Szerintetek baj, ha én így képzelem el az életemet és így látnám jónak?
Én úgy tudnám elképzelni az életemet, hogy nem dolgozok, csak házimunkát végzek.
Mivel akarok 1 vagy 2 gyereket, így könnyebb lenne őket rendezni is.
Meg amúgysem szeretek emberek között lenni.
Nekem nincs semmi bajom az emberekkel, de ha lehet választani, hogy barátokkal töltöm a szabadidőmet vagy otthol vagyok egyedül és a szobámban gubbasztok egész nap, akkor én inkább az utóbbit választom mindig.
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz1.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz0.png)
Nem baj, inkább csak szokatlan a mai embereknek.
Ez is csak azóta szokatlan, mióta kettő keresőssé váltak a családok. Amíóta elnéptelendőben vannak a vidéki települések, a nők magas iskolai végzettségűek, és sokszor komolyabb elhívásnak, nagyobb feladatnak ítélik a karierjük építését, (ami esetenként valóban sok időt felemésztő feladat) mint a családanya szerepet.
Aki még nem próbálta lehet, hogy nem is gondolja, hogy mennyi tanulást, mennyi helytállást igénylő feladat gyermekeket nevelni. Bár nem ad diplomát ez a tevékenység, mégis több szakmában is jártasságot ad. Többségében az ilyen odaszánt anyák nevelik fel azokat a honfitársainkat akik miatt a Magyaroknak jó híre van.
Kívánom, hogy találd meg azt a társat aki szeret annyira Téged és leendő családját, hogy ketten együtt valósíthassátok meg ezt az elgondolást.
Egy ilyen állomba nem is illik bele, hogy rossz végződéssel is számoljon.
Aki a jóra számít azzal jó fog történni.
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz1.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz0.png)
Létező családmodell, sőt, 50 éve még jószerivel csak ez a modell létezett - és előtte évszázadokon át. És sok férfi van, aki titkon ilyen feleségre, ilyen családmodellre vágyik, csak ők már ezt fel sem merik vállalni többnyire, mert a nők 90%-a ölni tud érte, sértőnek, degradálónak érzi. Holott semmi degradáló nincs ebben, és ha háztartást vezetsz, főzöl és gyereket nevelsz, és szivvel-lélekkel beleteszed magadat, az legalább olyan fárasztó és becsülendő meló, mint a férjed munkája, amiből eltart anyagilag titeket.
Nem kell szégyellned, hogy erre vágysz, de már a párkeresés elején, és ha neten ismerkedsz, már a bemutatkozó szövegedben vállald fel, hogy igy van, mert akkor azok a férfiak fognak eleve ismerkedni veled, akiknek ez szimpatikus.
(Én is ilyen családban nőttem fel, és a szüleim is, és az ő szüleik is, bár akkoriban még mindenki...) Anyukám sem, nagymamám sem volt soha lebecsülve!
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz0.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz1.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz0.png)
Kedves Kérdező!
Nekem nem baj... neked meg... ki tudhatja ezt így, e kevés információ okán megmondani...?
Ám azt írod: "...nem dolgozok, csak házimunkát végzek." - Hát nagyon tévedsz, ha azt hiszed, hogy a házimunka nem dolgozás. Kőkeményen az, ha valóban lelkiismeretesen csinálod.
Mert az egy dolog, hogy neked ott NEM KELL
mosni tekenőben, mert a gép mos...
vasalni, mert ma már nem igazán gyűrődőek az ingek, pláne meg a pelenkák, ugye...
leszaladni a kisgyerekkel a hátadon egy szabad telefon fülkéig...
elbattyogni közértbe, postára, hivatalba, stb... mert már szinte mindent on-line intézhetsz...
és még folytathatnám a felsorolást. Ám ennek ellenére sok kismamától egyre csak azt hallom: - "Amióta megszületett a Petike, a Zsófika mellé... semmi szabad időm nincs!" - szóval panaszkodnak. Vagyis hogy valószínűleg nem túl hatékonyan "rendezik" a kisgyermekes otthon-létüket. Ha jól gondolom... hisz megannyi sok házimunka terhét átvállaló gépezet létezik mán és még e kütyük garmadának hadrendbe állítása után is csak nincsen semmi szabadidejük. Mondják. Hát nem furcsa ez? Megjegyzem: nagyanyáink fele ennyit se panaszkodtak, pedig fele ennyi gépezet sem segítette Őket a házimunkáikban...
Azt nem tartom túl szerencsésnek, hogy ennyire nem szeretsz emberek közt lenni. Mert akkor a gyerkőceid mit fognak Tőled ellesni? Hiszen az első időszakukban épp te leszel leginkább az Ő példaképük. Ki más lehetne? Az apjuk? Aki egész nap nincs otthon, hisz neki kell mindannyiótokra megkeresnie a betevőt.
Szóval én meg azt mondom, neked épp hogy van valamennyi bajod az emberekkel, bár ezt nem nagyon akarod elfogadni és bevallani sem. És ez bizony nem az emberek baja, hanem a tiéd. Na... ezen kellene egy kicsit változtatnod, azaz önmagadon, ha jót akarsz magadnak és leendő gyermekeidnek. Hogy oldottan és kötetlenül, minden elköteleződés nélkül, mintegy békésen szemlélődve legyél képes emberek között lenni, létezni. Mert pont az emberek, mint "lelki tükrök" képesek csak téged visszatükrözni saját magad számára, hogy tudjad önmagadat mentálisan megismerni. Épp ugyanúgy, mint ahogyan a testedet is csak tükör segítségével vagy csak képes megismerni. Igaz, hogy Belga sík tükörből egyetlen egy darab is elegendő, ha nem torzít sehol... míg ezzel szemben emberekből igen csak sok kell, aki tükrözzön téged, mert igen gyakoriak azon embertársaid, akik torz képet tükröznek rólad a sajátos torzított világképük igazságának megfelelően. Ami külön-külön mind valamilyen torz tükörnek számít... ám sok ember visszajelzéséből már egyre tisztább képet fogsz tudni kapni önmagadról, hiszen kiátlagolják egymást.
Nos, ezért ne félj több és többféle ember társaságában lenni, sok helyről sok véleményt meghallgatni. Mert csak így tudsz minél hitelesebb képet szerezni önmagadról. És kívánom, ez legyen a legfontosabb számodra, még mielőtt belevágnál bármiféle család-alapításba. Legyen minél megbízhatóbb önismereted! Ugye nem kell részletezzem miért is oly fontos ez?
Az ERŐ legyen Veled!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!