Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan lehetséges az, hogy...

Hogyan lehetséges az, hogy valaki aki kettes-hármas tanuló volt több tantárgyból is, 10 év múlva nettó 6-700ezret is keres szellemi munkával, míg más, aki színötös tanuló volt, ennek sokszor töredékét?

Figyelt kérdés
2023. ápr. 27. 12:52
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Ez pont én vagyok. Hozzáteszem a szerencse is mellém szegődött, de dolgoztam, tanultam is eleget.

Középiskolàban gyenge közepes voltam, pótvizsgám is volt kétszer. Nem érdekelt a tanulás. Aztán elkezdtem dolgozni, az első fizetésem 48.000 ft volt, ez 20 éve az akkori minimálbér volt. Mivel ezt egy alkalommal el is költöttem (elég szegény családból származom, kevés ruhám volt, sok minden egyéb is hiányzott, szóval volt mire) láttam, hogy ez mire elég. Levelezőn elvégeztem egy szakmát ami érdekelt (diákhitellel), közben abban a szakmában kezdtem alulról a ranglétrán. Lediplomáztam, a szakmámban sikeres lettem, a fővárosba költöztem, most közel a 40-hez havi 750-et keresek (nettó) igaz 200-220 órát dolgozom érte, vezető pozicióban vagyok és még van hova fejlődni. A szerencse faktor az volt, hogy a szakmámon belül a legjobban fizető céghez kerültem, teljesen véletlenül, mármint a cég kb velem együtt fejlődött, 10 éve még nem tudtak ennyit fizetni arányaiban. Szóval kellett egy cél, sok szorgalom, tanulás, munka és szerencse is hozzá.

2023. ápr. 28. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!