Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Így hogy legyek udvarias és...

Így hogy legyek udvarias és előzékeny?

Figyelt kérdés
Tudatos autósként gyakran lemondok az elsőbbségemről, ha a közlekedés egésze úgy kívánja. (Pl. nagy forgalomban balra fordulna valaki). Azonban egyre gyakoribb eset, hogy villogok, integetek, és nem képes menni az istenadta. Ugyanez a gyalogátkelőhelyen. Villogok, integetek, eközben időben lassítok, hogy ne kelljen 0-ra megállítani a forgalmat, de az idióta csak akkor képes elindulni, ha már odaértem a zebrához és megálltam. Mégis hogy várják el, hogy udvarias legyen a másik, vagy hogy átengedjen a zebránál?
2012. jún. 4. 00:11
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Én kicsit a gyalogos szemszögéből is válaszolnék (vezetek én is, szóval teljesen átérzem, és értem azt, amit írsz). Engem ütöttek már el zebrán, és nem úgy, h kiszaladtam volna, v ilyesmi, szóval nem az én hibámból, így ösztönszerűleg tartok a mozgó járművektől akkor, mikor engem nem véd semmi.

Sok esetben (mikor nem villog, nem integet) nehéz eldönteni, h mit is akar az autós, átenged -e, avagy nem. És nyilván nem fogok úgy lelépni a járdáról, ha minimális esély is van rá, h nem áll meg.

Aztán van olyan is, mikor én vagyok figyelmetlen, elbambulok, másfelé nézek, és egyszerűen nem veszem észre, h villog az autós.

Most csak két lehetséges választ írtam a kérdésedre amellett, h a te álláspontod is teljesen helytálló.

2012. jún. 4. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

A gazdag elégedett emberek , 40 nél gyorsabban nem mennek max az autópályán.


Felőlük föl is robbanhatsz mögötte max bepöccenti a hátsó ablaktörlőt..

2012. jún. 4. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Az idióta félti a nyavajás életét.attól, hogy te előzékenyen intesz neki, még nagy az esélye, hogy mögötted valami Schumacher kivág "mit tököl itt előttem a mazsola" és már el is csapta az idiótát.
2012. jún. 4. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 Beviz Elek ***** válasza:

A gyalogosok szempontjából tökéletesen egyet értek az 1. és a 3. válaszadóval! Tegnapelőtt délután végeztem a melóban, elindultam haza fáradtan, bamba voltam. A zöld volt a gyalogosoknak, körülnézés nélkül léptem a zebrára. Egyszercsak arra lettem figyelmes, hogy egy autó érkezett meg mellém lendületesen. A környék tele volt rendőrökkel, elbambult az autós és átment a piroson, de a 'h.lye gyalogos' (én) ott ment a zebrán és ezért meg kellett állni... Ezek után hogy érezhetném magam biztonságban lámpa nélküli zebrán?:)


A többi autós kanyarodásának segítése pedig... Egy vicc... Indexel, látom, hogy nehéz kijönni a kereszteződésből, hát előzékeny leszek. Villogok, de ő csak nézelődik, telefonál, elvan kényelmesen. Ilyenkor vagy megállok és rádudálok, hogy menjen már, vagy padlógáz és otthagyom a parasztot! Ha én ki akarok kanyarodni, akkor szémítok rá, hogy esetleg kiengednek, nézem a forgalmat, nem a telefonnal foglalkozok!

2012. jún. 4. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Egy további lehetőség: sokszor előfordul, hogy az autós, aki elengedne (akár gyalog, akár autóval vagyok), nem a refivel villant, hanem integet a kezével. A szélvédő mögött. Namármost a szélvédőn néha olyan erősen tükröződik a nap, a kék ég, a környezet, bármi, hogy kívülről nem látszik, ha valaki hadonászik bent - én pedig egy lassító autó elé nem fogok kimenni, mert lehet, hogy csak elbambult.


Tessék refivel jelezni, vagy kiintegetni az ablakon. Az egyértleműen látszik.

2012. jún. 4. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Mindenféle verziót tapasztalok magam is. A nagy többség azért nem reagál szerintem az előzékenységre, mert nincs hozzászokva. Nálunk az a „normális”, hogy percekig is állhatsz egy helyben, de senki nem enged ki. Ha valaki mégis megteszi, mögötte valaki biztos ráfekszik a dudára.
2012. jún. 4. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 Beviz Elek ***** válasza:

A 4. válaszoló vagyok.


Én mindig reflektorral kezded. Villogok mint valami h.lye, de mint mondtam hiába, ha a csajokat nézegeti, vagy a rádiót állítgatja a másik. Az integetés akkor jön, ha már annyira közel vagyok, de lehetőleg akkoris kiteszem a kezem az ablakon, mert tényleg nem lehet látni néha. Itt a gond azzal van, hogy nem is oda figyelnek! Lehet van benne valami, hogy megszokásból van... Vannak egyes kereszteződések, ahonnan szinte lehetetlen kijutni. Muszály bunkó stílusban kitenni ilyenkor az autót. Sajnos ez az ország ezen a szinten van. De ha ezen változtatni akarunk, akkor fontos lenne, hogy figyeljünk! Már én sem vagyok olyan előzékeny mint régen, mert 10ből 6 oda sem figyel, ezért én nem fogok megállni. Ha az ember odafigyelne a villogásra és menne is, kevésbé kellene lelassítani, akkor sokkal előzékenyebb lennék, pedig így is jobb vagyok az átlagnál!

2012. jún. 4. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Sajnos ez a lassú reagálás veszélyt is hordoz magában. Nem egyszer jártam úgy, hogy majdnem összementünk. Jelzem, lemondtam az elsőbbségemről. A villogás, integetés észlelése nélkül is azt csak látja, hogy már állok a védett úton. De nem mozdul. Elunom, meg a mögöttem levőket is feleslegesen feltartom. Óvatosan elindulok. Erre ő is.

A másik eset, amikor nincs baj a reakcióval, de kijönne az egész sor. Amikor megakasztom őket, a hátrébb állók is anyáznak, mit villogok, ha nem mehet.

2012. jún. 4. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Csak annak adjátok át az elsőbbséget, aki kéri. A tekintetével. Autóvezetésnél én mindig a vezetőt nézem elsősorban. Sokkal több információ mint bármi. Egyből látni ki van képben. Aki telefonál meg az elgurult csikket keresi a padlón olyannak eszembe se jut átadni az elsőbbséget.
2012. jún. 4. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Nem vagyok sem türelmetlen,sem pedig agresszív vezető, de szerintem teljesen fölösleges lemondani az elsőbbségről. Haladni kell, mert mire a szerencsétlen felfogja, hogy mit akarsz, addigra megáll a sor, s mire elindulsz a következő lámpa újra piros lesz. Teljesen értelmetlen,szerintem.
2012. jún. 4. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!