Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Csak én tartom túlzásnak VV...

Csak én tartom túlzásnak VV Aurelio büntetését?

Figyelt kérdés

Most azon lépjünk túl hogy a lakosság élvezkedik a helyzeten, imádja az élményt, hogy a nagyarcú hülye celeb leesik a magas lóról, nem is akárhogy és ezt személyes győzelemként fogja fel vele szemben "na most pörgesd a tököd haver".

Én is utálom a celebeket, nem is néztem azt a való világot amit megnyert, nem erről van szó.


A helyzet: valami haverja meglopta 100 valahány ezer forinttal (nem adta meg a tartozását), ezért levert neki egy pofont majd 2-3 társával egy kocsiba tuszkolta, és aláiratott vele egy papírt ennek a tartozásnak a törlesztéséről.


Ezért kapott 2 év 3 hónapot jogerősen.

Szerintem kapott volna 3 hónapot azt is igen megemlegette volna, egy életre megjegyezte volna hogy ilyet többet nem csinál, teszem hozzá az is szigorú itelet lett volna, de nem leültetik annyi időre amennyire sokkal nagyobb bűnözőket, mocskokat sem és ennek most mindenki tapsol.



2021. nov. 24. 17:33
1 2 3 4 5
 11/46 anonim ***** válasza:
75%

Örüljön neki, hogy csak ennyit kapott.

a) erőszakkal, illetve az élet vagy testi épség ellen irányuló közvetlen fenyegetéssel vagy


b) védekezésre vagy akaratnyilvánításra képtelen állapotba helyezésével vagy ilyen állapotát kihasználva


megfoszt, és szabadon bocsátását követelés teljesítésétől teszi függővé, bűntett miatt két évtől nyolc évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.

2021. nov. 24. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/46 anonim ***** válasza:
80%

"kapott volna 3 hónapot... egy életre megjegyezte volna hogy ilyet többet nem csinál"


Csak mellékesen megjegyzem korábban 1 év 2 hónap felfüggesztettet kapott, ennyit arról, hogy "megjegyezte egy életre"... :D

2021. nov. 24. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/46 anonim ***** válasza:
86%

Az megvan, hogy korábban kapott egy 1 év és valahány hónapos börtönbüntetést felfüggesztve, mert többtíz gramm koksz volt nála (ami azért már nehezen hihető, hogy csak saját fogyasztásra szánt mennyiség), amiből eddig egy percet nem kellett leülnie, mert előadta a "hülye voltam, nagyon megbántam, jófiú leszek" című műsorszámot?


Ha egy felfüggesztettel van kinn az ember, esetleg érdemes lehet elgondolkodnia, mit csinál vagy mit nem. Az a helyzet, hogy az emberrablás büntetési tételeit ismerve egyáltalán nem fogott vastagon a ceruza.


Persze, még egy év is mocsok sok lehet börtönben, több meg szerintem nagyobb esélyel csinál valakiből egy szofisztikált bűnözőt, de ilyen a jogrendszerünk. Ott lett volna a lehetősége, hogy összeszedje magát az első ügye után, nem élt vele.

2021. nov. 24. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/46 anonim ***** válasza:
75%

Nyilván, ne legyünk egyoldalúak.


Egyik oldalról lehet azt mondani, hogy "hülye volt".

Tipikus hülyegyerekek hülye döntése a helyzet.


De nézzük fordítva a kérdező által leírtakat.


Rendben van-e az önbíráskodás?


Gyakorlatilag az egyik leginkább büntetett tétel, valahol érthető módon, hiszen pont az a cél, hogy az átlag ember kedvét elvegyék tőle.


Rendben van-e az, hogy valakit bántalmaznak, autóba tuszkolnak, fenyegetnek, szabadságában korlátoznak? Nincs rendben.


Aurelio egy hülyegyerek. Ettől függetlenül rendben van az, hogy hülyegyerekek szabadon garázdálkodnak? Hát marhára nincs.


A szomorú az, hogy a legtöbb esetben rohadt későn lépnek, amikor már kész a baj. A legtöbb erőszaktevőnél ott van, hogy "visszaeső" meg "volt már dolga a hatóságokkal". És legtöbbször felmerül az emberben a kérdés, mit kerestek eddig szabadlábon.

2021. nov. 24. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/46 qkker1 ***** válasza:
81%

"Az előző felfüggesztettje sem tudom elévült -e."


Azt is le kell ülnie.

2021. nov. 24. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/46 anonim ***** válasza:
69%
Csak te, a kommentekbe le is lett írva a múltja, ha full büntetlen lenne megúszta volna, de nem volt az.
2021. nov. 24. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/46 anonim ***** válasza:
37%

Abban az esetben ha Magyarországon lenne egy normális rendszer, megérteném hogy szigorúan büntetik az önbíráskodást.

De mondjuk meg őszintén nincs. Azért az vicces hogy semmit se tesznek ha téged ér sérelem, de ha te cselekszel akkor keményen megbüntetnek. Nem védem a hülye gyereket, de mit tudott volna tisztán tenni ez ügyben ? Beleröhögött volna a képébe a tolvaj ha szépen kéri a pénzt, a rendőrségtől meg egy ejnye benyét kapott volna, ő meg azt a pénzt soha se látja.

Könnyen ítélkezünk, de ha valaki ellop 180 ezret tőletek szerintem ti se szépen kéritek vissza.

2021. nov. 24. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/46 anonim ***** válasza:
75%

#17: Én nem adok kölcsön pénzt szerződés nélkül, de lehet csak én vagyok olyan.

És azzal, ha odamegyek legalább tud valamit csinálni a rendőrség. Szép is lenne, ha csak úgy bizonyíték nélkül odamehetnél, hogy kölcsönadtam ennek pénzt, nem akarja visszaadni.

2021. nov. 24. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/46 anonim ***** válasza:
67%

Nem kölcsönadta, ellopták.

A rendőrségre meg mehetsz, kap a gyerek egy ejnye benyét te meg a pénzt akkor se látod.

2021. nov. 24. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/46 anonim ***** válasza:
58%

Sajnos az tény, hogy mivel sok esetben a törvény semmit nem tesz ezért az emberek kénytelenek saját kézbe venni az intézkedést.


Nyilván ettől az még nem lesz jogszerű, és ugyanúgy veszélyes dolog marad a közbiztonság szempontjából ha mindenki nekiáll önbíráskodni.


Pont ezért mondtam, hogy nem normális az, hogy "többszörösen büntetett" előéletű, visszaeső bűnözők szabadon garázdákodnak köztünk mindaddig amíg be nem üt a valódi baj amikor már késő, és még akkor sem lesz elrettentő erejű ítélet.

2021. nov. 24. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!