Akkor most hogyan legyek udvarias egy nővel?
Egyszerűen minden baj amit csinálok. Ha illedelmesen viselkedem akkor azt bántásnak veszik a tudatlan lányok, ha meg direkt nem vagyok udvarias akkor meg ha pont kifogok egy művelt lányt, akkor meg ő veszi sértésnek.
Múltkor körülbelülb 1 hete elhívtam randizni egy lányt. Én 18 ő 17 éves. Étterembe hívtam, amit ő választott. Az utcán találkoztunk, mert pont ugyanakkor értünk oda. Én illedelmes férfi módjára ELSŐNEK mentem be az étterembe, "biztosítva a terepet" és tartani az ajtót. Erre mit mond? Hát kösz. /És csúnyán néz/. Aztán ahogy beérünk, Várom, hogy válasszon asztalt. És még ő várja el tőlem, hogy válasszak én, mert én vagyok a férfi. Na szép mondhatom.
A családomnak több évszázados történelme van!! Számos lóversenyen indultunk, előkelő család voltunk kastéllyal kúriákkal. Aztán sajnos a szocializmus tönkrevágta a gazdaságunkat. Lovainkat mind elvették. Nem tehetem meg, hogy udvariatlanul viselkedjek. Felmenőim Nevét sérteném azzal.
Természetes már vannak olyan illemszabályok, amiket nem kell figyelembe venni, mert nem olyan korban élünk.
Példának okáért: Nem mindegy melyik oldalán sétál a hölgy a férfinak, hogy az bármelyik pillanatban elő tudja rántani karját. Jelen korban ez felesleges.
Na de ilyet. Ha netán épp egy illemtudő hölggyel randevúzom, akkor ha netán alkalmazkodnék akkor pedig azzal rontán a helyzetemet.
Tanácstalan vagyok! Ti mit tennétek helyemben?
Esetleg még egy történetet had' osszak meg veletek:
Iskolámnak az Igazgató nőjével találkoztam a minap és minden tőlem telhetőt megtettem, hogy a kedvében járjak. Én udvariasságból előre bementem az iskola épületébe tartani neki az ajtót. Erre Az Igazgató nő "lecseszett", hogy lehetnék ennél udvariasabb is. Hát én kikérem magamnak!
Az a baj, hogy van amelyik nő külön sértésnek veszi még azt is, ha kinyitod neki az ajtót, vagy előreengeded a buszon stb. Ezt meg nehezen lehet előre tudni, hogy ki hogyan fog reagálni rá. Szóval ezt jól látod szerintem.
A randis esetre meg annyit, hogy a lány nem ismeri az etikettet, illemet, az az ő baja. Te aszerint cselekedtél. Az asztalt viszont a férfi választja, de így megértem, hogy nem tudod már kinek mi a jó.
Szerintem én ezt az egész dolgot félretenném. Mármint azt, hogy ki mit gondol. Te úgy cselekedj, ahogy szerinted illedelmes. Akinek meg nem tetszik, vegye sértésnek. Ne a felmenőid miatt tedd, hanem magad miatt. Mert ez nincs a homlokodra írva, és őket már nem tudod szégyenbe hozni. Csak saját magad.
Én se értem sajnos a nő társaimat. Én elfogadom ha valaki kedveskedik, kinyitja az ajtót vagy kihúzza a széket stb. És akkor se hisztizek ha valaki nem teszi meg, hiszen van pl saját kezem amivel kitudom nyitni az ajtót vagy a széket kihúzni, levenni a kabátom stb. És tisztában vagyok azzal, hogy mindenkinek más a neveltetése, felfogása ezzel kapcsolatban.
Én arra ügyelek, hogy bizonyos helyeken az illemszabályokhoz, etiketthez méltóan viselkedjek. Pl drágább éttermekbe. Nyilvánvalóan egy mekibe én se fogom villával enni a hamburgert. Ehhez hasonlóan érdemes megfigyelni egyes lányok reakcióját. Az aki a te illedelmességeden ennyire kiakad, azt lehet jobb ha elkerülöd. Mert annyit is mondhatnának, hogy köszöni a figyelmet de megkér, hogy ne tedd.
5-ös hozzászóló. Teljes mértékben megértem amit mondasz, épp ezért írtam ezt: "ha még nem is szimpatizál velük, elfogadja őket és megérti." Nem kell, hogy udvariasságnak vegye a hölgy, de legalább ha ismeri akkor fogadja el és értse meg, hogy ez az illemszabály és így fogok eljárni. Ezt lehetne értékelni, hogy én csupán jót akarok ezzel.
6-os hozzászóló. Mire is célzol ezzel pontosan?
Az a baj, hogy sokan nem ismerik, mert már kezd kikopni ez a mindennapokból. Úgy ahogy sokan a kézfogásnál se tudják pl sokszor, hogy ki kinek nyújthat kezet meg ilyesmi...
És mivel egyre kevesebb embert érdekel, sokaknak ez egyáltalán nem fontos. Arra meg furán néznek akit meg igen.
8-as hozzászóló. Azért, mert egy nőnek az ilyet nem hozzuk szóba. Ez is udvariatlan. Olyan, mintha megjegyzést tennénk az öltözékére.
9-es hozzászóló. Pont a kézfogás járt az eszemben. Számomra már szinte természetes, ha a férfi nyúltja a kezét a nőnek, de ez is szituáció függő.
Arisztokraták köreiben, grófoknál hercegeknél ha fogadáskor érkező vendég hölgynek a férfi nyúltotta a kezét, akkor azt nagy sértésnek vették és elmentek. Jelen korban ügyfélfogadáskor a fogadó, "vendéglátó" fél nyújthatja a kezét a hölgynek, ebben szerintem semmi zavaró és illedelmetlen nincs.
Ez utóbbi felvetés is gondokat okoz nálam. Legyek illedelmes és várjam, hogy a hölgy nyújtsa a kezét, vagy vállaljak a kockázatot és nyújtsam én?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!