Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Jogosan idegesít?

Jogosan idegesít?

Figyelt kérdés
Ugye megváltoztattam a nevem. Ha megyünk valahová a családdal és be kell mutatkozni, anyám rendszeresen elmondja hogy mi volt előtte a nevem. Szerintem ezt nem kell hangoztatni, nem véletlenül változtattam meg. Szerintem egy ismeretlennek semmi köze ehhez.
2022. okt. 21. 12:53
 1/10 anonim ***** válasza:
81%
Anyukádnak biztosan nem tetszik a mostani neved, ezért hangoztatja a régit is.
2022. okt. 21. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Állítása szerint nem zavarja hogy megváltoztattam, az új nevemen szólít. Csak nem értem hogy akkor ezt minek kell hangoztatni. Már nem tartozik hozzám.
2022. okt. 21. 12:58
 3/10 anonim ***** válasza:
97%
de ezt miért nem neki jelzed?
2022. okt. 21. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
63%
Igy utólag még arra tudok gondolni, hogy csak NEKED nem tűnik ismerősnek az-az illető. De ő régebben is ismert téged.
2022. okt. 21. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
18%
Mert a régi neved ő adta, és neki azt tetszik, és nem akarja, hogy azt higgyék ő adta neked az új nevet, ami nyilván nem tetszik neki. Ez a névváltoztatás ezer új konfliktust szül...
2022. okt. 21. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Tetszik neki az új, meg régen benne is volt a kinézett nevek között.

Mindenesetre én biztos nem hangoztatnám ha a gyerekem megváltoztatná. Ő dolga. Ő él a nevével, nem én.

2022. okt. 21. 13:09
 7/10 anonim ***** válasza:
97%

Nem. A nevedet pont hogy a hozzád közel álló emberek használják, hogy megszólítsanak. Pont ezért adnak a szülők olyat, ami szerintük jó. Ennek felülbírálata bizony bonyodalmakat szül, amit most megtapasztalsz.


Ha mindenki tudja, hogy volt egy Károly nevű fia a szüleidnek, nem érti senki, hogy kerül oda egy Ubul és mit lett a Karcsival. Ezért mindig magyarázkodni kell.

2022. okt. 21. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Teljesen ismeretlen emberekről van szó. Ők sem ismerik és én sem.
2022. okt. 21. 13:29
 9/10 anonim ***** válasza:
68%
Jogosan idegesít. Nem véletlenül nem használod már azt a nevet. Ezt vele kell megbeszélned.
2022. okt. 21. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem neki ez egy "izgi" téma. Még nem szokta talán meg, és úgy érzi muszáj mindenkivel megosztania. Ha hozzászokik rendesen, szerintem már ő se fogja úgy érezni, hogy fontos az előzményt mindenkivel megosztani. Még nem tudta teljesen feldolgozni, talán tudat alatt a reakciókra kíváncsi, hogy ki hogy reagál. Minél pozitívabb, annál előbb feldolgozza reméljük. :)

Kérdezd meg tőle, hogy miért hozza mindig szóba, hogy tudj neki segíteni ezt lezárni, mert te már lezártad, szóval jó lenne ha most már nem hánytorgatná, főleg olyanok előtt, akiknek aztán teljesen mindegy, hogy 3 napja, vagy 30 éves vagy XY :)

2022. okt. 21. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!