Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Fiatalon nem találom a helyem...

Fiatalon nem találom a helyem a világban, nem tudom mit is akarok igazán?

Figyelt kérdés

Hogy lehet ebből az állapotból kitörni?

Folyamatosan jár az agyam, hogy mit is szeretnék, hogy lehetne elérni, viszont nem érzem azt a bizonyos érzést, hogy na ez az, ez kell nekem. Kicsit mintha meg lennék rekedve, emiatt stresszelek, nem alszok jól, rossz a közérzetem és motiválatlan, fáradt vagyok. Egy mókuskerék.

Bárki bármilyen jó tanáccsal ha ki tudna segíteni, nagyon megköszönném.


2023. febr. 14. 21:14
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
66%
Hát ez elég sok emberre igaz, nem csak fiatalokra... :)
2023. febr. 14. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
82%
Ha csak nem vagy milliárdos akkor az egész élet egy mókuskerék. Csak te érzed, hogy mire vágysz, ebbe mi nem tudunk segíteni, mivel egyénenként változó.
2023. febr. 14. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Pont nem érzem, mert meg vagyok rekedve. Ha tudnám, mit akarok, akkor azt is tudnám kb, hogy melyik irányba induljak el, de nem tudom. Ezt sajnos nem tanították az iskolában, hogy ilyenkor mit kell csinálni.
2023. febr. 14. 21:25
 4/13 anonim ***** válasza:
46%

2


Én például ezt is kifejezetten egy baromságnak tartom. Az, hogy mókuskerék lesz e az életed, az rajtad is áll.


Azért mert reggelente el kell menned dolgoznod 8 órát, még nem lesz mókuskerék az életed, mint ahogyan milliárdosként sem fogod magad a boldog atyaúristennek érezni. Nyilván sok mindent lehet csinálni ha pénzed van, de épp ez a lényeg, hogy ha ezek nélkül nem vagy boldog (utazgatás, új BMW, meg akármilyen egyéb dolog) , pénzzel se leszel.


Én például nem élem meg mókuskerékként az életem, lehet hogy 8 órát nem én irányítok, de a maradék 16-ot igen, ha csak napra bontjuk le.

2023. febr. 14. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy?
2023. febr. 14. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
21
2023. febr. 14. 21:37
 7/13 anonim ***** válasza:
73%

Na, ez én voltam régebben. Sajnos a gondolkodás itt nem sokat segít, hanem cselekedned kell.

Én fiatalon gyakran váltogattam teljesen különböző munkahelyeket, sok munkakört megfigyeltem, és beszélgettem ezekről a kollégáimmal.

Egyetemre két évet halasztva mentem, de addigis néha beültem a barátaim mellé egy-egy előadásra, hogy lássam, hogy mi fog meg.

Aztán így szépen lassan megismertem magam, sokkal jobban, mint ha csak magamban gondolkodtam volna arról, hogy mit is akarok.

2023. febr. 14. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Szóval el kéne indulnom valamerre mindentől függetlenül és tapasztalatokat gyűjteni?
2023. febr. 14. 21:40
 9/13 anonim ***** válasza:
73%

8


A 7-es jó dolgokat ír!


Amúgy pedig igen. Nyilván kereshetsz olyan dolgot is amit nem ismersz, de csak minimális érdeklődésed van iránta. Elmész egy meditációs tanfolyamra, vagy egy alap nyelvtanfolyamra, stb., ezek nyilván csak példák. De így lesznek interakcióid, tapasztalásaid dolgokkal, emberekkel, önmagaddal kapcsolatban.


Én például így kezdtem el spanyolt tanulni, egy 4 fős csoportban, lassan középfokú nyelvvizsga. Soha senkinek nem tudtam megmagyarázni, hogy miért pont spanyolra járok, meg hogy minek. Sőt, még most sem tudom. De imádtam a folyamatát, hogy van programom, hogy megismertem azokat akikkel járok, hogy akit nem kedveltem végül tökre megkedveltük egymást, stbstb.


Tanulni magadról meg a világról akkor fogsz, ha interakcióid vannak. Ez otthon ülve nyilván nem fog megtörténni, és azt sem mondom hogy holnaptól járd be a világot. De lépj ki a komfortzónából és próbálj meg valamit csinálni, akár olyat is, ami eddig még csak meg sem mozgatta a fantáziád.

2023. febr. 14. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
51%

" ha ezek nélkül nem vagy boldog (utazgatás, új BMW, meg akármilyen egyéb dolog) , pénzzel se leszel."


dehogynem... ha így gondolod nyugodtan odaadhatod az összes pénzed mert te anélkül is boldog vagy

2023. febr. 14. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!