezi. Ez főleg fodrászkellékes boltban frusztráló... Nem akarok fél órát válogatni, de basszus, hadd ne fél perc alatt kelljen eldöntenem, milyen színű lesz a hajam két hónapig.... És kicsit azért szomorú vagyok emiatt, mert az említett boltot és a pékséget is nagyon szeretem egyébként, jók a termékek, az árak szintén, és mindkettő nagyon közel van, csak ez kicsit elveszi a kedvem a bemeneteltől.

jan. 2. 13:47
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Mond azt hogy ha meg lesz az ami éppen megtetszik akkor röktön szólsz neki, addig legyen türelemmel.
jan. 2. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
76%
Ez ne frusztráljon. Mondd el, hogy "nem tudtam még választani, mert annyi jó dolog van itt, hogy legszívesebben megvenném a fél boltot". Erre általában mosolyognak egyet és vége is a kínos várakozásnak. Én szoktam direkt hülyéskedni is, hogy "hú, hát én teljesen tanácstalan vagyok, hogy sajtos pogácsa vagy tepertős... Nehéz ám felelősségteljesen dönteni!" Kétszer elpoénkodsz így velük, harmadikra már mosolyognak ha meglátnak, és sose érzed többet, hogy türelmetlenül bámulnak.
jan. 2. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
91%
Enyhe szoc fóbiával ezért nem megyek be nézelődni üres plázás boltokba, és az egészen pici boltokat is kerülöm, ha lehet. Az apró tér, és amiatt, hogy egyedüli vásárló vagy, a hozzádszólásnál még furábbnak érződne az eladó számára a kuka csend. Ezért társalgást kezdeményez, ami ha olyan típus vagy, neked meg még kellemetlenebb.
jan. 2. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
37%
Azt hiszi, hogy lopni akarsz, és minél előbb kívül akar tudni a bolton.
jan. 2. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
75%

#4:

Attól, hogy te paranoiás téveszmés vagy, még nem mindenki az.

jan. 2. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Én is tapasztaltam már ezt, kisebb könyvesüzletbe mentem, ahogy beléptem az ajtón, rögtön szólt az eladó, hogy segíthet-e, mire mondtam, hogy előbb szeretnék szétnézni kicsit.

Alig telt el egy perc, már kérdezte megint, hogy választottam-e már, én mondtam, hogy nem, erre meg ingerülten annyit szólt, hogy mit kell ennyit nézelődni, ha nem akarok semmit se venni. Akkor úgy ki is mentem, azóta nem jártam ott, nem is áll szándékomban.

Lehet rossz napja volt, vagy előttem már felcseszte valaki, vagy alapból ilyen ideges természetű volt, de nekem ez a folyamatos kérdezősködés meg a félpercenkénti "sikerült választani" nyaggatás nagyon idegesítő

jan. 2. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
8%
Én nem tudok őszintén kapcsolódni a problémádhoz, mert teljesen ellentétesen működöm. Már előző nap tudom nagy és kisebb változtatásokkor is, hogy milyen színű legyen a hajam, vagy hogy pékségben kakaós vagy fahéjas csigát kívánok. Ha te szeretnél valamit és félóráig, óráig nézelődsz, nem is szeretnéd igazán, csak jobban akarsz lenni tőle, mert láttad valami social média felületen. Kereskedelemben vagyok én is, 100 emberből 95 sajnos nem tudja mit akar, nincs önismerete. És mi az ezzel járó felelősséget nem fogjuk vállalni. Én ezért forgatom a szemem sokszor, mikor kérnek egy rúzst, de azt nem tudják, hogy milyet. Ezt az embernek magának kellene tudni. Ezt önbizalomhiánynak hívják.
jan. 2. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
75%
7-hes még szerencse, hogy te ilyen magabiztos meg célratörő ember vagy, hogy mindig tudod mit akarsz, de sajnos mindenki nem ilyen tökéletes, mint te
jan. 2. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
28%
#7 egyébként ez tényleg igaz, amit mondasz. Én is látom ügyfeleken ezt. Nem tudja, mit akar, de akkor is bizonytalan, ha én ajánlok valamit. Azon kívül szerintem sokan szociális fóbiások is, mint az itteni válaszokból is kiderül. A legtöbb ilyen probléma tök egyszerű, de nyitott kommunikációval kiküszöbölhető. Nem is értem, miért okoz ez gondot, de mégis egyre több ember problémája. Sajnálom, mert elég tré hely lesz így ez a világ, ha gondot okoz a beszélgetés.
jan. 2. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
75%
Mért kéne neked bármiért is felelősséget vállalnod, 7-es? Nem tulajdonítasz véletlenül magadnak olyan jelentőséget, ami nincs neked?
jan. 2. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!