Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Fiatalon nem találom a helyem...

Fiatalon nem találom a helyem a világban, nem tudom mit is akarok igazán?

Figyelt kérdés

Hogy lehet ebből az állapotból kitörni?

Folyamatosan jár az agyam, hogy mit is szeretnék, hogy lehetne elérni, viszont nem érzem azt a bizonyos érzést, hogy na ez az, ez kell nekem. Kicsit mintha meg lennék rekedve, emiatt stresszelek, nem alszok jól, rossz a közérzetem és motiválatlan, fáradt vagyok. Egy mókuskerék.

Bárki bármilyen jó tanáccsal ha ki tudna segíteni, nagyon megköszönném.


2023. febr. 14. 21:14
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
86%

Én 10 évvel idősebb vagyok nálad, 10 eseménydús évvel. És azt hiszem sínen van az életem.


Csak pár gondolatot fűznék hozzá:

-Nem kell mindig görcsösen ragaszkodni a tervekhez, sokszor a random dolgok sülnek el legjobban

-Nincsen "hibátlan" opció. Mindig mindennek van előnye és hátránya. Kénytelen vagy kompromisszumokat hozni

-A fontos az, hogy önmagaddal jóban legyél


Remélem tudtam segíteni.

2023. febr. 14. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
60%
4es! De így is boldog vagyok, hiszen van szerető családom párom. Viszont imádom a motorokat és a motorozást. Ha sz@rásig lennék pénzzel, akkor nem csak 1 hanem 15 krossz mocim is lehetne, ami nyilván elég nagy mosolyr csalna pluszba az arcomra.
2023. febr. 14. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
73%

Az, hogy nem találod a helyed a világban, és nem tudod, mit is akarsz igazán, nagyon gyakori érzés lehet fiatalon. Sokan járnak így, és ez egy teljesen normális dolog. Fontos azonban, hogy ne essen kétségbe, és ne aggódj túl sokat. Sok lehetőség áll előtted, és idővel megtalálod azt, ami neked a legjobban megfelel.


Az első lépés, hogy vegyél egy kis időt arra, hogy jobban megismerd magad. Gondolkodj el azon, hogy mi az, ami igazán fontos neked, mi az, ami boldoggá tesz, és mi az, amit szeretnél elérni az életben. Lehet, hogy érdemes elmenned egy coachingra vagy pszichológushoz, ahol segíthetnek abban, hogy jobban megértsd, mit akarsz, és hogyan érheted el a céljaidat.


Egy másik lehetőség az, hogy próbálj ki új dolgokat. Vállalj be olyan tevékenységeket, amelyek érdekelnek, vagy amelyekről úgy gondolod, hogy lehet, hogy érdekelni fognak. Ez lehet bármi, például sport, zene, tánc, olvasás, utazás vagy akár a szociális munka. Az új tapasztalatok és kihívások segíthetnek abban, hogy jobban megértsd, mi az, ami fontos számodra.


Talán segítségedre lehet egy lista összeállítása is a dolgokról, amiket szeretnél megvalósítani az életedben. Ez lehetnek rövid- és hosszú távú célok, amiket el akarsz érni. Ilyen lehet például egy bizonyos munkahely megszerzése, egy új készség megtanulása, egy utazás megszervezése vagy egy új baráti kör kialakítása. A lista összeállítása segíthet abban, hogy fókuszáltabb legyél, és tervszerűbben tudj haladni a céljaid felé.


Ne felejtsd el, hogy a kitöréshez szükséges idő és türelem. Ne add fel, ha az első próbálkozásaid nem vezetnek eredményre. Az életben mindenkinek vannak nehézségei, de az a fontos, hogy ne add fel, és mindig keresd a lehetőségeket. Légy kitartó, és ne engedd, hogy az elakadás vagy az érzett stressz megbénítson.


Reméljük, hogy ezek az ötletek segítenek neked, hogy megtaláld a helyed a világban és meghatározd, hogy mit is akarsz igazán.

2023. febr. 14. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!