Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ilyen esetben etikátlan más...

Ilyen esetben etikátlan más ember nevében írni?

Figyelt kérdés

Nagymamám születésnapja van. A párja megkért még napokkal korábban, hogy írjak egy általa nagyon kedvelt énekesnek (inkább idősek körében népszerű) és kérjem meg, hogy köszöntse fel. Biztos voltam benne, hogy meg se fogja nézni az e-mailt, de megírtam a nevében. Szinte azonnal válaszolt az énekes és belement, hogy egy e-mailben felköszönti.

Nagyon örültem, hogy összejön, viszont azóta is sehol semmi. Gondolom elfelejtette. Mérges is vagyok, mert amit igér az ember, azért illene betartani. Nagyim párja is folyamatosan kérdezget, hogy írt-e már.

Jön a kérdésem: Etikátlan lenne egy kamu e-mail címről az énekes nevében írni neki egy köszöntőt? Ő nyilván sohase jönne rá, nem ért az ilyenekhez. Nagyim örülne, a párja is megnyugodna. A lelkiismeretem mégis kétesen áll a dologhoz. Szerintetek?



2022. szept. 12. 18:28
 1/2 anonim ***** válasza:
80%
Nyilván nem vagyunk egyformák, talán én gátlástalanabb vagyok, mint te, de azt mondom: a jó szándékú hazugság, ami pozitív irányban old meg egy élethelyzetet, nem erkölcstelen. Ha ez nem illeszthető be a világképedbe, akkor inkább ne csináld, de ha nem okoz semmiféle kárt, hátrányt senkinek, én meglépném, mert kifejezetten frappáns ötletnek tartom.
2022. szept. 12. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
34%
Etikátlan is, meg törvénybe ütköző is. Ne tedd. Találjatok ki más ajándékot.
2022. szept. 12. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!