Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Azok akik minimálbérből...

Azok akik minimálbérből tartják fent magukat mit esznek?

Figyelt kérdés
És ráadásképpen az albérletet+rezsit is fizetniük kell?
2020. szept. 3. 12:59
1 2 3 4
 1/34 A kérdező kommentje:

Írhattok étel ötleteket!


Nekem most egy nehezebb időszak várható úgy érzem:/

2020. szept. 3. 12:59
 2/34 anonim ***** válasza:
96%

Ha kevés pénzből kell kihozni a kaját, de azért egészségesen akarod, akkor felhívnám a figyelmed a hüvelyesekre. Zöldborsó, lencse, sárgaborsó, csicseriborsó stb. Magas a fehérjetartalmuk, kiváltható velük a hús és sokkal olcsóbbak. Fontos, hogy a hüvelyeseket komplettálni kell, mert nincs meg bennük minden esszenciális aminosav. Olyan ételeket találj ki, ahol a hüvelyeseket gabonával vagy olajos magokkal együtt fogyasztod. (Vigyázat, a földimogyoró hüvelyes.) Borsós tészta, rizibizi, lencsefőzelék szejtánnal (az búzafehérjéből van), csicseriborsópörkölt rizzsel stb.


Az gondolom evidens, hogy alapanyagokat vásárolj. A félkész, zacskós, üveges stb. készételek sokkal drágábbak, ha egy adagra nézzük. Egy zacskó fagyasztott rántott akármi árából sokkal többet ki lehet hozni. Fagyasztott pizza dettó. Keksz helyett házilag érdemes sütni.

2020. szept. 3. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
94%

En mindig honapra elore gondolkozom, a havi 1-2 nagyon nagy bevasarlaskor feltoltom a keszletet: teszta, konzervek, keves hus fagyasztva, ezek mindig vannak itthon.

Ezekhez probalom az olcsobb hozzavalokat akciokkor megvenni.

Nehany olcso kajatipp: krumpli / borso / tök/ fozelek sult virslivel / tukortojassal / egerkevel / esetleg bo szaftos porkolttel

Bundaskenyer, h megmentsem a szaraz kenyeret

Rakott etelek rizzsel / tesztaval keves daralt hussal

Paradicsomleves rizzsel , masodiknak tocsni

Vmilyen kiados leves , masodiknak piskota v palacsinta

Hentes/ csikos tokany

Tojasos nokedli uborkasalival

Tepsiben osszesutott makaroni

Tojasleves

Grizes / makos teszta

Krumplis teszta

Paradicsomos kaposzta

Hirtelen ennyi ugrott be

2020. szept. 3. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 A kérdező kommentje:

El sem tudom mondani mennyire hálás vagyok.


(Eddig a netpincérről rendeltem. Kb.2adag kaja 4500 Ft, de nekem erre napi szinten nem lesz pénzem.:D )

2020. szept. 3. 13:32
 5/34 anonim ***** válasza:
60%

Netpincér? :D

Nyáron és ősz elején egyébként érdemes kutakodni az utcákon, mert van, ahol hullik le a gyümölcs és nem szedik össze... Rengeteg pénzt meg lehet takarítani gyűjtögetéssel.

Mielőtt valaki félreértené, a kerítésen kívüli gyümölcsre gondolok...

2020. szept. 3. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
100%

Főzéssel,alapanyag vásárlással rengeteg lehet spórolni,ez tény (nekem 40000ft/hó).

De albérletet+ rezsit is fizetni minimálbérből lehetetlen,mégha az 160000 ft is.

Albérlet nélkül,rezsi + kaja lehetséges.

2020. szept. 3. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 A kérdező kommentje:
Úgy értem különböző éttermekből netpincér hozta ki a kaját.:D (Wasabi, görög, magyaros ételek, meki stb stb)
2020. szept. 3. 13:55
 8/34 A kérdező kommentje:
#5 Jó ötlet:D
2020. szept. 3. 13:55
 9/34 anonim ***** válasza:

2020-as


Nettó minimálbér: 107500 Forint

Nettó bérminimum: 140000 Forint


Fontos lenne tudni, hogy melyikkel kell kalkulálni, van-e még extra bevételed/segítséged és hogy mennyi az albérlet + rezsi.


Viszont ami biztos az az, hogy hogy ne éhezz bármikor az elkövetkezendő időben, ez a fizetés kevés.

2020. szept. 3. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
94%
Főzni kell, ennyire egyszerű. Netpincérről rendelni minden nap átlag keresetből is luxus, nemhogy minimálbérből. Figyelni kell az akciókat, olcsó húsrészeket választani, májat, szívet többet enni. Spar fagyasztott zöldborsó 450g 300Ft főzeléknek, hozzá egy kis pörkölt, vagy 2 kemény tojás; 2 adag kijön 4500Ft helyett, 6-700 Ft-ból; fél kg csirkemáj 400Ft, resztelt máj rízzsel bő 2 adag szintén hasonló nagyságrend.
2020. szept. 3. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!