Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A nyomozók, akik a rendőrségen...

A nyomozók, akik a rendőrségen dolgoznak, miért ilyen keményszívűek?

Figyelt kérdés

Volt egy büntetőberem, ahol én voltam a vádlott és a rendőrségen egy nyomozónő volt az ügy előadója, egy 26 éves körúli. Többször kihallgatott, míg előzetesbe voltam is bejött a börtönbe kihallgatni. Már szabadultam és e-maileket küldtem a rendőrségre meg postai leveleket a nyomozónőnek címezve, vonatokról meg elefántcsordáról.

Szombaton bejelőltem facebook-on és letiltott, a pasiját nem jelöltem be, de a pasija is letiltott. Aztán van egy másik facebook profilom, azon megnéztem a nyomozónőt és a profilképe meg a fényképei nem jelennek meg, szerintem beállította, hogy ismerősök lássák csak a fényképeit. Ha ismerjük egymást, akkor miért tiltott le? Vagy aki rendőr az nem igazol vissza másnak? Ilyen keményszívűek? Miért?



2022. márc. 28. 21:33
1 2
 11/19 qkker1 ***** válasza:
91%
Meg vagy 5-6 dolgodról írtál még.
2022. márc. 28. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
Mi?
2022. márc. 29. 01:23
 13/19 anonim ***** válasza:
100%
Te most hülye vagy, vagy csak megjátszod magad?
2022. márc. 29. 03:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem akarta összekeverni a munkát a magánélettel, privát szféra védelme, gondolom. A munkája során olyan emberekkel kerül kapcsolatba, akikkel érdek-ellentét alakul ki, ő szeretné megtudni hogy az illető miket követett el, az illető pedig nem szeretné...

Egyébként az általad kérdésben írtak onnantól kezdve zavarosak, hogy mikről írkáltál leveleket neki...

2022. márc. 29. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

A kérdés így indul: "A nyomozók, akik a rendőrségen dolgoznak, miért ilyen keményszívűek?" Ezután megtudjuk, hogy egyetlen nyomozóról van szó.

Szerintem gondold át, hogy milyen viszonyban kerültetek kapcsolatba egymással, az illető nem keveri össze a munkát a magánélettel. Ha segítő szakemberhez járnál például, lehet ő se örülne ha bejelölnéd...

2022. márc. 29. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%
A nyomozati munkának része az is, hogy következetesen kell viszonyulni a nyomozati munkát övező szabályrendszerekhez, - többek között nem keresnek, építenek és ápolnak (a munkakapcsolaton túlmutató) kapcsolatokat olyan emberekkel, amelyek a munkát biztosítják számukra és megpróbálják minimalizálni a személyükre veszélyes kockázati tényezőket. Egyetlen csokor elfogadott virág ügyében is járhat akár éveken keresztül a Katonai Ügyészségre - és bármekkora csalódásként is éled ezt meg, józan ember ezt nem vállalja fel egy olyan kaliberű ember kedvéért, mint amilyen te is vagy. -Eléggé diplomatikusan fogalmaztam, - direkt!
2022. márc. 29. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
Dde miért tiltott le? Annyi lett volna az egész, hogy nem jelől vissza. Vagy attól tartott, hogy a vonatos, elefántcsordás kérdéseimmel fogok neki üzengetni?
2022. márc. 29. 16:30
 18/19 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg nem tarthatja informálisan a kapcsolatot azokkal, akiknek az ügyében eljárt, biztos van egy szakmai protokoll. Nem célja az sem (gondolom), hogy akinek az ügyében eljárt, az lássa az ismerőseit, a privát életét.

Az alábbival mi volt a célod?

"Már szabadultam és e-maileket küldtem a rendőrségre meg postai leveleket a nyomozónőnek címezve, vonatokról meg elefántcsordáról."

Miért érezted, hogy ezeket hivatalosan meg kell írnod neki és mit gondoltál, ő mit fog erre reagálni?

2022. márc. 29. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:

Nem tudom, kicsit alacsonyabb az intelligencia szintem.


Csak azért írtam oda, mert hogy valami jót is írjak.


Az igazságügyi elmeorvos szakértő azt állapította meg, hogy alapvető normákkal tisztában vagyok, de magasabb rendű etikai normákat nem tartom.


"Miért érezted, hogy ezeket hivatalosan meg kell írnod neki és mit gondoltál, ő mit fog erre reagálni?"


Nem tudom.


Mert szerinted mit reagált vagyxmit gondolt? Te, ha nyomozó lennél, mit reagálnál, mit gondolnál, hogy ilyeneket írtam?

2022. márc. 29. 19:05
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!