Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Miért baj az ha én "egyedül"...

Miért baj az ha én "egyedül" képzelem el az életemet?

Figyelt kérdés
21 éves férfi vagyok. Már kiskamasz korom óta kialakult nálam az a jövőkép , hogy egyedül szeretnék élni a saját kis lakásomban, feleség , gyerek , család nélkül. Úgy érzem , hogy bennem nincs meg ez az úgynevezett magány érzése. Természetesen ezt az egyedüllétet nem egy remete ki sem mozdulós , emberekkel nem beszélős életnek értem, hanem ugyanolyan életet élek mint bárki más csak magában a háztartásban egyedül. Eljárhatok túrázni, kocsmázni, koncertekre , fesztiválokra, moziba akárhova. Úgy érzem, hogy én így érezném legjobban magam. Nőkkel is kialakíthatok néha szexuális kontaktust, a mai világban az sem akadály. De ezt a szüleim képtelenek megérteni, szeretném ha elfogadnák , hogy ilyen vagyok de nem. Ők "nem erre neveltek". A szüleimen kívül is akad azért jó néhány ember aki erősen kritizálja az elképzeléseimet, és mintha az ő saját nézeteit akarná rám erőltetni. Mit tudok ezekkel kezdeni, hogy reagáljam le? Nem bírom megfogalmazni , hogy ez miért jó nekem , miért lenne jó , csak egyszerűen érzem, hogy nekem erre van szükségem.

2015. ápr. 30. 20:50
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem baj. Ez most egyre gyakoribb ebben a korosztályban. A társadalom pozitív visszajelzését soha nem fogod megkapni (tekintve hogy a társadalom = "idősebb emberek összessége, akik véleménye mérvadó, mivel ők többen vannak").

Ne nagyon kezdj el hadjáratozni, meg ne húzd fel magad az ellenvéleményeken, engedd el a füled mellett a megjegyzéseket, pont. Felesleges, és értelmetlen bárkit is meggyőzni erről. Nem kell. Ha nem tudja elfogadni, akkor törődjön bele, a te élted.

Vagyis: ne kezdd el azokat meggyőzni, támadni, akik nem értenek veled egyet. Valszeg 250x fogod végighallgatni egy nap a véleményüket. Mivel idegesíteni fog, ne húzd fel magad rajta, ennyi. Másképpen nem lehet jól reagálni erre.


Egyébként ez az életmód nem tipikus, van valami kiváltó oka, nyilván tudod mi lehet az. Ha nem vagy jó kapcsolatban az ellenkező nemmel, akkor valszeg ez lehet az oka. Ha nem tudsz, és emiatt nem akarsz kialakítani egy szorosabb kapcsolatot a nőkkel (kvázi tagadásként, elviselve a helyzetet), akkor az ember eléggé meg tudja járni. Elég komoly pszichológiai hatásai lehetnek annak, ha nincs szex és komolyabb érzelmi kötődés. Szóval csak okosan.

2015. ápr. 30. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Én is így képzelem el a jövőm. Szeretek egyedül lenni. Már megbocsáss de egy 21 éves férfinak már miért szólnak bele az életébe a szülei? Szard le őket. Az lenne a legjobb ha minden ember így gondolkozna hogy nem akar gyereket meg családot és 70 év múlva minden probléma megszűnne és a bolygó élhetne szabadon.
2015. ápr. 30. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Az ellenkező nemmel határozottan jó kapcsolatban vagyok, konkrétan ugyan annyira jóban mint a sajátommal. Ugyan olyan beszélgetéseket tudok folytatni , persze a megfelelő emberekkel. Volt már rendes kapcsolatom, és a szexualitást is megéltem úgy ahogy szerettem volna. Viszont ezek után sem vágyom egyszerűen , kapcsolatra, feleségre, akármilyen háztartás megosztásra (még havert se igazán fogadnék be hosszabb időre). Leszögezném , hogy ennek nem az az oka, hogy "minden nő r*banc", mert én ezt egyáltalán nem úgy vélem. Egyszerűen így érzem jól magam. Bonyolult személyiség vagyok, de egyáltalán nem depressziós, és nincs semmiféle lelki betegség hajlamom. Intorvertált se vagyok igazán , könnyen nyitok. De az egyedüli élet, nekem az álom életem.
2015. ápr. 30. 21:13
 4/8 A kérdező kommentje:
Nem tudnak beleszólni az életembe nyilván a szüleim, és nem is tehetnek semmit ellene, csak nem szeretném, hogy rossz legyen a viszonyom velük.
2015. ápr. 30. 21:15
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem voltál még igazán szerelmes, ennyi a titok. Abba meg nem gondolsz bele, hogy te ellennél ugyan magadban, de a haverjaid egy idp után meg fogna kállapodni és nem feltétlen eljárni lesz idejük/kedvük mindig.
2015. ápr. 30. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Mivel nem érzek magányt így teljesen hidegen hagy , hogy ki merre hova megy el velem. :)
2015. ápr. 30. 22:43
 7/8 anonim ***** válasza:
Én is így tervezem (csak fiatalabb vagyok mint te). Én érzem a maganyt mar most is es akarnek valakivel egyutt elni, de én luzer fajtam nem jó a lányoknak es ezert hat inkabb egyedul tervezek.
2015. máj. 11. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Remélem segítettem. ;)


[link]

2015. máj. 25. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!