Miért ér egy férfi élete kevesebbet egy gyerekénél, vagy nőénél?
Gondolom első sorban azért, mert a legtöbb fizikai helyzetben vagy olyan helyzetben ahol mondjuk veszély van, a gyengébbet mentik először. A nőknek nyilvánvalóan gyengébb a fizikumuk és a gyerekeknek még gyengébb így sokkal rosszabb helyzetből indulnának, mint egy férfi ahol mondjuk a fizikai erőd szükséges az életbe maradáshoz. (legalábbis szerintem..)
A kérdés második része pedig egy olyan fikció amire nem lehet választ adni. Mivel nem vagy ott, nincs benned adrenalin, nem a pillanat hevében kell döntened így irreleváns, hogy ki mit mond.. Lehet mondani, hogy nem és lehet azt is mondani, hogy persze ő feláldozná, de ha ott áll és tényleg meg kellene tenni akkor lehet nem tenné. Az életösztön és az élni akarás egy erős dolog.
Alap hogy egy gyereket mentesz ki előbb, hiszen ez ösztönös normál embereknél hogy a kicsit, az utódot védjék.
Ha háború van pl akkor a férfiak harcolnak általában, nők, gyerekek, öregek a "civilek". Szóval őértük harcolnak tulajdonképpen.
Ha hajóról lenne szó, fizikai erő és túlélő esély alapján "rangsorolják" gondolom az utasokat ahol megint a gyerekek vannak elöl, a kísérőjükkel aki általában az anyjuk.
Nőként nem várnám el hogy előnyt élvezzek, ha van olyan aki nálam jobban rászorul a mentésre. Egy idősebb, egy fizikailag gyengébb.
Ez a nők és gyerekek előre egy sztereotípia, ami sokmindenben gyökerezik. Ösztönben, kultúrában stb
A párom feláldozná magát értem (én is magamat őérte). De egy idegenért? Ahhoz hősnek kell lenni és hogy kit gyúrtak hős anyagból csak akkor derül ki ha baj van.
6
de ahhoz hogy a nő tudjon szülni, férfi is kell
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!