Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ennyire gáz lenne, hogy csak...

Ennyire gáz lenne, hogy csak buszsofőr lett belőlem?

Figyelt kérdés
Anyámék folyamatosan azt mondogatják, hogy ez milyen kevés, megfogom bánni, hogy otthagytam az egyetemet ezért. Utáltam az egyetem minden percét, ráadásul humános szakra jártam, ahol rengeteget adatot kellett magolnom, borzalmas volt. A buszvezetés minden percét élvezem, az se különösebben hat meg, ha bunkó egy-pár utas, az egyetem megedzett ilyen szempontból. Szüleim szerint csak a leghülyébbek mennek buszsofőrnek. Tudom, egyik fülemen 60-al be, a másikon 120-al ki, de azért bánt, ahogy viszonyulnak hozzá a saját szüleim, csak azért, mert nem végeztem egyetemet.
2022. dec. 12. 02:53
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
87%
Dehogy gáz. A legtöbb ember nem mondhatja el magáról, hogy szereti a munkáját. A szüleid még más világban nőttek fel, ma már azért ilyen erős stigmák nincsenek. Akkoriban még az volt valaki, akinek diplomája volt.
2022. dec. 12. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
76%

A bátyám sem tanult tovább, teherautó sofőr lett. Most, hogy már lehúzottt 22 évet ebben a szakmában, és megunta a hajnali 3.50 - kor kelest, azt mondta hogy elmenne egy kényelmes irodai munkára mostmár.


De nem tud, mert ő is abbahagyta anno a tanulást. A szuleink őrjöngtek.


Én azt mondom, ha van egy jó végzettséged, attól még vezethetsz buszt. De most a már a bátyám is belátta, miért papoltak neki anno otthon. Simán be tudna ülni egy irodai munkára, ha hallgatott volna rájuk.

2022. dec. 12. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
100%

Én diplomával dolgozom középfokú végzettséget igénylő állásban. De az összes eddigi munkám közül ezt szeretem a legjobban.


Viszont ott a lehetőség, hogy ha már nagyon fáj, hogy kevesebbert dolgozom (mert kevesebbert dolgozom), akkor tudok váltani. Csak erre jó.

2022. dec. 12. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
92%

A buszvezetést szerintem nem tudod nyugdíjas korodig csinálni, kizártnak tartom, hogy még 40 évig emberek vezessenek.Ha szereted csináld, de ahogy előttem is írták, legyen B terv. Van időd kitalálni és felépíteni.

A szülők ilyenek. Csak akkor nincs bajuk a gyerekkel, ha a saját értékrendjük szerint többet ért el, mint ők.

2022. dec. 12. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
70%
Töri diplomával kitörölhetted volna. A buszsöfőrködés kifizetőbb
2022. dec. 12. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
10%
A munkával semmi baj nincs. Viszont mai korban nőt nehezebben fogsz találni diploma nélkül. Mert az elfogadott szöveg hogy diploma nélkül csak buta proli emberek léteznek.
2022. dec. 12. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
83%

Nem a buszsoförséggel van baj, az is tisztességes munka, de ezt nem fogod tudni életed végéig csinálni, mert egyrészt kiöregszel, másrészt idövel a soförökre nem lesz szükség, automatikusan, ember nélkül fognak járni a buszok is.

Az érthetö, hogy nem folytattál egy olyan egyetemet, amit nem szeretsz, de feltétlen megérne valami neked megfelelö szakot vagy komolyabb szakmát keresni és a buszozás mellett levelezön megszerezni valami értelmes végzettséget, hogy mire a buszozás kifut, legyen valami más a kezedben.

2022. dec. 12. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
100%

Mindig az a lényeg, hogy szeresd a munkàdat viszont azzal is egyetértek aki azt mondja, hogy mindig legyen egy B terv mert sose tudni, hogy mikor jön valami ami miatt nem tudod majd a buszvezetést folytatni.


Nyilván ez nem azt jelenti, hogy ülj be azonnal az egyetemre és végezd el. Csak legyen egy elképzelésed, hogy milyen irányba indulsz el gond esetén.

De amíg a buszvezetést élvezed, tudod csinálni és làtsz benne jövőt addig eszedbe ne jusson mások nyomására abbahagyni.

2022. dec. 12. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 Hans Pötterman ***** válasza:
63%

Nem igaz,hogy leghülyébbek csinálják. Felelősség egy akkora dögöt tele emberrel hajtani nap mint nap. Másrészt némi érzék is kell hozzá,ami igényel figyelmet. Ha beleültetnéd bármelyik szülődet, valószínűleg 10 métert nem tudnának vele normálisan megtenni.


"másrészt idövel a soförökre nem lesz szükség, automatikusan, ember nélkül fognak járni a buszok is."


Na az még nem az időnkbe fog elérkezni. Legalábbis Magyarországon biztos nem.

2022. dec. 12. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
85%

2:

"Ha nincs buszsofőr akkor nem tudnak közlekedni az emberek, káosz lesz. Ha nincs meg a cég igazgatója? Jobban mennek a dolgok."


Utóbbi nem igaz. Az igazgató munkájára is szükség van, csak a stratégiai döntések, vagy annak hiányai nem látszanak meg egyik napról a másikra, mint ahogy a nem induló busz azonnal meglátszik.


"A baj azzal van, hogy nem végezted el az egyetemet, holott ha felvettek annak oka volt, képes lettél volna rá."


Ez sem feltétlenül igaz, úgy 3 évtizede majdnem mindenkit felvesznek az egyetemek, majd az első néhány évben szórótárgyakkal kiszórják jelentős részét.


"Amúgy szólok, hogy a humán szakon nincsen rengeteg adat. Az a mérnöki, orvosi, jogi vagy közgazdász szakokon van, a legrosszabb a gyógyszerészeknek. Mindkétféle diplomám van, tapasztaltam."


Nehogy azt hidd. Én tanultam angol, gazdasági és informatikai szakon, és magasan angolon volt a legtöbb adat, nem számok, de szó szerint számonkérendő anyag, amely nem logikai alapon épült fel, tehát végső soron inkább tekinthető adatnak. Gazdasági szakon meg viszonylag kevés lexikális ismeretet kellett elsajátítani. Informatika valahol a kettő között, de gyakran elhetett megúszni a nagyobb magolásokat pl. megajánlott jeggyel feladatos ZH-k alapján.


A gyógyszerésszel, orvossal egyetértek, feleségem gyógyszerész szakon tanult, ott tényleg sok adat volt.

2022. dec. 12. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!