Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Jogosan idegesít fel?

Jogosan idegesít fel?

Figyelt kérdés

Egy barátnőmet tanítgatom sakkozni, de van egy olyan szokása hogy ahogy vesztésre áll (ami minimum 3 gyalog vagy egy könnyűtiszt hátrányt jelent) abbahagyja a játékot duzzogva hogy feladja. Csak akkor játszottunk eddig végig 1-2 játszmát ha feláldoztam kb mindent és hatalmas anyagi hátránnyal mattoltam be váratlanul.


Ha 5 lépésből megverem akkor az megalázó számára (kb 1400 elo van köztünk), ha pedig 10 percnél tovább húzzuk az számára unalmas.


A sakkórát nem ismeri, neki végtelen idő kell, viszont 3 másodpercnél tovább nem gondolkozik egy lépésen, ha valamit leüthet azt le is üti egyből, még ha fel is fedi vele egy sokkal értékesebb figuráját.


Egyetlen megnyitást használtam eddig ellene, az olaszt, illetve a fried liver cselt, de azt minimum 100 alkalommal. Meg is mutattam hogy hogyan lehet védekezni ellene, de még mindig nem jegyezte meg.


Másokat simán meg tudtam tanítani az alapokra, de ő szörnyen reménytelennek tűnik és túl hisztis is mert mindenáron győzni akar ahelyett hogy figyelne és tanulna.


Adjam fel?



2021. júl. 10. 15:53
1 2
 11/14 Thunderfairy ***** válasza:
88%
A 8-as válaszoló nem is mondja rosszul. Szép fokozatosan épitsed fel a tudását. Űltesd oda mondjuk a Chess titans sakk programnak. Ő játszik te közben tanítod. 1. szint-re vagy max. 2.szint-re állitva a program. Majd ha legalább 3 gyözelmet elért a gép ellen akkor 1-el feljebb tenni a fokozatot. Ha így se jön össze a dolog akkor keresen más elfoglaltságot magának.
2021. júl. 15. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

Próbáltam, bár én a chess.com-os botokat ajánlottam neki, kezdésnek a leggyengébb, 250 ELO pontosat, ha győz akkor a 400 stb.

Meg se próbálta, csak megsértődött és nekiugrott vagy egy tucatszor a legerősebb, 2300 pontosnak, ami persze pár lépésből elintézte.

Azzal indokolta hogy ha én le tudom győzni 10-ből 8-szor azt a botot akkor neki is menni fog, ne nézzem le ennyire hogy a leggyengébb ellenfeleket ajánlgatom neki.

2021. júl. 15. 21:23
 13/14 A kérdező kommentje:
Tényleg az a baj hogy nincs hozzá türelme, 2 másodperc alatt lép ahelyett hogy gondolkozna rajta és az a célja hogy maximum egy éven belül top 100-ban benne legyen napi max 1 óra gyakorlással. Ezt így kijelentette. Mikor közöltem hogy a top 5000 csak nagymesterekből áll, örüljön ha évtizedek múlva a 2000-es határt eléri (bár tehetség nélkül a többségnek egy élet se elég hozzá, megrekednek 1600-1800 körül) olyan hisztit levágott hogy erősen gondolkozok azon hogy leveszem róla a kezem.
2021. júl. 15. 21:31
 14/14 anonim ***** válasza:
Szerintem elég reménytelen szitu ha ennyire nem hajlandó reálisabb célokat kitűzni :// esetleg próbáljátok meg azt, hogy kerestek egy teszem azt 400 ELO-s játékot neten és együtt végig nézitek és megmondod neki, hogy melyik lépés miért jó vagy nem jó, ő is próbálhatja megtippelni. Mondjuk ha nagyon türelmetlen lehet nem megy bele
2021. okt. 24. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!