Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Az emberek sokkal alacsonyabb...

Az emberek sokkal alacsonyabb minimálbéres fizetésért is dolgoznának?

Figyelt kérdés
Azon gondolkodtam, meddig lehetne elmenni az emberekkel fizetés terén. Ha például 20.000 Ft-al kevesebb lenne a minimálbér, ők akkor is beállnának rabszolgának? Mi az a pont, amikor azt mondaná a többség, hogy elég. Vagy sosem lenne ilyen?
2016. okt. 4. 11:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha ennyivel csökkenne a segély is akkor igen. Senkinek sem hobbija az éhenhalás
2016. okt. 4. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
40%
afrikaiak napi 1-2$-ért dolgoznak 12-14-16 órákat a kőbányákban.. nem akarnak éhen halni!
2016. okt. 4. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Szomorú :/
2016. okt. 4. 12:12
 4/12 anonim ***** válasza:

ha nincs mas akkor nyilvan dolgoznanak kevesebbert is.

Nezz korul a vilagban, szerintem elegge el vagy varazsolva.

2016. okt. 4. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Tisztában vagyok a kapitalizmus modern rabszolgatartó működésével.
2016. okt. 4. 12:42
 6/12 anonim ***** válasza:

Már most is az a legtöbb multi gondja, hogy 100 ezerért nem találnak embert. Ennyiből nem lehet megélni, aki teheti, külföldre megy.

Aki nem, az meg elvan segélyen, még mellette feketézik, és többet összekapar.

2016. okt. 4. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Ezért tanulom a nyelveket, hogy kotródjak innen.


Nekem az nem megoldás vagy segítség, ha valaki benyögi, hogy Afrikában vagy Kínában napi 300 Ft-ért dolgoznak 16 órát. Ez egy önbecsapás, saját magunk nyugtatása, hogy lehetne rosszabb is. Persze, rosszabb is lehetne, de sokkal jobb is... Svájc, Hollandia, Anglia stb. stb.

2016. okt. 4. 13:22
 8/12 A kérdező kommentje:
Ennyi erővel az afrikaiak vagy kínaiak pedig mondogathatják azt a bányászás közben, hogy akár születhettek volna halva, az milyen rossz lett volna...
2016. okt. 4. 13:24
 9/12 anonim ***** válasza:
Én már a mostani ponton is azt mondtam ,hogy elég. Ha még 20 ezerrel leljebb vették volna a béremet szerintem valakinek a fejét levágtam volna , és ezt halál komolyan mondom semmi túlzás.
2016. okt. 4. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
A legnagyobb baj ezzel a kizsákmányoló kapitalista rendszerrel az, hogy a munkásnak csak épp annyi fizetést ad, hogy az a minimális létfenntartásra elég legyen, hogy a robotot tudja folytatni, amíg bírja fizikálisan és mentálisan. A korrupt, gerinctelen politikusaink nagyban felelősek azért, hogy a bérek még csak nem is közelítenek a nyugati bérszínvonal felé. Ők kiskirályként, elszámoltatás nélkül urizálnak, a melós meg kidolgozza a belét, hogy ezek a herék ingyen éljenek.
2016. okt. 4. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!