Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Azok akik minimálbérből...

Azok akik minimálbérből tartják fent magukat mit esznek?

Figyelt kérdés
És ráadásképpen az albérletet+rezsit is fizetniük kell?
2020. szept. 3. 12:59
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:

Netpincéres rendelésnél még az ilyen Teletál, Interfood jellegű kajafutár is sokkal-sokkal olcsóbb.

De igen, magadra főzni a legolcsóbb, az #1 említette a hüvelyeseket és a hús kiváltását, ezzel csak egyetérteni tudok... emellett amiket tudnék még tanácsolni:

- megtervezett menü, nem ad-hoc főzőcske

- tartós élelmiszerek előnyben részesítése (pl. friss brokkoli helyett én mindig mirelitet veszek, tartósabb és olcsóbb)

- előzőhöz tartozik, de külön megemlítem: a kidobott étel minimalizálása fontos - az az étel a legdrágább amit kidobsz

- maradékok kreatív felhasználása, pl zöldségnyesedékből még lehet főzni egy jó levesalapot, stb.

- akciók, szezonális élelmiszerek figyelése, preferálása

- ha van hely tárolni, sokszor a nagy kiszerelés gazdaságosabb

2020. szept. 3. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
100%

#11

Még egy, bár minimálbérből nekem ez evidens lenne:

- sajátmárkás termékek vásárlása - sokszor egyáltalán nem rosszabbak a "nevesnél"

2020. szept. 3. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
96%

Örültem volna a minimàlbérnek, de sajnos még annyit sem kaptam.

Kiadások: Szobaalbérlet fizetés, étel, tusfürdő, fogkrém, tehát a létfontosságú dolgok. Ahhoz, hogy minden nap jót egyél nem elég napi ezer forint, főleg nem olyan háztartásban, ahol nincsen csak egy mikró. Én ilyenben éltem.

Alkalmi munkáim voltak csak, havi maximum 50 ezret tudtam összekaparni, de az a plafon volt. Inkább 40-42 ezer volt a jellemző, meg kaptam 20-25 ezer forint segítséget otthonról, az ment az albérletre kipótolva, így nekem maradt olyan húsz ezer forint, vagy néha még annyi sem, mert a főbérlő az utolsó bőrt le akarta szedni rólam.

Mit ettem? Minden nap tésztát. Sokszor lejàrt ételt, melegszendvicset, de mindig ugyanazzal. Zacskós levest mikróban, amiben mindig kemény volt a tészta. Csilis babot, ehetetlen konzerveket, stb. Volt, hogy hó végére teljesen elfogyott a pénzem, és a közös hűtőből kellett lopnom mandarint, almát (több kiló volt a hűtőben), hogy ne haljak éhen.

2020. szept. 3. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
Kérdező, azt mindenképpen ajánlom, hogy készíts költségvetést. Minden nap (vagy minden héten) próbáld meg kiszámítani, hogy az aznapi kaja kb mennyibe került. Persze a sót, egy kanál olajat nem érdemes számolni, csak a fő alapanyagokat. Pár hétig elég, így gyorsan megtanulod, hogy melyik étel mennyibe kerül. Ha emellé még valami fitneszprogramban számolod a makrotápanyagokat is, akkor arra is rá fogsz jönni, hogyan hozz ki egészséges ételeket olcsón. Eleinte bénán fog menni, de ne keseredj el, belejössz idővel. Tartaléknak rizs, tészta, liszt, sárgaborsó, só, étolaj legyen otthon, ezek elállnak, és ha valamit elszámolsz, akkor sem kell éhezned a hónap végén.
2020. szept. 3. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
33%

Hatos vagyok: cukik vagytok,de a kérdező akkor sem fog tudni albit fizetni a minimálbérből.

Nem tudja a kaján kispórolni.

2020. szept. 3. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:

#15

Nekem azért hihetetlen valamennyire hogy MINIMÁLBÉRből netpincérről ebédezzen valaki... gyanítom simán csak keveset keres.

2020. szept. 3. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
#15: vagy nem egyedül fizeti az albérletet hanem lakótársa van, vagy csak szobát bérel, vagy valami kevésbé jó állapotú városszélit (szerintem azt se írta, hogy budapesti, simán lehet olcsóbb hely).
2020. szept. 3. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:

Igen nem ártana ezeket azért tudni.(15ös vagyok)

Albérlet v.csak szoba,Bp.vagy vidék.

2020. szept. 3. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 A kérdező kommentje:

Elveszítettem a szülői támogatást, onnan volt a pénz:D


Most már nem lesz!

2020. szept. 3. 15:53
 20/34 A kérdező kommentje:
Debreceni lány vagyok. 100.000Ft-ból jön ki minden.(minigarzon)
2020. szept. 3. 15:54
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!