Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért ilyen szélsőségesek a...

Miért ilyen szélsőségesek a rasszizmus elleni tüntetések?

Figyelt kérdés

A Mercedes f1-es festését be akarják tiltani, mert fekete. Haaaaatalmasat röhögtem ezen. A napot nem akarják betiltani? csak mert a feketéket jobban melegíti? :( :( :(


Szerintem nagoyn nagyon túloznak már ezzel. Ha egy fekete ember megöl egy embert és a rendőrök letartóztatják akkor az rasszista. Mert a feketéknek mindent szabad? vagy mi?

Ennyi erővel én megtilthatom, hogy egy fekete rendőr érjen csak azért, mert az rasszista.


2020. júl. 8. 16:35
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
0%
Én fehér vagyok de így is baromira beléd kötnék ha meglátnálak, ilyenkor mi van?
2020. júl. 8. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
61%

Neked rossz tapasztalataid vannak a saját szempontodból kérdező, ez jogos, de Amerikában pedig, ahonnan indult a dolog, pont fordítva van: ott ez a kezdetek kezdete óta egy óriási probléma, és a mai napig az élet minden, tehát MINDEN területén hátrány éri a feketéket csak azért, mert feketék.

A rendőrök általi gyilkosságok már csak a hab a tortán, olaj volt a tűzre.


Erre az alaphelyzetre nem a oda-vissza rasszizmus és gyűlölködés a megoldás, ebben szerintem megegyezhetünk. Az lenne a minimum, hogy végre elismerjük a problémát, és beszéljünk róla, ha ehhez szélsőségesen kell fellépni, akkor ez van. Persze a szobordöntögetés, gyújtogatás, fosztogatás, ami az USA-ban zajlik, az már nem fér bele.

2020. júl. 8. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
De nem az a megoldás, hogy ártatlan fehéreket vernek össze feketék csak azért, mert fehérek. Engem sem tartóztatnak le azért, mert a szomszéd lelőtt egy embert....
2020. júl. 9. 00:15
 14/18 anonim ***** válasza:
0%
Most, hogy egy fél napra úgy érezhetted hogy el vagy nyomva, nyugodtan mehetsz aludni. Szép álmokat!
2020. júl. 9. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
14: köszi a nagyon hasznos tanácsot. Te, aki gondolom jóóóóó sok száz km-re élsz feketéktől könnyen beszélsz. elvakult kcsög. már bocs. hogy mondhatod meg nekem, hogy mégis miben élek?
2020. júl. 9. 01:42
 16/18 anonim ***** válasza:
0%

#15 Leesik hogy ha valaki távol él a feketéktől (ergo vidéki) akkor valszeg a romákhoz él közel?

lol


Az, hogy csúnyán néz rám egy roma, még nem elnyomás. Ha beszol, az nem elnyomás. Ha kötözködik velem, az nem elnyomás, még akkor sem, ha elcseszi a napomat.

Az lenne elnyomás ha a bőröm színe miatt nehezebben kapnék meg egy állást, ha a bőröm színe miatt nagyobb büntetést kapnék egy bűnért, mint egy más bőrszínű. Ha kisebbség lennék a saját országomban és mindenki szemében azt látnám, hogy valamilyen szinten megvet, és rendszeresen, újra és újra bebizonyosodna hogy az országomban nem ér annyit az életem mint egy más bőrszínűé, az elnyomás lenne.


Véleményem szerint egy szarf aszú hisztis semmirekellő vagy, aki képtelen felmérni hogy másoknak teljesen más élettapasztalatuk van mint neked, mondván hogy "jaaaaj engem is ér ám atrocitás :("

Érjen. A tény, hogy az emberek 99%a téged tart a "normál embernek" és tisztelettel bánik veled, te meg a maradék 1% miatt nyikorogsz itt egy teljes napig, finoman szólva is gáz. Nem vagyok sem fekete sem barna, de még én is baromi cikinek látom ezt a műsort amit levágsz valami képzelt üldözési mánia miatt.

Ha tényleg érezni akarod amit egy egy kisebbségi érez, menj el egy olyan országba ahol a legnagyobb tömegben is ki lehet téged szúrni a bőröd szine miatt, és minden egyes ember meg is bámul. Menj oda, ahol automatikusan téged tartanak bűnösnek minden rosszért ami történik, akkor is, ha soha életedben nem bűnöztél. Menj oda ahol szektákat hoznak létre a rasszod ellen. Menj oda ahol levideozzák egy fehér ember meggyilkolását, és ezt a híradóban is leadják, meg az összes netes hiroldalon. Menj olyan országba, ahol erről beszélned kell a még nem iskolás korú gyerekeddel.


Na mindegy, abbahagyom, mert pontosan tudom hogy aki ilyen mélyen van a saját seggében, azt nem lehet empátiára kényszeríteni.

2020. júl. 9. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Kedves Kérdező, egyetértek veled.
2020. júl. 13. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:
Ennyi erővel a kávét is be kell tiltani mert az "egy jó kis fekete"
2020. aug. 1. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!