Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni bullying ellen?

Mit lehet tenni bullying ellen?

Figyelt kérdés
Yanno még nem tapasztaltam meg, de nem bízok abban, hogy soha nem is fogom. Az online és az offline bullyingra is értem.

2020. máj. 22. 21:15
 1/8 anonim ***** válasza:
55%
Magyarul nem megy?
2020. máj. 22. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Ah, akkor segítek:

Még nem szenvedtem el iskolai zaklatást, de szerintem lehetséges, hogy fogok. A cyberbullying és a nem cyberbullying is érdekel ilyen szempontból.

2020. máj. 22. 21:25
 3/8 anonim ***** válasza:
12%
Ne segits, inkabb magyarul probalj megtanulni.
2020. máj. 22. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
89%

Nem tehetsz ellene semmit, csak azt, hogy beilleszkedsz a közösségbe.


Engem rengeteget bántottak az iskolában, ezért otthagytam a nappali tagozatot és estin érettségiztem le. Ott vegyesen voltak fiatalok és középkorú felnőtt osztálytársaim, 17-től egészen 50 éves korig és nagyon jó volt, mert mindenki jóban volt mindenkivel (majdnem) és nyoma sem volt egymás szekálásának. Épp ellenkezőleg. Szerettük egymást, elfogadtuk és segítettük egymást a cél elérésében, ami az érettségi volt.

20/F

2020. máj. 22. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
95%

Sok múlik azon, milyen közösségbe kerülsz, de:


Elsősorban azt tudod tenni, hogy nem vonod ki magad a beszélgetésekből, ismerkedésből (ha most kezded az iskolát). Nekünk anno volt egy srác, aki senkivel nem ismerkedett, szünetekben félrevonult nyomkodni egy nintendot/psp-t, ő később sajnos nem is tudott nagyon beilleszkedni. Szerintem a legjobb, amit tehetsz, hogy nyitott vagy és ismerkedsz.


A dolog internetes része meg baromi egyszerű, ne rakj ki kompromittáló posztokat "féjszbúkra", és nem fognak kötekedni, aki meg trollkodik, azt letiltod :)

2020. máj. 22. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
55%

aki bánt azt verd szét

1500

2020. máj. 22. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
81%
@3 Nagyon fontos dolgokról beszélsz, különösen, hogy a magyar szakirodalom is bullyingnak nevezi a jelenséget, mivel pontosan ilyen jelentéstartalmú magyar szó nincs.
2020. máj. 23. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ne akarj senkinek megfelelni. Le kell sz@rni,más mit golndol.
2020. júl. 13. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!