Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ennyire gáz lenne, hogy csak...

Ennyire gáz lenne, hogy csak buszsofőr lett belőlem?

Figyelt kérdés
Anyámék folyamatosan azt mondogatják, hogy ez milyen kevés, megfogom bánni, hogy otthagytam az egyetemet ezért. Utáltam az egyetem minden percét, ráadásul humános szakra jártam, ahol rengeteget adatot kellett magolnom, borzalmas volt. A buszvezetés minden percét élvezem, az se különösebben hat meg, ha bunkó egy-pár utas, az egyetem megedzett ilyen szempontból. Szüleim szerint csak a leghülyébbek mennek buszsofőrnek. Tudom, egyik fülemen 60-al be, a másikon 120-al ki, de azért bánt, ahogy viszonyulnak hozzá a saját szüleim, csak azért, mert nem végeztem egyetemet.
2022. dec. 12. 02:53
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
26%

Semmi baj Zolika! Te vagy a király!

[link]

2022. dec. 12. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
76%
A kolléganőm buszsofőr volt 10en x évig, plusz ebből 6 évig oktatott is (busz, személyautó), emellett 2 gyereke van, plusz 3 diplomája. Egy rendkívül tevékeny és intelligens embernek ismertem meg,aki ráadásul nincs elszállva magától, jóindulatú, melegszívű, jó a humora. A BKV-tól (többek között) a megbecsülés hiánya miatt jött el. A buta buszsofőr ugyanolyan általánosítás, mint a buta rendőr (bár van alapja azért néhány embernél... 😂). A szuleidnek inkább orulniuk kellene, hogy találtál vmit, amit (még) örömmel csinálsz, nem csak a pénzért és hogy túl éld a napokat. Az egyetem pedig nem mindenkinek való, és ez nem amiatt van így, mert az illető buta lenne.
2022. dec. 12. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
69%
Nem gáz, de lehetőleg ne legyél olyan bunkó tahó mint a többség.
2022. dec. 12. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
80%
Inkább legyél buszsofőr, mint gyárban dolgozz 8-12 órán keresztül 3 műszakban. A lényeg, hogy szeresd amit csinálsz. Ne másokra hallgass.
2022. dec. 12. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
84%

Semmi "gáz" nincs abban, hogy buszsofőrként dolgozol. Minden tisztességes munkára szükség van.

Az pedig nagyon jó dolog, hogy olyan munkát találtál magadnak, amit szeretsz is csinálni. Ez csak keveseknek sikerül.

2022. dec. 12. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 A kérdező kommentje:
Egyébként szívem szerint járműmérnökire is mennék, de olyan gyenge matek alappal rendelkeznek, hogy hihetetlen.
2022. dec. 13. 02:34
 27/29 anonim ***** válasza:
100%
Annyira nem extra nagy matekigénye van, másrészt elö tudnál készülni rá, ha matekból korrepetáltatod magad valakinél, megfelelö alapokat szerezni nem annyira nehéz, ha tényleg akarod.
2022. dec. 13. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim válasza:
34%
Szerintem semmi baj nincs azzal, hogy buszsofőr lettél. Ha szereted akkor ne foglalkozz azzal, hogy más mit mond. A te életed, a te döntésed!
2022. dec. 14. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
76%

Én három dolgot mondanék...

1. Sokan imádják a buszvezetőket (jó, azért ahogy az utasok között, úgy köztük is vannak szinten aluliak, de a többség rendes, jó arc, és sok csajnak bejön), és nem mellékesen: kevés is van belőlük.

2. Az embernek a saját életét kellene élnie, és nem a szüleiét. A szülőknek pedig támogatniuk kellene a gyermekük elképzeléseit. Akkor is, ha nem ugyanaz, mint mondjuk apuci elkpzelése. De komolyan... nem azért szül, és nevel valaki egy gyermeket, hogy belőle egy boldog felnőtt legyen? Az meg nettó butaság, hogy valakinek csak úgy lehet jó élete, ahogy ők elképzelték.

3. A legnagyobb hiba (nyilván nem csak a te részedről, hiszen akármennyire is jogilag felnőtt már 18 évesen az ember, gyakorlatilag távolról sem dönthet még szabadon), hogy olyan szakra, sőt, egyáltalán hogy olyan képzésre mentél, amit utálsz. Az ilyen sztoriknak jobb esetben az a végük, hogy az illető otthagyja az egyetemet, és talál egy testhezállóbb szakmát, vagy átmegy olyan szakra, ami érdekli is. Egy fokkal rosszabb, amikor kínkeservesen elvégzi, és csak 5 (vagy több) év után jön rá, hogy neki teljesen máshol lenne a helye. De még ennél is rosszabb, amikor meg is próbál az adott diplomával elhelyezkedni, és végül egy boldogtalan, alulteljesítő, frusztrált dolgozó lesz belőle.

Az embernek akkor lesz boldog élete, ha azzal foglalkozhat, amivel szeretne.


Az meg egyszerűen primitívség, ha valaki lenéz minden munkát, csak mert nem diplomás munka. Ezt úgy mondom, hogy nekem meg diplomám van.

2022. dec. 15. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!