Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Lehet még valaha normális életem?

Lehet még valaha normális életem?

Figyelt kérdés
Nem érzem azt, hogy bármi javulna, sőt egyre rosszabb és rémisztőbb, az egyetlen, ami erőt ad az a kutyám. Semmi nincs rendben, nincs önbizalmam, ezt részben a szüleimnek köszönhetem, mindent megtettek, hogy ne legyen. Nem tudok haladni az életemmel, félek meghozni a helyes döntéseket. Egyetemmel már nagyon rég kínlódok, ha össze tudnám szedni magam lelkileg és nem érezném magam ennyire rosszul tudom, hogy meg tudnám csinálni. Már háromszor abbahagytam anyagi gondok és betegség miatt, most azt érzem, hogy többet oda én nem akarok vissza menni, nincs meg a lelki erőm ahhoz, hogy minden nap szétszedjenek én meg valahogy össze rakjam magam. Emiatt(is) egy nagy semminek érzem magam. Sokszor nincs erőm kikelni az ágyból sem. A barátaim teljesen eltávolodtak tőlem, mindenkinél a fészakrakás, családalapítás kerül előtérbe. Egyedül érzem magam és úgy érzem, hogy ebből a gödörből már nem tudom kiemelni magam. Lehet-e még jobb az életem? Fordulhatnak a dolgok jóra?

2023. febr. 7. 09:54
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát ahhoz kell valami jó szakma és állás. Egy munkahely sokkal stresszesebb, mint egy egyetem, nálam legalábbis így volt. Mégis, ki "szed szét" egy egyetemen?
2023. febr. 7. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Mindenkivel megesik hogy belesüpped az önsajnálatba, majd lesz jobb is!
2023. febr. 7. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Shora ***** válasza:
100%
Mély pontodon vagy, de ezen tudsz változtatni! Ülj le, ha kell írj le egy papírra dolgokat amiket elszeretnél érni az életedben. Tűzz ki apró célokat az elején ami segítene a lelkiállapotodon pl. ha úgy érzed hogy az egyetem sok, szüneteltesd a dolgot, keress valami szakmát ami érdekel, talán közelít a szakhoz amit az egyetemen csinálsz. Ha megtalálod magad benne és még mindig szeretnéd az egyetemet bármikor visszamehetsz közbe tovább képezni a tudásod. Idő kell a lelkednek, minden negatív személyt zárj ki az életedből, kereshetsz új baráti köröket is akik jobban tudnak veled azonosulni. Nem vagy lemaradva semmiről addig amíg élsz! Kitartást és remélem hogy megfogod találni a lelkibékéd.
2023. febr. 7. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
80%

Ha eltörik a kezed, balesetibe mész.

Ha eltört a lelked, pszichológushoz.

Nem kell egyedül kínlódnod ezzel, vannak emberek akik azért vannak, hogy segítsenek.

2023. febr. 7. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

1-Tudom sajnos. Akik végeztek, ismerőseim ezen a szakon, ők mondták, hogy könnyebb a munka, mint ezt végigszenvedni. Lelkileg nekem nagyon megterhelő, mivel kevés az önbizalmam hamar át lehet törni azt a páncélt. Nagyon megvisel az, hogy kb. másból sem állt az életem, csak tanulásból, amit kimerülésig csináltam, nem ettem normálisan, ezért legyengültem, a mindennapi kőkemény stressz megtette a hatását, aludni sem tudtam, ezért tanulni sem normálisan. Minden napra volt legalább egy de általában 3 zh vagy laborbemutatás, ahol konkrétan arra pályáznak, hogy valami hibát kapjanak benned. Van néhány tanár, aki szeret megszégyeníteni, minden nap legalább egyszer elmondják milyen hülye vagy(ami engem nem motivál). Az a rengeteg stressz, ami evvel jár kikészít. Pl. egy tanárom úgy buktatott meg, hogy meg sem mutatta a dolgozatom hiába kértem és nem vettünk semmilyen anyagot csak azt ecsetelte, hogy milyen hülyék vagyunk. Egy idő után ez fel tud őrölni. A csoportomba sem tudtam igazán beilleszkeni, pedig próbáltam nyitni. Annyira magányosan és szerencsétlenül éreztem magam, hogy nem bírtam ott lenni. Ez nem csak az egyetem hibája, hanem az enyém is, mert én nem tudok kiállni és megvédeni magam és nincs egy biztos érzelmi hátterem, ahonnan biztonságot és megerősítést kaphatnék.


3-Köszönöm.

2023. febr. 7. 10:19
 6/9 anonim ***** válasza:
"félek meghozni a helyes döntéseket" nem baj ha rossz döntést hozol csak dönts.ha 40 éves korodig nem kapálsz össze valamit.utána már sokkal nehezebb.és ne álmodd az életet inkább éld az álmaid .ÉBRESZTŐ
2023. febr. 7. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
57%

Engem is kikészítettek anno az egyik szakon, ahova érettségi után mentem közvetlenül. Az lett belőle, hogy depressziós lettem, már felkelni sem volt erőm, 3. félévet 2-es átlag alatt végeztem el, mert annyira leépültem, de egyúttal fel is szívtam magamat, mikor utoljára beszóltak a szakon, mondtam h megnyugodhatnak, elmegyek, akkor meg ott sajnálkoztak, hogy nem ez volt a céljuk... Aha, nem. 4. félévben már csak olyan tárgyakat vettem fel, ami érdekelt, innen-onnan másik szakokról, majd 2 év után szakot is váltottam, kijöttem a depresszióból, új életet kezdtem, minden szuper volt. :) Sose szépül meg az első szakkal az emlékeim. A legjobb döntés volt befejezni. Azt sajnálom, hogy nem máshol kezdtem azt a szakot, miattuk fecséreltem el az első 2 évet. A másik szak elvégzése után dolgozni kezdtem, család, gyerkőc, és elkezdett hiányozni a tanulás, így még egy szakot elvégeztem, munka és kisgyerek mellett. Egyik szakon sem volt olyan rossz tapasztalatom, mint azon amit félbehagytam.

Csak azért mesélem, hogy szerintem illenék szakot vagy sulit váltanod. Szerintem ez nem normális, hogy egy felnőtt emberrel így bánjanak. Gyerekkel sem normális, de egy felnőttel is, hát mit képzelnek. Én nem éreztem magam gyengének, meg semmi, pont ezért is miután megelégeltem hogy szemétládák vesznek körül, akik csak lehúznak, meg visszahúznak, és mindig optimista voltam, ott meg depressziós lettem, na hát muszáj volt új életet kezdeni.

Szerintem borzold meg magad, vegyél egy mély lélegzetet és írd össze milyen céljaid, terveid vannak a jövőre nézve, és kezd újra az utat, a múltat meg hagyd hátra. Amit félbe kell hagyni és folytatni, gyomorideggel, az nem a Te utad. Vagy a tiéd, csak nem ott kéne menned hanem egy másikon. Szerintem Téged is csak a körülmények építettek le, de még összeszedheted magad, magadban kell csak bízni, mással ne foglalkozz.

Ja és vannak szuper, ösztönző munkahelyek, meg sem állnék egy ilyen helyig. 9 éve vagyok egy helyen, soha egy rossz tapasztalatom, egy rossz élményem nem volt. Ahol szarul érzed magad, merj váltani, nem törvényszerű, hogy mindenhol rossz legyen, vannak jó sulik, jó szakok, jó tanárok, jó közösségek és szuper munkahelyek, amik gyorsan visszaadják az önbizalmat, támogatnak, ösztönöznek. Keresd meg ezeket a helyeket, ne várj a csodára egy szar helyen.

2023. febr. 7. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Próbálj ne görcsölni mindenen,!


Ha jobb idő lesz, biciklizz ki a természetbe, élvezd a napsütést, és agyald át, hogy mit akarsz tenni! Elsősorban az egyetemmel... Biztos kell-e az a diploma vagy sem? Sosem késő változtatni. Ha leteszel róla, nár visszalépésnek tűnne, lehet az életedben az hozza meg az előrelépést.... Még az is lehet találsz egy tök más irányú melót jófej kollégákkal...

Akik még negatívan hatnak rád jelenleg, azok véleményére ne adj, ne nekik akarj megfelelni, hanem magadnak!

2023. febr. 7. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Erre a kérdésre én egyszer már válaszoltam, de úgy látszik, még mindig kínlódsz. Lehet, hogy a legnagyobb baj azzal van, hogy egyetemre jársz, pedig egy jó szakma talán jobb lenne. Rengeteg szakma közül választhatsz. Az egyetemen csak találtál legalább egy embert, akivel barátkozhatnál. Mert egy barát untig elég, vele lehet menni kirándulni, biciklitúrákra, múzeumokba stb. - de megnézethetnéd a pajzsmirigyedet is, mert a pajzsmirigy-alulműködés is okozhat depressziós tüneteket, és akkor a tanulás sem megy annyira. Minden szerv alulműködik ezáltal, nem csak a pajzsmirigy. Egy vérvételből a körzeti meg tudja állapítani.
2023. febr. 8. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!