Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Így hogy legyek udvarias és...

Így hogy legyek udvarias és előzékeny?

Figyelt kérdés
Tudatos autósként gyakran lemondok az elsőbbségemről, ha a közlekedés egésze úgy kívánja. (Pl. nagy forgalomban balra fordulna valaki). Azonban egyre gyakoribb eset, hogy villogok, integetek, és nem képes menni az istenadta. Ugyanez a gyalogátkelőhelyen. Villogok, integetek, eközben időben lassítok, hogy ne kelljen 0-ra megállítani a forgalmat, de az idióta csak akkor képes elindulni, ha már odaértem a zebrához és megálltam. Mégis hogy várják el, hogy udvarias legyen a másik, vagy hogy átengedjen a zebránál?
2012. jún. 4. 00:11
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Hát akkor kedves utolsó:

Következő szitu: Szemben velem valaki bekanyarodna balra. Mögöttem mozgó hosszú sor. Ő mögötte álló hosszú sor. A bambaságát is beszámítva a mögöttem levők veszítenek többet, vagy az ő mögötte állók nyernek, ha engedem?

2012. jún. 4. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Remélem, hogy 4 ilyen 10-es típusú összetalálkozik egy egyenrangú jobbkezesben és ott állnak az idők végezetéig.
2012. jún. 4. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Mert lámák. Régebben én is előzékeny voltam, de mostmár soha nem mondok le az elsőbbségemről, mert mindig csak bénázás van belőle. Sok szerencsétlenség vezet ebben az országban.
2012. jún. 5. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Én elsősorban a gyalogosokat és a tömegközlekedési eszközöket szoktam segíteni. A gyalogosok sokszor félnek, amíg nem állok meg teljesen, de ezt bele szoktam kalkulálni. A buszok, villamosok vezetői rutinosan és figyelnek, velük max. akkor van gond, ha a vezetőfülke mellett utas áll és alig lát engem a vezér.


Ezen kívül nagyobb sor esetén az előttem szemből balra bekanyarodókat szoktam még segíteni, de ez tényleg gyakran vezet baszakodáshoz, így csak akkor erőltetem, ha azzal kellően sokaknak teszek jót.

2012. jún. 6. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!