Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Jogosan idegesít fel?

Jogosan idegesít fel?

Figyelt kérdés

Egy barátnőmet tanítgatom sakkozni, de van egy olyan szokása hogy ahogy vesztésre áll (ami minimum 3 gyalog vagy egy könnyűtiszt hátrányt jelent) abbahagyja a játékot duzzogva hogy feladja. Csak akkor játszottunk eddig végig 1-2 játszmát ha feláldoztam kb mindent és hatalmas anyagi hátránnyal mattoltam be váratlanul.


Ha 5 lépésből megverem akkor az megalázó számára (kb 1400 elo van köztünk), ha pedig 10 percnél tovább húzzuk az számára unalmas.


A sakkórát nem ismeri, neki végtelen idő kell, viszont 3 másodpercnél tovább nem gondolkozik egy lépésen, ha valamit leüthet azt le is üti egyből, még ha fel is fedi vele egy sokkal értékesebb figuráját.


Egyetlen megnyitást használtam eddig ellene, az olaszt, illetve a fried liver cselt, de azt minimum 100 alkalommal. Meg is mutattam hogy hogyan lehet védekezni ellene, de még mindig nem jegyezte meg.


Másokat simán meg tudtam tanítani az alapokra, de ő szörnyen reménytelennek tűnik és túl hisztis is mert mindenáron győzni akar ahelyett hogy figyelne és tanulna.


Adjam fel?



2021. júl. 10. 15:53
A kérdező szavazást indított:
Add fel, nem is érdekli igazán
Szenvedj vele még egy kicsit
18 szavazat
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem jogosan idegesít, mert a saját hülyeséged miatt szenvedsz vele. Ő pedig az ő saját hülyesége miatt szenvedteti magát. Őt ez nem érdekli ennyire, nem akarja megtanulni, nem akar gyakorolni, ilyen mélyen belemenni. Valószínűleg egy szintig oké neki, de a tiéd már sok, nem hiába van nagy különbség köztetek.


Keress olyan ellenfelet akivel nagyjából egy szinten vagy vagy akár jobb nálad, legalább tudsz is értelmesen gyakorolni, ha komolyabb céljaid vannak. A jelenlegi szinten nem fejlődsz semmit, csak élvezed hogy folyamatosan agyonvered a kezdőt.

2021. júl. 10. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Vannak szintembeli játékosok akikkel tudok gyakorolni, de jelen esetben tanításról van szó. Elvileg vevő is rá, ő akarja hogy tanítsam, csak neki semmi se jó.


Ha csak száraz elmélet van az unalmas számára, azért ragaszkodik a játékhoz.


Mellesleg nem élvezem hogy megverem mindig, olyan mint Zacher Gábornak a fia általános iskolai kémia és biológia házija. Több mint unalmas.

Viszont szükség van rá mert miután 80. alkalommal játszom el ugyan azt a villát, csak észreveszi hogy legközelebb nem szerencsés oda lépnie.

2021. júl. 10. 17:36
 3/14 A kérdező kommentje:

Itt inkább az a baj hogy Polgár Judit akar lenni, de azonnal, különösebb fáradozás nélkül.

Ez sajnos nem így működik, nem lehet összefoglalni minden létező játékelméletet 5 percben. Szicíliait pl 5 óra alatt se tudnám elhadarni, mert csak a Najdorf annyi idő.

2021. júl. 10. 17:39
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Lehet rossz ötlet, de talán próbáljatok meg Fisher sakkot játszani, ahol nincs meg a nyitások ismeretéből származó előnyöd.

Hívd fel a figyelmét arra, ha blundert lép és ne áruld el neki, miért az. Jöjjön rá magától!

Talán így meg jön a kedve hozzá jobban!

Hajrá! Sakkozni jó!!

2021. júl. 10. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

"ő akarja hogy tanítsam, csak neki semmi se jó"


Ezek szerint csak azt akarja,hogy tanítsd,de tanulni nem akar....

2021. júl. 10. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
57%
Nagyon jó pasi lehetsz, ha ennyire kitartó a csaj... :)
2021. júl. 10. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Még csak az se. Ritka ronda vagyok. Azt meg nem tudja hogy milyen gazdag valójában.



A Sakk960 jó ötlet. Azzal tulajdonképpen hagyjuk egy ideig a megnyitásokat és az kerül középpontba hogy ne hagyjon semmit lógva.

2021. júl. 10. 20:42
 8/14 anonim ***** válasza:
44%
Szerintem nem jogos! Neki ez megaláztatás, nyilván 10-tizszer rommá vered. Ebben neki semmi kihívás, sikerélmény nincs! Szerintem egy f*szkalap vagy már ne is haragudj! Fel kellene mérni az élő pontját és azt lassan építeni. Online pedig beállítani hasonló Élő pontig és Te, mint mentorja tudnád őt támogatni. A játék végén pedig meg tudnátok beszélni a parti tanulságait. Ez lenne talán az irány, mert annak semmi értelme ha egy 1400-as leül egy 2000 körüli játékossal, neki abban semmi sikere nincs persze hogy nem szereti!
2021. júl. 15. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

"ha valamit leüthet azt le is üti egyből"

Szerintem engedje el a sakkot

2021. júl. 15. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Nem verem rommá. Mindig pont egy picivel szoktam csak jobban játszani nála. Direkt lépek butaságokat is, hátha észreveszi.


Több tanítványom van és ők rohamosan fejlődnek a módszeremmel, szóval akkora f@szkalap nem lehetek.


Ha legyőz valakit, abból nem tanul. Ha viszont kegyetlenül kihasználja a hibáját valaki, majd fel is hívja rá a figyelmet hogy hol rontotta el, mi lett volna a jó védekezés és miért, akkor abból tanul.

2021. júl. 15. 19:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!