Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ennyire gáz lenne, hogy csak...

Ennyire gáz lenne, hogy csak buszsofőr lett belőlem?

Figyelt kérdés
Anyámék folyamatosan azt mondogatják, hogy ez milyen kevés, megfogom bánni, hogy otthagytam az egyetemet ezért. Utáltam az egyetem minden percét, ráadásul humános szakra jártam, ahol rengeteget adatot kellett magolnom, borzalmas volt. A buszvezetés minden percét élvezem, az se különösebben hat meg, ha bunkó egy-pár utas, az egyetem megedzett ilyen szempontból. Szüleim szerint csak a leghülyébbek mennek buszsofőrnek. Tudom, egyik fülemen 60-al be, a másikon 120-al ki, de azért bánt, ahogy viszonyulnak hozzá a saját szüleim, csak azért, mert nem végeztem egyetemet.
2022. dec. 12. 02:53
1 2 3
 1/29 A kérdező kommentje:

rengeteget-rengeteg

hozzá-hozzám

2022. dec. 12. 02:56
 2/29 anonim ***** válasza:
50%

Azzal nincsen semmi gond, hogy buszsofőr vagy, éppen olyan fontos munka mint az összes.

Valójában egy munka jelentőségét az mutatja meg hogy mi történik ha nincs aki elvégezze.

Ha nincs buszsofőr akkor nem tudnak közlekedni az emberek, káosz lesz. Ha nincs meg a cég igazgatója? Jobban mennek a dolgok.

Nyugodtan mond el a szüleidnek, hogy buszsofőr nem lehet akárki, emberek élete múlik rajtad és fontos amit csinálsz.


A baj azzal van, hogy nem végezted el az egyetemet, holott ha felvettek annak oka volt, képes lettél volna rá.

Most nem érzed fontosnak, de később az lehet. Ha olyan társat találsz aki diplomás, zavarni fog, hogy neked nincsen, pedig te sem vagy butább csak nem fejezted be.

Vagy megtörténhet hogy már nem akarsz buszt vezetni, netán nem tudsz. Akkor mi lesz?

Amúgy szólok, hogy a humán szakon nincsen rengeteg adat. Az a mérnöki, orvosi, jogi vagy közgazdász szakokon van, a legrosszabb a gyógyszerészeknek. Mindkétféle diplomám van, tapasztaltam.

Beszélj a szüleiddel, keress kompromisszumos megoldást! Mond, hogy nem végleg adtad fel a diploma szerzését, csak most kell egy kis idő és most ezzel szeretnél foglalkozni. Nyugtasd meg őket, hogy nem veszett el amit eddig megcsináltál, ha pár éven belül folytatod akkor simán felhasználhatod a megszerzett kreditjeidet, később is csak akkor már nem mindent. Az egyetemen intézd el hogy ne végleg legyél kilépve - ha még nem késő - hanem passziváltasd magad, a következő félévedet. max újra beiratkozol ha egy év múlva se akarod még folytatni csak utána.

Csináld most ezt, de tartsd meg a lehetőségét annak, hogy folytatod mert meggondoltad magad egy idő után. Ahogy hagyj időt a szüleidnek és ne kelljen azt egyből megemészteniük, hogy a gyerekük feladta pedig simán megcsinálhatta volna és dolgozott is már érte - hanem hogy csak felfüggesztetted a tanulást egy időre!

2022. dec. 12. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:
2. Nem tudom, hogy képes lettem volna-e rá. Elég sok tárgyam nem lett meg az első félévben, ráadásul az egyik könnyebbnek titulált se, ami szinte az összes szaktársnak sikerült.
2022. dec. 12. 03:19
 4/29 A kérdező kommentje:
2. Azért törin van.
2022. dec. 12. 03:33
 5/29 anonim ***** válasza:
95%

Tehát ez volt az első féléved?

Nem lehet hogy azért nem tetszett mert valójában nem is érdekel ahová jelentkeztél amit elkezdtél?

Ha most ez érdekel, a buszvezetés, lehet hogy valami ilyesmi lenne amit szívesen tanulnál akár egyetemen is, nem? Bár nem egyszerű.

De ha nem akarsz diplomázni nem kötelező.

Bármikor tanulhatsz később is ha akkor mást próbálnál meg.

2022. dec. 12. 03:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 A kérdező kommentje:
Tavaly volt. Érdeklődéssel vágtam amúgy neki, de sajnos eléggé keményen számon kértek mindent, lehet egy Kodolányin jobban ment volna, én a PTE-re jártam töri szakra. Ha már busz, akkor gondolkoztam a járműmérnökin is, de sz.rtam bele a matekba anno, 2-es érettségim lett, így azt eltemettem egy életre.
2022. dec. 12. 03:46
 7/29 anonim ***** válasza:
89%

Nincs ezzel semmi baj, főleg, mert szereted csinálni. Arról nem is beszélve, hogy a töri diplomával a felét sem keresnéd a buszsofőri fizetésednek.

N

2022. dec. 12. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
78%
Itt inkább a szüleid az aljadékok. Ha valakinek nem a gyerek boldogsága számít, hanem hogy diplomás legyen, ő meg verhesse a mellét hogy felnevelt egy diplomás embert, annak nincs joga szülőnek hívnia magát. Veled semmi gond sincs, helyesen döntöttél. Inkább csinálj valami olyat, amit szeretsz esetlegesen kevesebb pénzért. Ha olyat csinálsz amit utálsz, elkerülhetetlen hogy kiégsz, életunt, mogorva, magába fordult emberré válsz, és az is benne van a pakliban hogy csak vándorolsz egyik helyről a másikra, mert egyiket se bírod hosszú távon elviselni. Ennél sokkal jobb és biztonságosabb ha hivatásosan tudsz valamit csinálni.
2022. dec. 12. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
88%

Annak idején metróvezető voltam,tizenöt évig.Utolsó időben,levelezőn végeztem az egyetemet.Mikor diploma lett,elmentem arra a pályára,amit gondoltam,hogy életem célja.

Óriási csalódás volt,tíz év után abbahagytam.Metrósként jól kereső,kiegyensúlyozott ember voltam.Szeretettem és érdekelt is a szakma.

De azért nem mentem vissza,mert elvem,hogy nincs vissza, csak előre.Most végre jó ideje ismét érdekes a munkám és szeretem,de a metró,mint régi nagy kedvenc még mindig a szívemben van.

2022. dec. 12. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
92%
Becsületesen dolgozol, szereted csinálni. Mi lenne a gond?
2022. dec. 12. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!