Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan lehetséges az, hogy...

Hogyan lehetséges az, hogy valaki aki kettes-hármas tanuló volt több tantárgyból is, 10 év múlva nettó 6-700ezret is keres szellemi munkával, míg más, aki színötös tanuló volt, ennek sokszor töredékét?

Figyelt kérdés
2023. ápr. 27. 12:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Saját példa (nem nettó 7k, de azért jól keresek):


Iskolában lusta voltam, aztán felnőttként benőtt a fejem lágya, szakmákat csináltam, újraérettségiztem, diplomám is lett, aztán így.

2023. ápr. 27. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
54%

Ez én vagyok, csak én nettó 550-et keresek csak, és az érettségi után 7 évvel.


Középiskolában végig 2-es voltam minden tantárgyból, csak az érettségim lett 90+ százalékos abból a két tárgyból, ami kellett az egyetemhez.


Semmi értelme kihajtanom magam nevenincs és sehol nem jegyzett röpdolgozatokra, felelésekre, témazárókra, a lényeg úgy is az érettségi, és oda meg nem kifacsarva, szétstresszelve akartam eljutni, akit addig kikészített a középiskola.


Élveztem addig az életem, sosem tanultam, sosem írtam házifeladatokat, az utolsó évben pedig ráfeküdtem a szükséges 2 tantárgyra, és csak azokra koncentráltam, mivel akkor is már tele volt az internet oktató anyagokkal, nem kellett külön tanárhoz járnom ezzel.


Egyetemen meg olyan szakot választottam ami érdekel, és jól lehet vele keresni, mellette folyamatosan kerestem a munkalehetőségeket, az egyetem közepén kaptam egy főállást a szakmában, akkor átmentem levelezőre, hogy tudjak mellette dolgozni, mire meglett a diplomám volt 2 év tapasztalatom, és lépkedtem előre folyamatosan, ennyi.

2023. ápr. 27. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Sok oka lehet:

- valamilyen speciális dologra koncentrált, amiben tudod az iskolában kiteljesedni

- soft skilleket tudod hasznosítani, amivel siekres vállalkozó lett

- keresett szakképzést végzett el később

- nem érdekelte korábban a tanulás, később pótolt


Az, hogy hanyast kaptál a Szeptember végén elemzésére, minimális összefüggésben van azzal, hogy később mennyit keresel. Az attól függ mennyit ér a szaktudásod, amire szert teszel. Ha közalkalmazott vagy, akkor gazdaságpolitikai döntésektől függ. Ha alkalmazott, akkor a piaci állapottól.

Hiába színötös valaki, ha megingathatatlan abban, hogy óvónő legyen, akkor nem fog a munkabérében tükröződni a jó iskolai teljesítmény.

2023. ápr. 27. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
89%

Hagyjuk már ezeket az idióta összehasonlításokat,már bocsánat.

Azért,mert valaki 2-es 3-as tanuló,nem jelenti azt hogy buta,lehet egyszerűen csak laza és lesz..ja az ilyen szín5-ös nek való megfelelést.

Az élet és a gyakorlat legtöbbször teljesen mást hoz,mint anno az iskolai osztályzatok által várt elképzelések.

2023. ápr. 27. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
75%
Ahhoz, hogy az iskolában jó tanuló legyél, nem kell túl sok minden, csak türelem a seggeléshez. A felnőtt élet viszont teljesen más, itt rátermettséggel, kapcsolatépítéssel, ügyes hozzáállással nagyon sok mindent el lehet érni.
2023. ápr. 27. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
58%

9. ben félévkor megbuktam matekból. Osztály előtt kínszenvedés volt felelni, gyűlöltem.


Most 20 fős csoportot vezetek főállásban, mint csoportvezető. Emellett van egy vállalkozásom is.

2023. ápr. 27. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
84%

Az amúgy rég kimutatott tény, hogy a vezető beosztású emberek rendszerint közepes tanulók voltak az iskolában.

Hogy ennek mi az oka.. azt azoktól kéne megkérdezni akik ezeket kutatták, szerintem kell legyen már erre is valamilyen kutatás.

2023. ápr. 27. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
50%

Általános iskola után a legtöbb tantárgynak semmi értelmét nem láttam, már a középiskolai szint is olyan volt matek fizika irodalom történelem amit csak akkor érdemes tovább tanulni ha hasonló területen fogsz dolgozni a jövőben.


Engem kifejezetten csak azok a tantárgyak érdekeltek amivel foglalkozni szerettem volna a jövőben.


Lassan 20 éve, informatikából volt 3 tantárgy, abból 4-es 5-ös voltam mindig a többiből 2-es.


Érettségi ugyanez az info 4-5-ös a többi 2-es.


egyetemre nem mentem, de 4 olyan képzésen is voltam igaz OKj-s amivel tovább fejlesztettem magam, mint a egyszerű nyelven programozás, honlapszerkesztés.

Ezzel most változó módon havi 400 az mindig megvan és van , hogy 700-800 is.

2023. ápr. 27. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nem minden van úgy megfizetve ahogy azt megérdemli és ez fordítva is igaz.

Ezzel nem arra akarok célozni, hogy a kétkezi munkás nem érdemli meg a bérét, mert de, nagyon is. De biztos mindenkinek van legalább egy IT-s ismerőse aki a milliókat hozza le az égről és közben arról beszél, hogy max napi 3 órát dolgozik.


Egyébként én és a párom is kitűnő tanulók voltunk.

Én tanító lettem. Úgy gondolom nem vagyok megfelelően megfizetve ahhoz képest amennyi időt és energiát beleviszek a tanításba, de nyilván nem én döntöm el mennyit érek.

A párom orvos. Rengeteget dolgozik és most speciel meg is van fizetve. De mikor pályakezdő volt és heti 40 órát dolgozott, mert még nem tudott ügyelni, akkor 185 volt a nettója.

(Ez nincs 10 éve)

6 év orvosi egyetem kezdésnek 185-öt ért... ennyit keresett egy gyári munkás ismerősünk anno :"D

Azóta persze, jobb a helyzet, de csak a covid után kezdtek emelni fizetéseket. A vírus idején be volt osztva covid osztályra is, illetve volt kirendelve más kórházba is 3 hónapra. Konkrétan voltak olyan napok amikor haza se jött, mert hiába 8 óra a munkaideje és utána ügyeletes veszi át a melót, egyszerűen elhúzódott 12-14 órára a meló és nem érte volna meg hazajönni.

Sokszor 8 óra helyett 10-11-et dolgozott. Illetve mivel nem volt elég orvos, heti 2x ügyelt. Utána lehet számolni mit jelent amikor valaki heti 2x 24 órázik és másnap még délután 4-ig bent van (törvény szerint ügyelet után egyből le kell lépni, de a gyakorlatba nem lehet 8-kor betolni a széket és otthagyni az egészet).

A fentiekért 450-500-as nettója volt akkor :)

2023. ápr. 27. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem mindegy milyen végzettséggel rendelkezőket, sőt ezen belül akár milyen szakterületen dolgozókat próbálsz összehasonlítani, ennek így semmi értelme. Meg persze nem mindenkinek a pénz a prioritás, hanem egy bizonyos területen akar elhelyezkedni, ahova nagyon kell tudni, de nem fizetik meg, de ezt tudja is az illető.

Most aki gimiben lusta volt, az később meggondolhatja magát és elkezdhet tanulni valamit és képezni magát, simán be lehet hozni, a gimi nem mérvadó semmire, az tényleg csak minimális alapozás és általános műveltség, a tanulás pedig később is csak motiváció és érdeklődés kérdése.

Ne haragudj, de aki a fizetésen, meg az iskolai jegyein tud ugrálni, az a komplexusait akarja elnyomni és emiatt szándékosan nem gondolkozik logikusan.

2023. ápr. 27. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!