Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Az emberek döntő része azért...

Az emberek döntő része azért megy egyetemre, hogy bulizzon?

Figyelt kérdés

!!!Felmérés!!!

Idén megyek egyetemre. Az öcsém szerint az emberek nagyrésze azért megy egyetemre, hogy bulizzon, élvezze az életet stb. Tehát a bulizás előrébb van, mint a tanulás?

Szerintem ez hülyeség. Ti mit gondoltok erről? Szavazzatok! Személyes történeteket is szívesen várok.:)



2023. aug. 6. 11:21
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
Hát nálunk pl volt ilyen is, aztan felev mulva ott sem volt az egyetemen. Megbukott
2023. aug. 6. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
33%
A legtöbb ember amúgy azért megy el egyetemre mert nincs jobb ötlete. A proli szülőnek preszrízs, a gyerek nem akar dolgozni, ezért elmennek valami büfészakra mert azt érzik hogy csak ahhoz van tehetségük elvégzik és aztán sírnak hogy nincs munka. Vagy elmennek egy jól kereső szakra amiről vagy kibuknak és szidják az egyetemet, vagy végigcsalják és nem találnak munkát. Töredeke az aki elvégzi rendesen azt a szakot amihez kedve is van, majd elhelyezkedik benne. Mi pl 4 éve 700an kezdtünk, a diplomaosztón meg voltunk 50en (és ebből is kb a fele az aki elvégezte de azóta se talál munkát mert nem tanult semmit). És ez érvényes humán és reál szakokra is egyaránt.
2023. aug. 6. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

még 1-2 adalék:

Arra a kérdésre, miért ment egyetemre, a hallgatók egy jelentős része azt válaszolta, hogy a papír miatt, hogy a társadalmi (környezetére vonatkozó) elvárások miatt, a magasabb kereset reményében, illetve az érdeklődési kör határozta meg a jelentkezést.

A korábban elmondottakkal a legtöbben nem számolnak, mégis ugye az lesz belőlük, amiket már korábban leírnak.

Azt ne várjuk, hogy a hallgatók bevallják, hogy bulizni mennek az egyetemre, sőt, sokkal inkább gondolom azt, hogy tanulni mennek az egyetemre, de sokaktól úgy hallották, hogy laza, ezért a bulizás nagyon fontos helyen van az értékrendjükben, ezért sokaknak a szorgalmi időszakban a bulizásról szól az élete. Nyilván amikor jön a ZH/vizsga, akkor megvesznek, lásd last-minute tanulás.

Lehet, nem is az a jó kérdés, hogy azért mennek, mert bulizni akarnak, sokkal inkább releváns kérdés, hogy az egyetemisták mekkora aránya az, akik a folyamatos tanulás kárára a szorgalmi időszakban rendszerint bulizni járnak és emiatt a vizsgákra csak kapkodva készülnek fel.


Persze vannak egyetemek, szakok, ahol kicsit más az összkép, amit leírtam az előző és a mostani kommentben, egy általános körkép!

2023. aug. 6. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
69%
Szerintem nem.
2023. aug. 6. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
78%

A legtöbb ember szerintem a tanulás miatt megy.

Olyan, aki a bulik miatt menne, nincs, max. olyan, aki nem tud mit kezdeni magával/nincs szakmája, tehát muszáj továbbtanulnia, és kicsit “húzza az időt” (ez inkább azokra vonatkozik, akik mondjuk több szakot is elvégeznek, de kb. feleslegesen, mert már egyel is simán elhelyezkedhetnének) stb, nekik könnyebben válik a bulizás az életük “központjává”, hiszen a tanulás része annyira nem motiválja őket.

Alapvetően azzal, hogy valaki bulizik az egyetemen, nincs semmi baj (és azzal se, ha nem!), amíg nem megy a tanulás rovására. Ismerek rengeteg orvostanhallgatót is, akik a szorgalmi időszakot végigbulizzák, pedig amúgy nyilván tanulnak rendesen, látástól-vakulásig, tehát nem naplopásért vannak az egyetemen. És lehet úgy sz.r tanulónak lenni, hogy nem bulizol, de elhanyagolod a tanulást.

2023. aug. 6. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

Személy szerint, tanulni mentem egyetemre, és még akad jó pár szaktársam, akik ugyanilyen céllal voltak/vannak itt, azonban olyanokat is ismerek, akik valóban bulik miatt jöttek inkább. De ők hangoztatták is, hallgatók közt legalábbis. Közülük sokan már ki is buktak (viszonylag hamar), vagy épp bukdácsolva, csekély tudás mellett jutottak át a következő félévekbe. Az utóbbiakkal például nagyon nyögve-nyelősen mentek a csoportmunkák..


Nem nézem le azokat, akik imádnak szórakozni, bulizni, mielőtt félreértés lenne, vagy épp akik ezeket rendszeresen művelik. Gimi után hatalmas váltás az egyetem, sokkal nagyobb szabadság van, máshogy működik egy rakat dolog (pl. a hiányzás is), vannak bőven szórakozási lehetőségek, és ha abba belecsöppen valaki, könnyen benne is ragadhat.

2023. aug. 7. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
51%

Nem a bulizás a lényeg

hanem ami utána jön. Nemis igazi férfi az aki ellen 22 éves korára nem folyik féltucatnyi gyerektartási per.. :P :]

2023. szept. 16. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!